Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim miért mindig velem...

Szüleim miért mindig velem számolnak?

Figyelt kérdés

5 tagú család voltunk. Szüleim szerettek volna még egy gyereket, sokáig nem jött össze, majd 4 éve sikerült ( megszületett a húgom, most 3,5 éves ). Örültünk neki, mindenben segítettünk, de kezdenek túlzásba esni.

Eljutottunk arra a szintre, hogy 18 éves létemre a nyaram úgy nézett ki, hogy reggel 6-kor keltem hugomhoz, majd egészen este 6-ig voltam vele, közben minden házimunkát én végeztem, mivel szüleim dolgoztak, bevásároltak, elintézték a postát, bankot, stb-t ( egyik bátyám már külön él, a másik végzős egyetemista, nyáron gyakorlaton volt az ország tulsó felén ). Emellett még voltam pluszba vele, mert például főzni nem tudok ( néhány alap ételt igen, de leveseket, nehéz elkészítésű ételeket, süteményeket nem ) és olyankor is én voltam vele. A következménye az lett, hogy egész nyáron hulla voltam, összesen 4 alkalommal voltam bulizni, dolgozni pedig egyáltalán nem tudtam ( pedig nem kapok zsebpénzt, úgyhogy néha jó lenne egy kis költőpénz legalább egy mozira, egy-egy bulira, stb-re ), mert se időm nem volt, se energiám ( bizonyára sokan tudják mennyire fárasztó egy gyerek, pláne egy mozgékony gyerek ilyen korban ).

Aztán eljött a szeptember, húgomat reggel elviszik óvodába a szüleim. Én 12. osztályos tanuló vagyok, idén fogok érettségizni. Rohadt sok órám van, mindennap fél 3-kor végzek, 3/4-re érek haza. Na mármost ilyenkor ahelyett hogy leülnék 15 percet, megtanulnék ( most év elején fél-1 óra, évközben 2-3 óra vagy több ), majd szabad lenne a délutánom ( sok tanulni való esetén az estém, és legrosszabb esetben is tudnék filmet nézni, zenét hallgatni, facebookozni ) nekem el KELL mennem a húgomért. Merthogy szüleim nem tudják 4-kor elhozni, én menjek ( rohanjak ) érte 3-ra ( suli függő, van hogy 3-ra érek oda, néha csak negyed 4-re ), menjek el vele játszótérre, majd 4-kor vigyem haza. Ezután otthon legyek már el vele egy kicsit, mert szüleim nem érnek rá. És fél 6 körül már végzek is, ekkor jöhet a házimunka ( merthogy mindenkinek ki kell venni a részét a családi dolgokból, tehát miután 3-4 órát vagyok húgommal, lehet takarítani, kutyagumit szedni, füvet vágni, etetni-itatni az állatokat, ki-be pakolni mosó-, mosogató- és szárító gépet, leszedni a szárítót - soknak tűnik, de ezzel egy óra alatt végzek - és közben hallgatni, hogy semmit nem csinálok, csak telefonozok - mostanában rászoktam, hogy mivel nincs időm számítógépezni és telefonozni, a házimunka végzése közben zenét hallgatot ). Na nekem ilyenkor jön a tanulás, este 6-7 között ülök le tanulni.

És ezek csak a hétköznapok. Hétvégén nincs buli, egész héten délutánonként nincs program, nincs foci a haverokkal, mozi, nem lehet előre 3 nappal tervezni ( pénteken lesz szülinapi buli, meg vagyok hívva, de szüleim azt mondták, hogy még nem biztos hogy mehetek, sok idő van még addig, lehet otthon kell maradnom ).

És mostanra elég zavaró, hogy nekem állandóan szabályozva van a "szabadidőm", nincs semmilyen szórakozási lehetőségem, nem tudok semmilyen programot csinálni.

Ma próbáltam beszélni erről szüleimről, kettős reakciójuk volt: elsőre azt mondták, hogy majd kevesebbet telefonozok ( mert napi 1 óra este 10 körül tényleg rohadt sok ), utána pedig amikor mondtam, hogy nem telefonozok és mellesleg végzős vagyok, úgyhogy sok tanulni valóm van, lecsesztek, hogy hálátlan vagyok, semmit nem csinálok, csináljam úgy hogy minden beleférjen és pont ( és büntetés, amiért feleseltem ).


2016. szept. 13. 18:15
 1/10 Carragher_x ***** válasza:
64%

Eléggé tipikus példája annak, amikor a szülő úgy vállal sokadik gyereket, hogy felnevelni már nem akarja.

