Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apám miért nem...

Szerintetek apám miért nem enged vezetni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és 18 éves korom óta van jogosítványom.

Én még soha nem vezettem autót egyedül. Persze korábban a szüleim sokszor megengedték, hogy kivezessek a telekre, de akkor is állandóan szövegeltek mit hogy csinálják, sztereóban mondták a sok okosságot. Ha nem mazsolamód vezettem, akkor ordítoztak velem. Szóval hamar el ment a kedvem attól, hogy velük újra a volán mögé üljek. Talán most már van is egy kerek éve, hogy utoljára vezettem.

Egyébként még ezzel sem lenne gond, ha szüleim kerek-perec kijelentették volna, hogy amíg nem lesz saját autóm, addig nem vezethetek és kész. De nem. Állandóan lökik a sódert, hogy így meg úgy vezethetek, meg a kedvencem még, amikor azt mantrázzák, hogy az enyém a másik kocsi. (tudniillik kettő van a családnak) De aztán ha tényleg úgy alakul, hogy nekem kéne vezetni, akkor már más a helyzet.

Pedig sohasem törtem egyik kocsit sem, büntetni sem bűntettek meg soha.


Aztán van itt egy egészen friss és abszurd sztori:

Szombat délután anyám és a húgom csomagoltak, mivel a húgom mostantól kolis lesz, és vasárnap vitték fel. De délután kiderült, hogy nincs itthon a nagy bőrönd, amibe pakolni tudna, hanem kint van a telken. Ezért hát ki kéne menni érte. Mivel apám már ivott, ezért nem vezethetett. Anyámnak eszébe jutottam, hogy vezethetnék én. Apám erre rögtön rákezdett, hogy "nem lesz jó holnap délelőtt?", aztán meg felöltözött, és elkezdte, hogy akkor ő most kivezet, ha annyira kell az aszar bőrönd. Mintha én nem tudnék vezetni.

Végül aztán kimentek másnap délelőtt. Szerintem ez röhej.

Ja, és mielőtt azzal jönnétek, hogy biztos engem félt, hát nem, az ócska kocsiját jobban félti nálam. Anyámat sem engedi vezetni emiatt, pedig neki is van jogsija.


Szóval nem is az a kérdés, hogy miért nem, mert arra a választ azért sejtem, hanem, hogy akkor mi francért hajtogatja azt, hogy bármikor elvihetem a kocsit, meg, hogy nekem adta, az enyém stb.???



2016. szept. 18. 22:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez lesz majd, ha már lesz miből.
2016. szept. 18. 23:50
 12/25 anonim ***** válasza:
67%

5 éve van jogsid, alig vezettél eddig, de jobban vezetsz, mint apád? :)


"Ha nem mazsolamód vezettem"

Ez mit jelent? Úgy akartál tenni, mint aki 20 éve vezet mindennap?


Talán azért nem engednek mert az önbizalmad és a gyakorlatod között túl nagy a szakadék.

2016. szept. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
A mennyiség soha semmiben sincs egyenes arányosságban a minőséggel, ezt jobb, ha tudod.
2016. szept. 19. 00:14
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Jaa, hogy mindennel ilyen apád? Akkor semmi baj nincs itt veled, túl jól sikerültél és féltékeny arra hogy valaki valamit nélküle is tud intézni. :D Sosem fogsz tudni úgy cselekedni hogy az jó legyen. Hogy lehetne ő a család feje, ha mindenki el tudja végezni a saját dolgát? (én legalábbis erre tippelek ennyi infó alapján, valószínűleg ez megy a fejében)


Van is egy jó könyv a rossz szülőkről, ha érdekel írj rám, nem akarom szétspammalni vele az oldalt :)

2016. szept. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez van. Nyilván nem vezetek apámnál jobban, mert neki már vagy negyvenévnyi gyakorlata van lényegében balesetmentesen, de azért nem is vezetek rosszul szerintem. Körültekintően csinálom mindig, és ha mellettem ül, akkor is csak apróbb dolgokba szól bele. Ennek ellenére csak városon belül vezettem egyedül (nem Budapest, hanem vidék), és azt is csak elvétve. Elvileg enyém az egyik kocsi a kettőből, de gyakorlatilag ha felmerül, hogy valahova egyedül mennék, akkor mindig lebeszélnek, vagy megvitatják, és arra jutnak, hogy nem most, nem oda, nem ekkora távolságra stb. kell elkezdeni egyedül vezetni. Aztán ha megunom az egészet, és nem ülök a kocsiba néhány hónapig úgy sem, hogy valamelyikük ott van velem, akkor a következő alkalomnál kezdődik elölről az, hogy hát nem csinálom rosszul továbbra sem, de azért látszik, hogy időközben kijöttem a rutinból. És hát így hogyan is akarnék egyedül elmenni a kocsival akárhova?...
2016. szept. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még két dolog:


Mármint gyakorlatilag is az enyém az egyik kocsi, mert az én nevemen van. Ennek ellenére nyilván nem viszem el otthonról úgy, ha mindketten ellenzik. Pláne amíg legalább részben otthon, velük együtt lakom.


Azt viszont nem mondanám, hogy a kocsit sajnálják jobban. Szerintem ők egyértelműen engem féltenek. Ez más megnyilvánulásaikból is kiderül.

2016. szept. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
mi lenne, ha vennél magadnak egy autót rinya helyett?
2016. szept. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%
Vidd el a kocsit, ha nem veszik észre és ezt csináld meg párszor. Mit tud veled tenni? Amúgy el is költözhetnél.
2016. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Látom nem nagyon megy egyeseknek az értő olvasás.


1. Jelenleg tanulok, szóval még nincs keresetem, amiből költözni, vagy autót venni tudnék.

2. Nem arról van szó, hogy én annyira vezetni akarok, csak röhejes a szüleim képmutatása, amivel csak azt érték el, hogy megutáltam őket, bármi is volt a céljuk.

2016. szept. 19. 08:37
 20/25 anonim ***** válasza:

Gyűjtenék kocsira, és úgy tennék mintha nem érdekelne az egész.

Nagyon meglepő módon az én apám ebben az egyben legalább kiválóan teljesített mint szülő, megkaptam a régi autójukat anno, és már mikor 26 éve kikézbesítette a postás a jogsimat, délután átroboghattam tök egyedül Bp-en.

Na ez volt az első és egyetlen eset - mármint a vezetés - hogy bízott bennem, mert amúgy minden másban eléggé visszahúz és beleszól.

2016. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!