Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukam veszekszik az ennivalo...

Anyukam veszekszik az ennivalon! Szerinte tul sokat eszem?

Figyelt kérdés
15 eves vagyok. Minden reggel reggelizem, viszek tizorait, es menzas vagyok. Nem vagyok napkozis, orak utan edzesem van, oda viszek uzsonnat, de mire hazajovok, nagyon ehes vagyok. :( es siman tudnek 2x szedni mindenbol, mert nem lakom jol. Reggel ehesen kelek, hiaba eszem bosegesen(tojas, kenyer, zoldsegek, muzli, stb) tozoraira mar erzem, hogy tudnek enni. A tizorais/uzsonnas szendvics nem sokaig eleg, a menza kaja meg adagra eleg keves, ezert csak itthon talalkozom rendes fott etellel. Eszem levest, masodikat, de 1 ora mulva siman ennek ujra. Sokszor ehesen fekszem le. Anyukam nagyon haragszik, mert sokat eszem, sokba kerul. Ugy 1 eve van ez. Voltam orvosnal, vett vert meg minden, semmi bajom, jo kondiban vagyok, a speort miatt meg jobba is mint az osztalytarsaim, sot izmos is vagyok, nem vagyok elhizva egyaltalan. Egyszeruen nem tudok mit mondani arra amikor ramkiabal hogy eleg a kajabol, mikozben en meg ehes vagyok :(
2016. szept. 20. 15:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
9%

Ne haragudj de néha egy felnőtt férfi nem eszik ennyit amennyit te leírtál. Nem lehet hogy valami bajod van? Nem ártana kivizsgálni.

Illetve egy kerdes: megis hány kiló vagy?

2016. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

1, fejlődésben lévő szervezetnek szüksége van megfelelő táplálkozásra.

2, emellett sportolsz is ami még több energiát igényel.

Szerintem ezek mellett normális hogy több ételt kívánsz mint mások

2016. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg még növésben vagy. Ezt anyádnak meg kell értenie. Ha pedig nem ennél ennyit akkor meg az lenne a gond, hogy folyton fáradt lennél és magadhoz képest rosszabbul teljesítenél. Amúgy ha ilyen sokat eszel akkor próbálj minél laktatóbb ételeket enni. Momdjuk reggelire egy omlettet, rántottát vagy melegszendvicset. Azzal talán kibírod a menzáig. Igaz a menzákon nem adnak nagy adagokat, szerintem ésszerűbb volna ebédet is vinni magaddal, amivel edzés végéig kibírod és utána lefekvés előtt is eszel. Ja és a folyadékbevitel is befolyásolja, hogy mennyire vagy éhes. Ha minden étkezés előtt megiszol egy pohár vizet, akkor kevesebbet is eszel utána.
2016. szept. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen korban vagy.

19/f

2016. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
4%

Ha evés után egy órával éhes vagy, az gáz.


Elmennék másik orvoshoz. Nehogy már ilyen tele gyomorral éhes legyél. Mert az, hogy ennél még, az egy dolog, de hogy konkrétan éhséget érzel, az nem jó.

2016. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
19%
Néhány fontos dolog lemaradt: Hány éves vagy, hány cm, hány kg? Fiú/Lány? Mit sportolsz? Naponta edzel vagy heti hány?
2016. szept. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

Aki azt írja, hogy ez nem normális, az nem látott még kamasz gyereket vagy mi?

Az én húgom most 14 és egész nap eszik, ez így normális. Fejlődésben lévő szervezetnek szüksége van rá, főleg ha még sportol is mellé.

A serdölők anyagcseréje egyébként is hihetetlenül gyors.

Szerintem elég paraszt dolog anyádtól, hogy ez miatt kiabál veled és soha sem fogom megérteni az ilyen szülőt, aki a saját gyereke szájából sajnálja az ételt. Nem tudom, hogy vannak e anyagi gondjaitok, de ha nekem lenne én inkább nem ennék, csak a gyerek lakjon jól, ha már vállaltam akkor gondoskodok is róla.

2016. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
13%
Mondom, az egy dolog, hogy egész nap enne, az normális, de az, hogy ÉHSÉGET ÉREZ egy órával zabálás után, az nem az.
2016. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem nagy dolog. Én is ennyit szoktam enni. Aki szerint ez baj az sosem volt fiatal?

17/F

2016. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%
Kamasz vagy. Nem vagyok sokkal idosebb, en is ennyit ettem 15 evesen, pedig kifejezetten sovany vagyok/voltam. Ez egy ilyen kor. Esetleg ezen lehet javitani, ha jo minosegu, magas tapanyag tartalmu, egeszseges eteleket eszel. Akkor azert ilyen surun nem leszel ehes. Engem is vizsgalgattak allandoan, hogy nem vagyok-e beteg, de semmi bajom. Egyszeruen ilyen vagyok. (170cm40kg 17/l)
2016. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!