Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti adnátok erre pénzt a...

Ti adnátok erre pénzt a lányotoknak?

Figyelt kérdés
Ha a családban a szülők jó fizetéssel rendelkeznének (összesen kb 800-850 ezer Ft bevétel/hónap 4 emberre a háztartásban) és azt kérné a lányotok, hogy pótoljátok ki neki az általa kinézett drágább ékszert (kb 80 ezer Ft), amibe nektek kb 30-40 ezer Ft-ot kéne beleadni, a fennmaradó összeget ő fizetné ki. 19 éves a lány.

2016. szept. 15. 18:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Természetesen igen. Sőt, az egészet megvenném. Ha még telne rá, akkor akár autót, sőt kastélyt is. :)

Elvégre szülőként a gyerekért dolgozom és ha nekem ez anyagilag nem nagy teher, akkor nem látok rá okot, hogy miért ne tegyem.

Bár a kérdésben nem szerepelt ilyesmi, de azt azért hozzá kell tegyem, hogy csak akkor, ha a lány viselkedésével nincs gond és itt most ne hisztikre vagy egyebekre gondolj, hanem például komoly alkoholizálásokra, vagy önhibából bukdácsolásra, stb. Azt valahogy kezelni kell és ennek nem jó módja a jutalmazás, de ha ez nem áll fenn, akkor minden további nélkül.

2016. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
48%

Szerintem hogyha ennyit kerestek, akkor mindenképp adj neki ennyit, főleg hogyha a nagy része az ő pénzéből van!


Nekem Arányaiban sokkal többet is adnak a szüleim egy vágyott dologra.


De tényleg függ attól is, hogy véleménye(tek) szerint mennyire lenne fontos a lányodnak az az ékszer, ha nem érdekli annyira, akkor ne vegyétek meg...


Elég sok amúgy a bunkó válasz... Nekünk nincs sok pénzünk, de nem értem, mások miért gondolják azt, hogy akiknek sok van, az mind idióta / hülye / elkényeztetett / nem ismeri a pénz valódi értékét / rögtön b***ogatni kell valamivel, stb.

2016. szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk 3 dologtól függnek az ilyenek:

1: van rá pénzünk? A te esetedben van, tehát ez pipa.

2: szükséges? A lányok és az ékszerek... Hát, férfi létemre soha nem értettem meg, hogy mitől vonzódnak a nők az ékszerekhez. Szerintem már soha nem is fogom. De ha szerintetek nincs gond ezzel, akkor ez is pipa.

És itt jön a másik nagyon fontos dolog:

3: megérdemli? Normális, jól tanul, segít otthon, stb, stb, stb. Ezt ti tudjátok. Ha erre is igen a válasz, igen, adnék neki. Ha nem akkor valószínűleg nem.

2016. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
79%
nem
2016. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
84%
Ha szülinapra, karácsonyra kérné, mert ez lenne a vágya és rendes gyerek, akkor megkapná. Miért ne, ha telik rá?Ha csak úgy, mert megtetszett neki, akkor nem. Mire föl? Magamnak se veszek csak úgy ilyen nagyságrendű dolgokat, pedig én megkeresem az árát. Ha nagyon akarja, rakja össze az ösztöndíjából.
2016. szept. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező!

Te gyűjtöd azokat 80ezer Ft-os gagyi órákat. Nemde??

2016. szept. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
17%
Megvenném a lányomnak ajándékba. Ennyi fizetés mellett nem pénz a 80 000 Ft.
2016. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
20%
Én adnék neki.
2016. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
43%

én nem adnék erre pénzt a lányomnak.

indoklás:

az, hogy én mennyit keresek, ahhoz a felnőtt, nagykorú lányomnak semmi köze nincsen az égvilágon, mert az a saját magam teljesítménye.


A felnőtt, nagykorú gyerekem legyen hálás nekem, ha esetleg úgy döntök, hogy finanszírozom a tanulmányait, esetleg a lakhatását.


Ha egy kiegészítőt, ékszert, ruhát akar venni, akkor az egy ilyen korú embertől maximálisan elvárható, hogy ő maga keresse meg rá a pénzt, és ne kunyeráljon a szüleitől a luxus hobbijaira.

2016. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
68%
Igen, tutira ő az órás.:-) Úgy tűnik, mégse adott apu eleget a legújabb vacakhoz.
2016. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!