Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 vagyok és anyám nem enged...

19 vagyok és anyám nem enged sehova, vagy ha igen nagyon leellenőriz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a barátnőim helyett egy idősebb pasival randizgatok és nem tetszik nekik, hogy nem diplomás és tuti van valakije, hogy 10 évvel idősebb stb.

Igen, átvertem őket, de pont emiatt.

Most sehová nem engednek el, el akarják olvasni a facebook beszélgetéseimet, hogy nem beszélek-e azzal a pasival, ha elmegyek valakivel, akkor felhívják az anyját.

Nem ismerik ezt a pasit, egyszer sem látták még az életben és olyanokat mondanak, hogyha megtudják, hogy megint talizok vele vagy írunk fb-n, akkor kitagadnak a családból, mert diplomások lánya nem lehet egy érettségit végzettel.

Nagy a vonzódás kettőnk között...


2016. szept. 14. 01:47
1 2
 1/18 anonim válasza:
59%
19 vagy. Anyud nagyon aranyos, hogy így aggódik érted, de te már egy nagykorú ember vagy. Mondd meg neki, hogy felnőttél, képes vagy jó döntést hozni.
2016. szept. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
19 éves leányért én is aggódnék. Főleg, hogy érett pasikkal randizik. A csávó se 100-as.
2016. szept. 14. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Es, ha kitagadnak...? Akkor nem orokolsz majd toluk szazmilliardot es kastelyt a francia tengerparton?

10 ev nem nagy korkulonbseg szerintem. Az iskolai vegzettseg kulonbozo szintje pedig nem mindig jelenti a kulturalis es intelligencia kulonbseget. En talalkoztam mar nyolc altalanost vegzett, sokkal intelligensebb, tajekozottabb es okosabb, kulturaltabb, mint a vorosdiplomas szomszedom, aki azt hiszi, hogy a hiv virus kezfogassal is terjed, ezert senkivel sem fog kezet, meg bemutatkozaskor sem, viszont krakog es kopkod, szoval ki is a magasabb "erteku"...?

Amin viszont erdemes elgondolkodni, hogy vajon a 29 eves pasi nem csak a mindig fiatal lanyokra utazik-e, es minden baratnoje 18 es 20 ev kozotti, aztan lecsereli oket? Nem allitom, hogy o ilyen, de vannak, akik ilyenek. Azon is el kell gondolkodni, hogy egy pasasert ne add fel a tovabbtanulasodat, tehat, mindenkeppen folytatsd a tanulmanyaidat! A jovod fugg tole.

Ha eleg regota tart a kapcsolatotok, akkor erdemes megfontolni, hogy o vallalna-e, hogy osszekoltoztok, es tamogat, amig tanulsz, a szuleid helyett. Ez nagy kockazat, szoval jol beszeljetek at.

(En 10+ eve nem beszelek anyammal, nem is tervezem. O parszor probalkozott, de a levelei " a cimzett ismeretlen" felirattal vissza lettek kuldve. Szoval ne felj, csak jol gondold at a dontesed!!!)

2016. szept. 14. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

Kedves tizenkilenc éves! A szüleid helyében én is ellenőrizni akarnálak, és nem azért mert idősebb pasid van.

1: majd tíz évvel idősebb a pasi: zavarna, mert nem venném be hogy egy majd harmincas a tizenkilenc éves lányom személyiségéhez vonzódik. Előbb hinném el hogy egy jó numerát lát benne: de ha a lányom éretten viselkedne, akkor az mondanám hogy oké. ha neki is csak a szex kell legyen.

2: a diploma: na igen, Értem én hogy nem diplomás, de ettől legyetek hasonló szinten. Gondolom nem általános iskolai végzettsége van: ha igen, aggódnék milyen dolgod lesz mellette? Vissza fog-e húzni, hagyod-e a fenébe a tanulmányaidat mert a pasinak így is jó vagy? Nem kellene eldobni a lehetőségeidet a jobb életre csak mert bejön egy férfi.

