Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket nem idegesítene ha...

Titeket nem idegesítene ha anyukátok egész nap otthon lenne és haza jönnének arra hogy olyan rendetlenség van, hogy nem lehet le ülni az asztalhoz és még veszekeszik is hogy én mosogassak el?

Figyelt kérdés

Annyit csinált hogy főzött egy levest.Általaban delutan 4 kor érek haza suliból és kb mindent rám biz,nem érti hogy tanulnom kell

17/L


2016. szept. 26. 15:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%

5

Látod hogy nem tudsz olvasni? Nem azt mondtam hogy soha ne végezzen házimunkát, hanem azt hogy iskolaidőben nem az a gyerek dolga, hanem a tanulás. Megtanulni a házimunkát meg ráér hétvégén vagy a szünetekben, elég hosszú a nyári szünet. Meg alapból nem ezt tanulja a kérdező hanem a kupit látja otthon.

2016. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
28%
Nem idegesítene, örülnék neki, mert még köztünk lenne, de az én Anyukám meghalt.
2016. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem az itteni válaszadókat, gondolok itt az első néhányra. Anyám 14 évig volt háztartásbeli, és teljesen evidens volt, hogy ennek megfelelően az ő munkája a háztartás vezetése. Jó, a saját cuccainkat mi raktuk össze (saját érdek volt), de mosás-főzés-takarítás az ő feladata volt. Amikor elment dolgozni, értelemszerűen megosztottuk a munkát.


Na, ettől lesz valaki háztartásbeli. Vagy tán meresztenie kéne a fenekét otthon, majd rálőcsölni a 8 óra munkából vagy iskolából hazaérkező férjére meg gyerekeire? Ti ezt csináljátok? Ha én lennék a háztartásbeli, a pofámról a bőr lesülne, ha a családomat a rumliba és kaja nélkül várnám... Ha otthon vagyok, mibe kerülne elvégezni a háztartást, ami a DOLGOM?

2016. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%
Kedves Kérdező, gyere hozzám feleségül, egy év múlva 18 leszel! 28/F
2016. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
25%

Én egyedül nevelem a lànyaim és este dolgozok..reggel viszem őket suliba 13.30kor màr megyek értük-ez az idő sokmindenre nem elég :( .hol magàn dokihoz viszem őket hol programokra vagy fellépni..otthon sokmindent nem kell csinàlniuk de nehezen szoktatom őket rendre mindent szàzszor mondok el mégis lustàk..ha nem szolok akkor a tesicucc vasàrnap koszosan kerül ki a tàskàbol vagy a péntekről maradt tizorai..a halàlom ha tàlcàn eléjük rakom az reggeli- ebéd vagy vacsit esznek felkelnek és otthagynak mindent..elmegyek munkàba este elötte vacsit adok nekik éjjel vagy hajnalba meg hazaérek a maradékok a tàlcàn (legalàbb annyi hogy a mosogatoba tegye bele nem kell mosogatni)éjjel melo utàn cipőjüket mosom,ruhàt készitek a kicsinek..alig alszok reggel kelek tizorait késziteni meg vinni őket a suliba..sokszor zombi vagyok és délutàn kell aludnom egy fél óra-óràt :(

Mi egyedül maradtunk segitség nélkül de kezdenek beletanulni hogy igen anya mérges ha a szennyest a szobàba hagyják meg néha be kell segiteni..eddig azt mondtam csak tanuljanak de làtom a nagy csak kockul..néha olyan nagy dolog összeporszivozni??-kb havonta egy vagy kétszer kérem meg rà..maguktol azt se veszik észre ha a kukàbol kifolyik a szemét..a nagyobbik sokkal ügyetlenebb azt se tudja hol a só vagy a kukàszsàk ha épp megkérem adja oda..sokszor mondom segitsenek a sajàt cuccaikat elpakolni mert nem cseléd vagyok..nem jàrok kikapcsolodni amig suliba vannak egy oràt max futok de boltba megyek főzök pakolàszok meg taxizom őket..most is lassan melo este pedig leszedem a szàraz ruhàkat meg kiteregetek egy adag mosàst..az én életem elég cselédes igy egyedül..és mellette van hogy vàllalok melot nappal meg estére..és ujbol elkezdtem nyelvet is tanulni de mikor fogok tudni.. ha egy ember csinàl mindent hamar kifaszulnak az idegei az egészsége stb. :(

2016. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%
Meg a fiatalok nem tanulnak annyit..kockulnak..a lànyom is ma mondta kimehetek deszkàzni??-ma nem engedtem koràbban jöttem meloba egyedül meg nem lehet a huga :( mondtam rakja össze a szekrényét mert nekiàllt egy hete ruhàkat selejtezni rendet rakni..a vàlasza az vokt "tanulnom kell"de deszkàzni mondom lett volna időd..elhiszem csavarogni jobb..de ha lerobbanok akkor ki neveli őket majd??
2016. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%
Eddig mindog a hàztartàst csinàlzam elsőnek igy nem maradt napi egy oràm magamra vagy màr fàradt voltam (sportra)igy most azt csinàlom reggel és amire marad időm annyit csinàlok..max nem hivunk vendégeket ha nem patent tiszta a keco..amig csak otthon voltam minden nap volt időm felmosni is..most az csak heti egyszer van :(
2016. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
23%
Érdekes hogy lepontozták a 37 százalékos válaszolót... pedig csak őszintén elmondta milyen mikor egy ember nyakába van varrva a háztartás. De úgy látszik sokan nem akarják ezt tudni. Ha segíteni kell a háztartásban- aminek tök természetesnek kellne lenni akkor mindjárt a tanulás az első? Amúgy persze lenne idő csavarogni...
2016. szept. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
22%
"ha anyuka egész nap otthon van és semmit nem csinál, akkor nem a kérdező felelőssége, h rendet tartson a szobáján kívül is" És ha anyuka éppen szabadságon van a fene tudja hány nap munka után? Akkor is csak az ő dolga? Neki egy nap pihenő sem jár, (persze az iskolásnak igen, nehogy már ne pihenjen) különben a majdnem felnőtt lánya- ahelyett hogy segítene, felháborodik mert nem mosott-takarított a főzés mellett?
2016. szept. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%

Való igaz, szabin is lehet, ahogy én is mondtam pár létező opciót, amikor azért nem a hű de nagy semmittevés van a végtelenségig az anya részéről. Ismernünk kéne a szitut.


Amúgy én igenis azt gondolom, hogy ha valaki otthon van, akkor se az ő nyakába legyen varrva az egész meló. Én pl. átkozottul rühellek takarítani, miért takarítsak mindenkire? Tudom, milyen dolgozni, legalábbis az én szakmámban: százszor jobb, mint takarítani, még akkor is, ha problémák vannak, bár azért van olyan szitu, amikor inkább lép az ember. De nagyon élveztem, amikor normális volt. A takarítást nem, de napi 1 óra házimunka fölött végképp nem lennék hajlandó (a konyhai dolgokat kivéve, az akkor is sok idő, ha kijelentem, hogy nem főzök, hiába vagyok itthon, mert már elegem van. persze úgyis főzök, valahogy megtörténik vagy valamit már meg kell :D). Belebetegednék, ha a háztartás rabja lennék, no. Épp elég meló van a kertben és a ház körül, barkácsolok is, még a burkolásból is maradt tennivaló... Adott esetben nagyon sok munka lehet egy házban és ha az ember egyszerűen képtelen azt csinálni, amit utál, akkor pokol lehet az élete, ha ő végzi egyedül, sivár az.

2016. szept. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!