Mást nem tudsz, állj a sarkadra. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne segíts semmit, de ragaszkodj mondjuk olyan napokhoz, amikor mindenképp szabad estéd lesz, mert mondjuk ekkor szoktál elmenni bulizni, meg pár délutánhoz, amikor mondjuk másnapra rendszeresen sok tanulnivaló van , mert úgy jön ki az órarend vagy épp rendszeres foci, ilyenek. Lesz belőle pár vita, de ha elég sokszor próbálod nekik elmondani higgadtan, hogy neked is szükséged van társas életre, előbb-utóbb úgyis belátják vagy legalább beletörődnek.

2016. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem menj haza suli után, intézd el a házimunkát, ráérsz 4-re elmenni a húgodért. Vidd haza, és ülj le tanulni, közöld a szülőkkel, hogy nem érsz rá. Ha kell, zárkózz be a szobádba, fülhallgató fel, aztán csináljon mindenki, amit akar. Vagy cseréld meg a házimunkát és a tanulást, ahogy jobb. A többit l. elsőnél.

Nagycsaládos vagyok, de nálunk egyik gyerekre se volt ennyi minden rápakolva, pláne az érettségi évében. Persze, vegye ki a részét a dolgokból, de ésszerű mértékben, nem kell a 17-18 éves srácnak felnőtt szülő szerepét játszania, és jár neki is a pihenés, szórakozás, társasélet.

2016. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Sürgősen állítsanak magukon. Egy érettségire készülő diákot ne túráztassanak már! Ilyen hozzáállással csoda, hogy két gyerekük is eljutott az egyetemre.

A bulihoz nincs hozzáfűznivalóm, szerintem nélküle is ki lehet bírni, de hát mindenki máshogy lazít, ha neked ez kell, hogy néhány órára kiszállj a mókuskerékből, harcold ki magadnak.

Mi van, ha leépíted a tennivalókat? Ne legyél papucsgyerek, állj a sarkadra!

2016. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a kérdést minden abortusz ellenesnek megmutatnám. Az ilyen szülő minek vállal gyereket, akivel aztán nem is foglalkozik? Csak a saját gyereke(i) életét teszi tönkre.

Szerintem is állj a sarkadra! Mondd meg, hogy nem te vagy a gyerek szülője, hanem ők! Tessék szocializálódni haverokkal, illetve tanulni könyvtárban ahol tényleg tudsz koncentrálni.

2016. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Fogod magad és eljársz könyvtárba tanulni, mondván csend kell és nyugalom.

Ha nagyon ellenkeznek, bevonnám az osztályfőnököt, hogy kicsit füllentsen, hogy kezdesz rosszabbul teljesíteni, biztosítsanak teret a tanulásrs.

2016. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A következő körben én hozzájuk vágnám azt, hogy b****átok meg, nem kértem, hogy nekem szüljetek gyereket, innentől megoldjátok ti. Vagy kibírod egy évig és elhúzol a francba koliba az ország túlfelére.
2016. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen. Nem lettem abban az évben (sem) kitűnő tanuló.
2016. szept. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

Abortuszellenes vagyok és elolvastam a kérdést. Ugye nem nagyon fogod fel, hogy egy élő ember halálát kívánod, mert szerinted ez a pár év annyira sokat számít, hogy muszáj gyilkolni...


Ez nem neked szólt kérdező. Neked annyit írnék, hogy muszáj leszel beszélni a szüleiddel erről. Nálunk ugyanez a felállás van, de nem így működik, viszont ez rajtad nem segít.

Ha a gyerekem ezeket így elmondaná nekem, akkor én biztosan átgondolnám és igyekeznék valahogy változtatni. Remélem a te szüleid is így állnak majd hozzá. Mert hogy jogos ez a probléma.

2016. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, már készültem hogy leszóljanak, hogyan lehet olyat mondani, hogy az ember a testvére halálát kívánja... Amennyiben viszont nem nekem szólt, legközelebb tedd hozzá, hogy "32-es válaszoló" ( csak példa ).


Egyébként mint említettem próbáltam elmondani. Elég kevés sikerrel.

2016. szept. 14. 16:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as! Ha ez nekem szólt, akkor csak tudatom veled, hogy a kommentemben még megközelítőleg sem esett szó gyilkosságról. Csak annyit írtam le, hogy a szülő nehogy már a gyerekének szülje a gyereket, hanem foglalkozzon vele és nevelje normálisan, szülőhöz méltóan. A fórumon sokan abortuszellenesek, de azt már nem látják be, hogy nem elég megszülni egy gyereket, hanem fel is kell nevelni (vagy örökbe adni), és nem másra hagyni 0-24 órában.
2016. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!