Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a férfiról, aki direkt a szülei közelében vesz házat?

Figyelt kérdés

Akkor vázoljuk fel a tényeket.

Anyukája mindenhová elkíséri, ahová csak tudja és ideje engedi.

A férfi most lesz 36 éves, 1980-ban született.

2014-ben nősült meg, ekkor költözött be a házba, amiről beszélek. Pedig a nővel már 2002 óta járt.

2013-ban született meg az első gyereke.

A házat 2012-ben vették, de nem költöztek be rögtön, azzal magyarázta, hogy közel van a szüleihez, alig pár utcára. Így bármikor átugorhat hozzájuk és a szülei is hozzá. És ez neki fontos.

Előtte a szüleinél lakott.

Szerintetek ez nem furcsa?



2016. szept. 20. 14:23
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nem gondolnék róla semmi furcsát.


Az viszont már más, ha anyukájék nagyban beleszólnak, befolyásolják a családi életet. Vagy ha kihasználják a fiukat.


Nekünk nagymamám a szomszédban lakik. Sokszor nagy segítség volt. Vigyázott ránk, főzött, stb... Szerettem, hogy közel van.

Aztán idősebb lett és kibírhatatlan. Mindenbe beleszólt, kidobálta az ételt amit vittünk neki. Naponta többször.is átmászkált, hogy menjünk le neki a boltba. Nem egyszerre mondta mi kell, mindent egyesével hozatott el. Aztán mi voltunk a hálátlanok, amiért nem értünk rá minden alkalommal.


Nem gondoknám, hogy valaki emiatt anyu pici fia lenne. Ez egyénenként kapcsolatfüggő.

2016. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Számomra inkább az a furcsa, hogy mások dolgaival foglalkozol ennyire behatóan. A másik dolog meg az, hogy kívülről képtelenség belelátni egy másik család életébe, nem tudhatjuk, hogy mekkora a kötődés a családtagok között. Van olyan szülő, aki a gyerekét már egészen kicsiként kb. magára hagyja, és úgy van vele, hogy mindent oldjon meg egyedül, más meg még öregként is félti a gyereket. Nálunk pl. hagyományosan nagy volt a családtagok közötti összetartozás (és a "függés"), csak egymásra számíthattunk, senki másra, így teljesen természetesnek tűnt mindig is, hogy olyan kapcsolat alakult ki közöttünk, ami egy kívülálló számára "egészségtelennek" tűnhet, mert nem igazán tudtunk elszakadni egymástól. De szerintem mindenki maga érzi, hogy neki mi a jó, bár kétségtelen, hogy akadnak, akiknek nincs erejük tenni a rossz dolgok ellen sem. Sok fiús anya olyan - főleg ha egyke a gyerek -, hogy majomszeretettel lógnak rajta, hát még ha mondjuk az anyának szerencsétlen élete volt, és a fiútól várja, hogy beteljesítse az ő egykori beteljesületlen álmait. Lehet, hogy én kirívó esetnek számítok, de nagyjából meg tudom érteni a szóban forgó férfit (jó, az anyja nehezebb eset lehet, de gondolj bele abba, sokszor mennyire lehetetlen küzdeni egy olyan anyával, aki így lóg a gyerekén, az embereknek általában éppen elég konfliktus jut az életben, és rendszerint nem szívesen sértik meg a szüleiket azzal, hogy "ne gyere velem"). Nehéz helyzetek ezek, és ki tudja eldönteni, hogy mi a mindenki számára "jó" megoldás? Már ha van ilyen. Nem mindenki tud teljesen leválni a szüleiről, plusz azért jól is jöhet, ha közelben vannak, és lehet őket mozgósítani, nem pedig az ország másik végén vannak valahol. Én nem ítélem el a férfit, le lehet engem ezért pontozni, valahol még azt is megértem, ha ő esetleg sértésnek tartaná azt, ha azt mondaná az anyjának, hogy ne kísérje el őt. Kívülről könnyű ítélkezni, de akik benne vannak a különböző helyzetekben, azoknak nem mindig könnyű "jól" cselekedniük.
2016. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
szerintem pont több ilyen ember kéne aki szereti a családtagjait egy egész életen át :)
2016. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!