Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Munka, háztartás és kisgyermek...

Munka, háztartás és kisgyermek nevelése hogyan hozható összhangba?

Figyelt kérdés

Elsősorban kisgyerekes, dolgozó anyukák segítségét szeretném kérni!

Röviden elmesélem nektek egy napomat. Reggel 6 órakor ébredek, kávét főzök, lezuhanyzom. Felkeltem a fiúkat azaz a férjemet és a két és féléves kisfiamat. És indul a reggeli készülődés. Vasalás, reggelizés, öltözködés. Indulás fél 8-kor. 8 óra előtt beérünk a bölcsibe, ott lepakolás, aztán indulás a munkába. 8 órányi munka után vissza a bölcsibe a gyerekért és irány haza. Hazafelé néha bevásárlás, posta, gyógyszertár stb. Otthon a felnőtteknek ebéd a kisfiamnak uzsonna, utána főzés másnapra, háztartási feladatok elvégzése. Mosás, kicsi takarítás. Estére játék, fürdetés, mese, gyermek lefekszik. Fürdés, lefekvés felnőtteknek.

Kisfiam gyakran végig sírja vagy legalábbis végig nyaggatja azokat az időket amikor mást csinálnék pl. a reggeli készülődést. Gyakran viszek haza munkát amikor szintén nyaggat. Gyakran dolgozom hétvégén. Lelkiismeret furdalásom van, hogy keveset foglalkozom vele ezért, ha van időm akkor vele vagyok. Én időm egyáltalán nincs. Férj feleség idő ismeretlen fogalom. Semmi kikapcsolódás nincs. Csak a munka, mindig csak a munka. Hamarosan kiugrom az ablakon. Kérlek segítsetek néhány ötlettel, hogy mit csinálhatnék másképp!



#munka #párkapcsolat #egyensúly #kisgyermek nevelés
2016. szept. 14. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem írtad le, mit csinál apuka. Nálunk amikor én takarítok munka után, ő főz, ha én gyorsabban végzek, besegítek neki. Megoszlik a munka, nem egy emberre hárul az egész.
2016. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
A gyerekkel az apuka foglalkozik, és ha kell, este is besegít a fürdetésbe, lefektetésbe, vagy a házimunkába.
2016. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Ezek után csak azt nem értem, minek bactatjátok azt, aki nem akar gyereket...

Na de:

- vasalás reggel? kell? mi direkt olyan ruhákat veszünk, amiket nem kell vasalni, OK, lehet, hogy ti ezt nem tehetitek meg

- este ebédeltek? ezt nem értem, mért nem esztek a munkahelyen, továbbá miért nem rendeltek inkább, hogy legalább a főzéssel ne kelljen bacakodni mindennap?

- takarítani minek ennyit? kényszeres vagy? Helyette inkább dugjatok, mert el fog hagyni a férjed.

2016. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Most kepzeld el, milyen lenne ugyanezt egyedul eljatszani.En is azt mondom, hagyd el a folosleges dolgokat.Szanj valamennyi idot magadra is, csinalj valamit ami relaxal. Plusz ne hanyagoljatok a szexet se,mert abbol jo nem sul ki.Megoldhato.Sokan vannak igy.
2016. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azért vasalok ki reggel mert azt vasalom ki amit éppen felveszünk, a szekrénybe nem nagyon fér be gyűrődés nélkül max, a gyerekruhák. Ételt rendelni nincs pénzünk. És ebédszünet leginkább nincs a munkahelyemen. Ma is volt egy húszperces szünet, ezen kívül pisilni járok ki. Nem vagyok kényszeres de az alapvető dolgokat elvégzem, hogy ne gyűljön össze nagyon sok. Most, hogy ezeket leírom látom csak igazán, hogy mennyi mindent meg kellene változtatni az életünkben.
2016. szept. 14. 19:24
 6/17 A kérdező kommentje:
Kicsivel később lesz kicsivel könnyebb?
2016. szept. 14. 19:25
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Három gyerekem van, őszintén mondom: nem lesz könnyebb, ha iskolába megy a gyerek, minden nap még tanulni is kell vele.


A munkahelyeden azokat a dolgokat, amik nem a te munkád részei, ne csináld meg (más helyett), illetve próbálj meg minél több hazahozós melótól megszabadulni. Ha ez nem megy, válts munkahelyet, hiszen fizetést nem kapsz rendesen (különben lenne miből kaját rendelni), munkát viszont rengeteget.

2016. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtam ide és válaszoltok mert így könnyebb kitalálni a megoldást.

Ha nem eszünk minden nap főtt kaját akkor tudnék rendelni. A férjemet bevonom több feladatba ami a házimunkát illeti. Hétköznap amikor meló van lazábban veszem a rendrakást. Nektek is van lelkiismeret furdalásotok, ha nem töltötök elég időt a gyerekkel?

2016. szept. 14. 19:49
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

1. Vasalasmentes ruhak

2. Reggel vagy delutan apuka megy a bolcsibe

3. Apuka foz vagy hazimunkazik

4. Munkahely valtas

5. Eletmod valtas-15 perces etelek elkeszitese. Nagyon sok a lehetoseg.

2016. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Apuka miért nem csinál semmit?
2016. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!