Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van olyan dolog...

Szerintetek van olyan dolog amit egy szülő soha sem tudna megbocsájtani a gyermekének?

Figyelt kérdés

Sokáig úgy gondoltam, hogy az én szüleim bármit megbacsájtanának nekem, hisz nagyon szeretnek.

Történt mostanában két olyam dolog is a családomban, ami elgondolkoztatott.

Az unokatestvéremről kiderült, hogy Svájcba járt ki, pénzért szexelt. A szülei mindennél jobban szerették, egyke gyerek, a szemük fénye, viszont ahogy ez kiderült egyből kidobták és hallani sem akarnak róla.A lány egész életében mindent megkapott, jó módú családja van, egyetemre jár, okos, intelligens. Úgy gondolom a szülei nem lennének rá így kiborulva, ha mondjuk rászorult volna erre. Most még haragszanak rá, de később biztos kibékülnek vele.

A másik igazából nem telejesen a családban történt, távoli rokonok, de a srác a nővérem osztálytársa volt, jól ismerjük őket. A fiú egy nap bekattant és különös kegyetlenséggel megölte a nagyszüleit, szörnyű lenne még leírni is, hogy miket tett velük.

Mindkét dolog súlyos, viszont az unokatesómnak egyszer biztos, hogy megbocsájtanak.A gyilkos fiúnak viszont soha.Ha kijön a börtönből egyáltalán senkire sem számíthat, még a saját szüleire sem.

Valahol megértem őket, de mégis csak a gyerekeik. Egy részük, ők etteték, nevelték őket.

Ha a ti gyereketek tenni ehhez hasonló dolgokat lenne bocsánat rá? El tudjátok képzelni, hogy örökre kizárjátok őt az életetekből? /Ez temészetesen elméleti kérdés, senkit sem akarok megbánatani./


2016. szept. 22. 17:55
 1/9 sanyinak ***** válasza:
10%
Az reszben a szulok hibaja, ha a gyerekuk a tarsadalmi ertekrenddel ellentetes eletet valaszt.
2016. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ általad említett esetek, föleg a gyilkosság, (de mivel a lány nem szükségböl válaszotta ezt az életmódot, az ö viselkedése is) igencsak indokolja, hogy a szülök megszakítanak vele minden kapcsolatot.


Ami a gyilkost illeti - gondolj bele, valamelyik szülöjének a szüleit ölte meg, méghozzá brutális módon - és EZT nem lehet megbocsájtani.

2016. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Az első esetben igen, a másodikban nem tudnék.
2016. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Biztos van mindenkinek megbocsajthatatlan bun.

A fenti durva esetektol eltekintve nalam a drogozas (igen a fuvezes is!) 0 tolerancia. Nem dobnam ki, de megerezne nagyon a kovetkezmenyet. Cigi/gyakori ivast se neznem jo szemmel.

2016. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Igen a gyerekeik. És? Akkor nincs határ? Ha levágja mind a négy végtagomat s a páromét is, akkor is bocsássak meg neki? Elég durvát kellett kitalálnom, mert neked még a gyilkosság sem egyértelműen elég nyomós ok... Nekem igen. Pusztán az emberölés nem, lehetnek olyan okok, a katonák szülei sem utálják a gyermekeiket (na, nekem ez sem férne bele), sőt, akár büszkék rá... Önvédelmet megbocsátanék, illetve nem lenne mit megbocsátani, bosszút nem helyeselnék, de adott esetben megérteném - de ártatlanokat vagy kegyetlenül ölni, nem, nem lenne a gyerekem többé. El tudom képzelni, hogy egy spirituálisan fejlett lény ezt is megbocsátja, értem és egyetértek, de én nem vagyok ilyen.

A lány esete nekem sokkal szolidabb, az ő teste, az ő döntése. Annál az is jobban megrázna, ha cigizni, az nálam durva (enyhítő körülmény, ha legalább füves cigi s nem normál). Kinek milyen az értékrendje...

2016. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Meddig kell egy ember döntését a szülőre hárítani?? Attól mert a gyilkosnak voltak szülei, még nem a szülők kötelezték a gyilkosságra!


Én azt gondolom, hogy bármit is kövessen el a gyerekem, mindent meg tudnék neki bocsátani, HA tényleg őszintén, szívből megbánja és bocsánatot kér. Ennyi a feltétel. De erre nagyon kevesen képesek.

2016. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyámnak mindenki megbocsátott a pedofíliáért a családban ... rajram kívül, ugyanis engem molesztált. Én viszont sosem fogom megbocsátani a családnak, hogy igazából senki nem állt ki mellettem, csak hallgattak, sőt, úgy csináltak, mintha nem történt volna semmi, homokba dugták a fejüket.
2016. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak történések, amit ha megél az ember, csak akkor tud rá választ adni.
2016. szept. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Emberölést, ember és/vagy állatkínzást, pedofíliát, molesztálást, erőszakot nem tudnék megbocsájtani.

Prostitúciót igen. Nem örülnék neki, de nem tagadnám ki.

Ugyan ez a helyzet más törvénybeütköző cselekedetekkel, pl drog, lopás, csalás. Elítélendő és káros, de nem került senki életébe vagy lelki egészségébe.

2016. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!