Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor látja az unokát a nagymama?

Mikor látja az unokát a nagymama?

Figyelt kérdés

Fiatalon lettem édesanya, így fiatalos nagymama is.

54 éves vagyok, dolgozok, sportolok, szeretek kirándulni és ha csak tehetem utazgatok.

Unokám születése után 2 hétig a lányomnéknál éltem, segítettem. Úgy fél éves koráig hetente többször is átmentem, meglátogattam őket. Aztán ezek a látogatások lecsökentek heti/ kétheti hétvégékre /p-v/ mikor ott is aludttam. Az unokám 3 éves oviba ment, így én is szeretnék kicsit több szabadsagot, utazgatni vagy csak a saját otthonommal foglalkozni.

Lányom viszont teljesen kiborult, hogy nem szeretném minden hétvégémet velük tölteni.

Nehezen mondok neki nemet, nem szeretném "cserben hagyni"

Arra lenék kíváncsi, nálatok a nagyi milyen gyakran megy?


2016. szept. 14. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Bőven sok, amit vállaltál így is. Nem a te gyereked, hanem az övé. Bármilyen kicsit segítesz neki, össze kellene tennie a kezét, és megköszönni, nem pedig követelőzni. Hálátlan egy gyerek - ezt kell mondjam. Nőjön fel végre, hiszen már maga is szülő!
2016. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Mások vagyunk. Engem biztos többet látna a lányom, ha gyereke születne. Te meg ilyen vagy. És akkor mi van?
2016. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Hadd boruljon. Igazi parazita a lányod.
2016. szept. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem szívesen látogatod őket, akkor ne menj, a te dolgod. Amúgy nagyon vicces, hogy fiatal nagymamának tartod magad és ezt ennyire kiemeled. 51 évesen lettél nagyi, ez teljesen átlagos.
2016. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk az egyik nagyszülő párral évente egyszer-kétszer találkozunk, a másikkal havonta egyszer.


Azért borult ki a lányod, mert ingyen cseléd és bébiszitter vagy neki.


Neked is jár a saját élet.

2016. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én életembe nagy változást hozott az unoka.Minden héten megyek látogatni,és havonta eljönnek 2-3 napra.Én nem akarok utazgatni,kirándulni.imádom azt a pici lányt,ahogy röpül felém átölel bujik..Amikor haza megy kong a ház és én nézek ki a fejemből.Azt sem bánnám ha minden nap itt lenne
2016. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Bőven túlteljesítetted a nagymamaságot. Mégis minek kellenél ott egész hétvégére? A lányod fél egyedül maradni a családjával, és foglalkoznia kell a gyerekkel, vagy mi? Vagy te voltál az ingyen cseléd, meg a babysitter? A vejedet nem zavarja, hogy minden hétvégén - vagyis munka után, amikor ő is együtt lehetne a feleségével, gyerekével -, Te minden hétvégén ott voltál, beleértve az alvási időt is?

Az egyetlen hiba, amit elkövettél, hogy hagytad, hogy a lányod ennyire kihasználjon. Most persze, hogy kétségbe van esve, nincs ingyen cselédje!

2016. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

2 nagymamam van, az egyik itt lakik velunk a hazban, a masik kb 3 utcaval arrebb.

Osszettettm volna a ket kezemet, ha havonta 1x meglatogatott volna minket. Hiaba par utcaval lakik arrebb, kb 3-4 havonta latogatott meg minket, soha nem toltott velunk idot, soha nem foglalkozott velunk. Mostanra ott tartunk, hogy mivel nem kotodom hozza, ezert nem is megyek en se hozzajuk, szoval ha minden masodik hetvegen az unokaival tetszik majd tolteni, akkor szerencsesnek mondhatjak magukat az unokak! :)

23L

2016. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Sokkal kevesebbet.

Mondjuk te azt írod: meglátogattad őket. Én ebből először azt gondoltam, folyton az unokáddal játszottál, és már a lányodnak, vejednek volt terhes, hogy mindig ott vagy. De eszerint segíteni mentél?


Nekem eleve érthetetlen, hogyan alakultak ki az ottalvós látogatások. Ha jól értem, nem laksz olyan távolságban, hogy ne tudnál este hazamenni. Akkor pedig még az első két hétben is túlzás az ottalvás, nemhogy a gyerek 3 éves koráig rendszeresen. Kivételes eset akadhat, ha lányodék éjszakába nyúló programra mennek, te fekteted le a picit, és te is lefekszel. Nyilván, ha éjfél körül/után hazajönnek a lányodék, akkor már reggelig te is ott alszol.

2016. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mikor ott vagyok természetes, hogy segítek.

Budapesten élünk más-más kerületben autóval jó 1 óra távolságra egymástól (2.ker-17.ker).

A vejem szülei szinte a szomszédba laknak, így ők sűrűbben átjárnak, de nem alszanak ott.

Szeretem az unokám és a lányom is, de szeretnék kicsit magammal is foglalkozni turázni, vagy csak otthon tölteni egy nyugodt hétvégét lelkiismeret furdalás nélkül...

2016. szept. 15. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!