Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha a gyereketek...

Mit szólnátok, ha a gyereketek minden alkalommal sírva menne haza a vezetési óráiról?

Figyelt kérdés

Nem igazán tartottam fontosnak a jogsit sose, de hagytam magam rábeszélni az autósiskolára, óriási hiba volt.

Kreszt, elsősegélyt egészen élveztem, érdekelt, elsőre meglett.

Viszont a gyakorlat borzalmas, reménytelennek érzem magam, az órák több mint felén vagyok túl, de elindulni csak kb ötödszörre sikerül mindig, hármasba csak az oktató segítségével tudok váltani ha fogja a kezem, a kormányt nem tudom úgy "alá szedni" ahogy azt elvárják, stb.

Az oktató is pár órája elkezdett kiabálni velem, pedig sok ismerősömet oktatta ő, és mindenki kifejezetten őt ajánlotta, hogy birkatürelme van, és nagyon jó, és elnéző és segítőkész és kedves.

Hazafele minden nap bőgök egész úton, utálom az egészet.

Anyával próbáltam erről beszélni, közölte, hogy márpedig nekem jogsim lesz akkor is, ha beledöglök, márpedig elsőre fogok átmenni a vizsgán, és az életben sok olyat kell csinálni, amihez nincs kedvem.

Ti is így reagálnátok? Valamit nem tudnék vele kezdeni szerintetek? Nagyon nem jó így :(


2016. szept. 7. 13:38
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
55%
Anyád egy idióta. Az ilyennek nem lenne szabad hagyni, hogy gyereket vállaljon.
2016. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
87%

Mélyen hiszek benne, hogy NEM KELL MINDENKINEK jogsi!!!

Én részemről a forgalomban véreztem el. A kresz piskóta, a kocsit kezelni nem olyan nehéz, de odafigyelni a forgalomban ezerfelé, és gyors döntéseket hozni... na nekem ez nem ment. Abba is hagytam az 5. elhasalt forgalmi vizsga után.

Apám azóta is ki van akadva, a férjem is piszkált egy ideig, de aztán belátta, hogy életveszélyesen vezetnék, ha lenne jogsim akkor is, mindenkinek biztonságosabb úgy, ha én busszal járok.

Ezzel együtt próbáld meg, hátha egy másik oktatóval jobban passzoltok, még a vizsgád is sikerülhet, vezetned meg nem kell...

2016. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem gondold át, miért nem megy a vezetés. Esetleg volt valami baleset, egyéb trauma, ami nyomaszt? Vagy egyszerűen csak attól félsz, hogy döntened kell, irányítanod, és ez felelősséggel jár. Abban igaza van anyádnak, hogy jogsi nélkül ma már nincs élet, és a leghülyébbek is megtanulnak vezetni, de szerintem segítenie kellene a görcsösséged okát megkeresni (pl. pszichológus, stb.).
2016. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
63%
Anyukád nem akar neked rosszat. Már egy csomó pénzt kifizettetek erre. Ha meglesz a jogsid majd idővel meglátod hogy mekkora szabadságot kapsz az életedbe. Ne add fel, inkább válts oktatót. A mostanival lehet hogy már az eddigiek miatt sem tudsz felszabadultabban tanulni. Nincs olyan szabály hogy ennyi és ennyi óra alatt kell megtanulni parkolni vagy lejtőn elindulni vagy akármi. Mindenki másképp fogékony. Ha lesz jogsid meglátod mennyi ember száguldozik az úton akikről rejtély hogy kaphattak jogosítványt. Ne érezd kevesebbnek magad tőlük. Lehet hogy csak több órára van szükséged hogy biztonságban érezd az autóban magad. Új oktatóra viszont mindenképp szükséged lenne.
2016. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Abban igaza van, hogy a jogsi hasznos, de nem bármi áron. Nem tudsz oktatót váltani?
2016. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

#2

Nekem épp a kocsi kezelése nem megy egyszerűen :( Ahhoz hozzá vagyok szokva, hogy sokfele figyeljek, nagyvárosban szoktam bicóval közlekedni, úgyhogy a táblák, többi közlekedő figyelése, stb probléma nélkül mennek.


#3

Soha nem volt balesetem, és nem is félek különösebben, csa attól, hogy megint béna leszek.


#4

Na igen, utasként nagyon sokat autózok, így is látom, mennyien kapnak jogsit, akiknek abszolút nem kéne...

A parkolás amúgy patent módon menne, ha nem fulladnék le közben ahányszor váltok 1-es és rükverc között... Igazából a gondjaim 90%-a a váltóval van, a lelkemet eladnám egy automatáért.

Biztonságban érzem magam, ha azt nem számoljuk, hogy néha félek hogy megvernek, mikor a 3. zöldön se tudok átmenni mert nem bírok elindulni :(


Az összes oktató tele van, meg a többit már mások is szidják, hogy türelmetlenek, stb. Ez az egyetlen autós suli a városban.

2016. szept. 7. 13:57
 7/51 kovpet ***** válasza:
90%

Oktatócsere mindenképp.

Kiabál veled? Micsoda? A fizető ügyfelével, akiből él? Elmegy a rossebbe.


Te meg ezt hagyod?


Adj magadnak még egy esélyt, ha már ennyi időt és pénzt beleöltetek. Válts oktatót, hátha az újjal más lesz.

2016. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 kovpet ***** válasza:
87%

"a lelkemet eladnám egy automatáért"


Azt mondjuk nem kell, de válts olyan oktatóra, akinek automata kocsija van. Benne lesz a jogsidban, hogy csak automatát vezethetsz, de mivel úgyis azt akarsz, így ez neked nem okoz majd gondot.

2016. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
41%
Az hülyeség hogy bárki meg tud tanulni vezetni. Akkor nem lenne minden nap tele a híradó autóbalesetekről szóló hírekkel. Az én családom is erőltetné a jogsit, de én tudom hogy alkalmatlan vagyok rá. Szemétség anyádtól hogy nem érdekli hogy te szenvedsz
2016. szept. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek azzal, aki szerint neked nem kellene vezetned. Van így is elég rossz sofőr az úton. Nem tudom, hogy tehetség kell hozzá, vagy mi, mert sokunknak természetes, hogy tudjuk tekerni a kormányt, meg mozgatni a váltót előre-hátra-oldalra, de tényleg vannak - nem is kevesen - akiknek ez valamiért nem megy, pedig egyébként a mozgáskoordinációjukkal nincs probléma. Csak autóba ülve félnek, vagy nem tudom mi történik, és bénák lesznek. Ha rád ez ilyen hatással van, szerintem ne erőltesd egy ideig.
2016. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!