3: A hazudozás_ Ez aggasztana a legjobban. Mert csávózni elég érettnek hiszed magad, de nem mersz kiállni a szüleiddel szemben a férfiért akit elvileg szeretsz? Elgondolkodnék, igazából mit szégyellsz a pasin.

És elgondolkodnék, mit rontottam el ennyire a neveléseden, hogy gyakorlatilag felnőtt fejjel úgy hazudozol mint egy tizennégy kislány, ahelyett hogy vállalnád mit akarsz.

2016. szept. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
* éves
2016. szept. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
felhívják a 30 éves pasi anyját? hát az vicces lesz.
2016. szept. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha felnottet akarsz jatszani akkor viselkedj felnottkent es ne hagyd hogy ennnyire belemasszanak az eletedbe.


Mondd meg anyadnak hogy ne aggodjon, semmi komolyat nem terveztek a csavoval csak dugtok mint a nyulak.

2016. szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudom, tényleg durva ez a szülői ellenőrízgetés, hogy el akarják olvasni a facebook levelezéseidet stb. Nekem is voltak ilyesmi dolgaim a szüleimmel. Pl. ők 15 éves korom körül a naplómba olvastak bele, meg amit leveleztem papír alapú levelem közéspiskolás osztálytársaimmal. 19 felett is, amikor leveleztem a Volt osztálytársaimmal. Ebből tudták meg, hogy az egyetemi gólyatáborban berugtam, hozzáteszem életemben először. Már 30-vagyok most is sokszor nézegetik, hogy mit néztem a neten, mert aggódnak. Bár most egy fél éve csak havonta megyek haza, de nem lakok otthon. De nemsoká újra hazaköltözök. Egyébként mostmár inkognitó módban szoktam internetezni. Egyébként nemrég olvastam a gyerekjogokról. és abba azt olvastam, hogy még gyerekként is jogod van a magánélethez, pl. hogy ne olvassanak bele a naplódba. Ezek az ellenőrizgetések nagyon szülő gyermek kapcsolat gyilkosok. És sok gondot okoznak a személyiségedben.


Én egyébként azt javasolom, inkább ne titkolózz a pasival kapcsolatban, sőt beszél róla sokat a szüleidnek, pl. hogy mit csinál, mit dolgozik, milyen ember, hogy lássák, mennyire felelősségteljes.

Ha pedig nem fogadják el, meg továbbra is ilyen szinten ellenőrízni akarnak helyezzd kilátásba, hogy mondjuk akkor elkültözöl tőlük, beszéld meg velük, hogy-e miatt lehet nem tudod az egyetemet csinálni. Vagy helyez kilátásba bármilyen következményt. Beszélhetsz nekik arról, hogy ez a fajta szabályozás megbetegít téged, mert ez tényleg betegít. ilyen helyzetben, szülők mellett előbb utóbb valószínűleg pszichológushoz lesz segítséged, ha sokáig ott maradsz. Akkor eljárhattok családterápiára. Én is családterápiára járok most a családommal.

2016. szept. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor nagyon örülök annak, hogy már 18 évesen érettségi után külföldre mentem tanulni és dolgozni, így legalább az ilyenekből kimaradtam. Érthető, hogy féltenek a szüleid, de ennyire ne engedd, hogy kontrolláljanak. Konfliktus nélkül nem tudod kivívni, hogy több teret adjanak neked.
2016. szept. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Talán megoldás lenne a szüleiddel való kapcsolattartás megerősítésében,ha bemutatnád nekik az idősebb pasidat?

Azt gondolom,ha a jelenlevő úriember vállalkozik arra,hogy a szüleiddel beszélgessen akkor más képet alakítanak ki a szüleid a kapcsolatotokról.Választ kaphatsz arra a kérdésedre is mennyire vesz komolyan a fiatalember?

Az iskolai végzettség nem jelenthet akadályt,hiszen ha gyümölcsözővé válik a kapcsolatotok akkor egymást húzhatjátok a ranglétrán /mi a férjemmel felváltva tanultunk és végeztük el a főiskolát/valamint a munkahelyeinken is egyre magasabb pozíciót töltöttünk be.

2016. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!