Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apám miért nem...

Szerintetek apám miért nem enged vezetni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és 18 éves korom óta van jogosítványom.

Én még soha nem vezettem autót egyedül. Persze korábban a szüleim sokszor megengedték, hogy kivezessek a telekre, de akkor is állandóan szövegeltek mit hogy csinálják, sztereóban mondták a sok okosságot. Ha nem mazsolamód vezettem, akkor ordítoztak velem. Szóval hamar el ment a kedvem attól, hogy velük újra a volán mögé üljek. Talán most már van is egy kerek éve, hogy utoljára vezettem.

Egyébként még ezzel sem lenne gond, ha szüleim kerek-perec kijelentették volna, hogy amíg nem lesz saját autóm, addig nem vezethetek és kész. De nem. Állandóan lökik a sódert, hogy így meg úgy vezethetek, meg a kedvencem még, amikor azt mantrázzák, hogy az enyém a másik kocsi. (tudniillik kettő van a családnak) De aztán ha tényleg úgy alakul, hogy nekem kéne vezetni, akkor már más a helyzet.

Pedig sohasem törtem egyik kocsit sem, büntetni sem bűntettek meg soha.


Aztán van itt egy egészen friss és abszurd sztori:

Szombat délután anyám és a húgom csomagoltak, mivel a húgom mostantól kolis lesz, és vasárnap vitték fel. De délután kiderült, hogy nincs itthon a nagy bőrönd, amibe pakolni tudna, hanem kint van a telken. Ezért hát ki kéne menni érte. Mivel apám már ivott, ezért nem vezethetett. Anyámnak eszébe jutottam, hogy vezethetnék én. Apám erre rögtön rákezdett, hogy "nem lesz jó holnap délelőtt?", aztán meg felöltözött, és elkezdte, hogy akkor ő most kivezet, ha annyira kell az aszar bőrönd. Mintha én nem tudnék vezetni.

Végül aztán kimentek másnap délelőtt. Szerintem ez röhej.

Ja, és mielőtt azzal jönnétek, hogy biztos engem félt, hát nem, az ócska kocsiját jobban félti nálam. Anyámat sem engedi vezetni emiatt, pedig neki is van jogsija.


Szóval nem is az a kérdés, hogy miért nem, mert arra a választ azért sejtem, hanem, hogy akkor mi francért hajtogatja azt, hogy bármikor elvihetem a kocsit, meg, hogy nekem adta, az enyém stb.???



2016. szept. 18. 22:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Megválaszoltad a kérdésedet. Leírtad, hogy anyukádat sem engedi vezetni. Sok férfi ilyen, hogy az ő autóját senki sem vezetheti. Fogadd el, hogy apukád ilyen.

Jó lenne, ha lenne valami kis olcsó autód, aztán azzal mászkálhatnál. Szerintem úgy lehet belejönni, ha senki sincs melletted és nem szólnak bele, mert mindig a saját vezetési stílusukat akarják rád erőltetni. Én apukám is kiabált velem, amikor a jogsi után először autóba ültem, menjek gyorsabban, stb. Egyébként annyival mentem, amennyivel lehet :) És kétszer akkor volt az autó, mint a tanuló autó, szóval még ki kellett tapasztalnom. Jól összevesztünk, és mondtam, hogy többet nem vezetek úgy, ha mellettem van. Azóta egyedül vezetek, és így könnyebb volt belejönni.

2016. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Bár a családod anyagi helyzetét nem részletezted, de ha nem az anyagiak (benzin, szervízelés stb) számítanak, akkor csak egyetlen dologról lehet szó. A szülő-gyerek kapcsolat meglazulásától, a gyerek elengedésétől való tudat alatti félelem. Bár láthatóan szeretnek a szüleid, nagyon tartanak attól, hogy a kapcsolatotok meglazul és ők nem maradnak abban a helyzetben, ami korábban volt. Ha engednék, hogy szabadon mozogj a kocsiddal, azzal elismernék, hogy már velük egyenrangú, független ember vagy. Bonyolult érzések vannak bennük, de majd idővel rendeződik ez is.
2016. szept. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Levizsgáztam, párszor mentem faterrel kissebb távokat és annyi. Utánna nem adták ide a kocsit, jött mindenféle kifogás, hogy ezért nem, azért nem, nem tudok vezetni stb. Elmentem dolgozni, ott úgy alakult, hogy kocsival kellet járnom össze-vissza, eleinte a városban, utánna megyében, utánna országosan. Otthon nem mondtam el, hogy autót vezetek a munkahelyen, mert apám azonnal hívta volna a főnökömet, hogy nem tudok vezetni meg nincs rutinom, nem vezettem autót egyedül, többi hülyeség amit összehordtak. Aztán egyszer nem tudtam, hogy fater Budapestre megy, és összefutottunk, akkor tudta meg, hogy már egy éve majdnem autón vagyok. Jah, a családi kocsit azóta sem vezethetem, mert ő szerinte még most se tudok vezetni, pedig már 250 000 km-es balesetmentest kaptam a múlthéten a cégnél :D Ha nem tudnék vezetni, akkor 250 000 km alatt már rommá törtem voltam a céges autót, ehellyet egy karcolás nincs rajta, az egyetlen autó a cégnél, ami sérülésmentes, az az amelyikkel én járok, főnök meg is jegyezte. A lényeg, hogy faterom abban a hitben él, hogy senki nem tud vezetni a családban csak ő, senkinek nincs gyakorlata-rutinja csak neki, csak ő járt autóval mindenhol, ő minden útvonalat ismer stb stb... ma már ráhagyom, nem foglalkozom vele, viszont régen rosszul esett, hogy szerettem volna vezetni és nem lehetett, vagyis pár km-t vele, de az minden volt csak nem vezetés. Talán ezért lettem diplomával sofőr, de nem bánom, imádok vezetni.
2016. szept. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

10-11 éves korukban már rendszeresen vittem a fiaimat vezetni, városon kívül egy földúton, ahol gyakorlatilag nincs forgalom.:-) Később zárás után szupermarketek parkolójában tanítottam őket parkolni, tolatni, télen kézifékkel kanyarodni, jeges, havas úton vezetni. Első nekifutásra megvolt a jogsijuk, szó nélkül odaadom a kocsit nekik, az más kérdés, hogy azért görcsbe rándul a gyomrom, ha hívnak ilyenkor.

Ezzel a teljes tiltással csak azt lehet elérni, hogy ha végre kormányhoz jut a gyerek, akkor belead apait-anyait, kiélvezi a ritka alkalmat, és nem figyel arra, hogy a közlekedés veszélyes üzem.

2016. szept. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem engedik anyukátokat vezetni? Több hozzászólásban is olvastam. Élettársak külön tulajdonnal, vagy irakiak?
2016. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!