Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti adnátok erre pénzt a...

Ti adnátok erre pénzt a lányotoknak?

Figyelt kérdés
Ha a családban a szülők jó fizetéssel rendelkeznének (összesen kb 800-850 ezer Ft bevétel/hónap 4 emberre a háztartásban) és azt kérné a lányotok, hogy pótoljátok ki neki az általa kinézett drágább ékszert (kb 80 ezer Ft), amibe nektek kb 30-40 ezer Ft-ot kéne beleadni, a fennmaradó összeget ő fizetné ki. 19 éves a lány.

2016. szept. 15. 18:47
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
#26 milyen gagyi órák? Hol olvastál te óráról? A kérdés nem is rólam szól (nem nekem kell az ékszer), a másik meg egy bármilyen kiegészítő 80ezer Ft-os nagyságrendben nem hiszem hogy gagyi, bár ha te nem teheted meg, akkor megértem hogy zavar.
2016. szept. 16. 13:38
 32/35 anonim ***** válasza:
72%
Miért akkora titok, hogy mi az az ékszer, ami ennyibe kerül?
2016. szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nem potólnám ki neki ennyivel! 19 éves érett dolgozni tudó lány, dolgozzon meg érte,max 10-15 ezer ft-ot adnék bele!

De inkább költene másra mint ilyen drága ékszerre

2016. szept. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Nem titok, egy nyakláncról van szó, de a kérdés szempontjábol lényegtelen. Másrészt nem én vagyok az, akinek kell, főleg hogy férfi vagyok.:)

Válaszokat köszönöm.

2016. szept. 16. 14:31
 35/35 anonim ***** válasza:
87%

Én egyedül keresek közel ennyit, de nem támogatnám teljes mellszélességgel a 19 éves gyereket abban, hogy 80 ezres cuccokat gyűjtsön hobbiból vagy divatból, lényegtelen, hogy ékszer vagy akármi más. Amennyiben ez a jövendő munkájával, életpályájával kapcsolatos (pl. hangszer, fotós felszerelés, szobrász/festő kellék), az más, abban természetesen számíthat rám.

Az, hogy a szülőnek viszonylag magas a jövedelme, nem azt jelenti, hogy lapáttal kell kiszórni a pénzt az ablakon hülyeségekre. A gyerek is többre megy azzal, ha továbbtanulást, külföldi tapasztalatszerzést, nyelvtanulást, lakást, autót, kezdőtőkét kap indulásként, nem egy doboz ékszert, amit a saját jövedelméből már nem tudna tovább gyarapítani.

Még annyi: én nem a gyerekeimért, hanem a családunkért dolgozom, aminek én is része vagyok, és nekem is vannak igényeim, jövőbe mutató szükségleteim. Nem fogom ezeket alárendelni fölösleges hülyeségeknek.

2016. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!