Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni...

Miért nem tudom elfogadni hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

21/L

Sokat gondolok a gyermek koromra, hogy ezt és ezt a pillanatot átélném újra. És hogy soha sem fogom érezni azt az érzést mint régen. Szüleim elváltak mikor 9 éves voltam ami nagyon megviselt engem. Most is visszagondolok a gyermekkori emlékeimre és sírok..

rossz belegondolni abba hogy egyszer elveszítem a szüleimet.. újra gyermek szeretnék lenni.



#hiány #gyerekkor #Újragyermek
2016. szept. 30. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad kívül még sokan vagyunk így, akik újraélnék, esetleg van, ami kimaradt, de jó lett volna, ha. Viszont már nem tudsz mit csinálni ezzel, viszont a mostani helyzetedet biztosan tudod színesebbé tenni, hogy jól érezd magad.

22/F

2016. szept. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem azért érzed így mert gyerekkorodban váltak a szüleid.Gondolom ettől szomorú lettél. S ami előtte volt boldogság arra vágysz vissza.S szerintem a mai napig nemtudttad elfogadni feldolgozni a válásukat.Mert ugy gondolod érzed,h elveszítetted az egyik szülőd.Szerintem ezért is akarsz újra gyerek lenni.Mert akkor teljes egész volt a családod.Biztosan ugyan úgy szeretnek mindt eddig.Próbáj a jeleneddel foglalkozni.A jövőddel tervezgetni.Tűzz ki célokat magadnak.Amúgy mindenki vissza gondol a szép gyerekkorr... :)
2016. okt. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Magam szemszögéből tudok néhány gondolatot megosztani.


Felelősség vállalás terhe ellen védekezik az agy. A felelősség nem könnyű, bár sok szabadságot és lehetőséget ad. A nehézségek elkerülése és a könnyű, gondtalan élet megvolt gyerek korban. Ha ennek az ellentéteként fogadom el a felnőtt kort, akkor azt hiszem, tehetetlen, rémisztő, gondterhes és nehéz lesz. Ha ellenben úgy fogadom el, hogy szabad, felelősségteljes, kihívásokkal teli, izgalmas, saját általam formálható lesz, akkor szívesen megyek tovább és kíváncsian várom a felnőtt kort.


Nekem a felnőtt kor azt jelenti, hogy önálló lehetek. Ez már akkor kezdődik, amikor magamnak törlöm ki a fenekem, azon át tart, amikor megkenem magamnak az első vajas kenyeremet és odáig tart, hogy teljesen független lehetek a szüleimtől, ami nem azonos azzal, hogy soha nem többet nem tartom a kapcsolatot, vagy nem segítjük egymást.


Nem kell újra elveszíteni a szülőket. Gyerekkorban a válás nehezen feldolgozható. És tényleg az ideális környezet hirtelen megszűnését jelenti, ami rémisztő a gyereknek és teljesen felfogása a világ szemléletét, elveszti a szüleibe és a családba vetett hit nagy részét.

Az önállósodás nem kell, hogy ugyan ilyen legyen! Nem lesz más a kapcsolatotok. A szüleid nem fognak az elvált fél ellen küzdeni, mint a valláskor, hanem büszkék és támogatóak lesznek az önállósodás során. Örülnek az előrelépésnek és nekik is hiányozni fogsz kicsit, ezért a kapcsolat teljesen más nívót vesz fel, mint válás után.

(jó, van akit szó szerint kidobnak az utcára, és ott nem ez a szitu, de amit én láttam az egyetemisták és szakmunkások között, az olyan volt amit előbb leírtam)


Az élet rendje az is, hogy egyszer majd mind meghalunk. Akkor el fogod veszteni a szüleidetet. De addig ott vannak és bármikor felhívhatod, irhatsz nekik, találkozót szervezhetsz, kérheted az ötleteiket az élettől kapott feladataid kidolgozásában. (feladat : mennyivel szebb, mint a probléma szó, magába foglalja a megoldhatóságot és kihívásot, motivációt)

2016. okt. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az elgépelések miatt - bosszant, hogy nehezen tudok telefonról írni, és ilyen kicsi a szövegdoboz - nehezen tudom csak újra olvasni elküldés előtt. Remélem a lényeg átmenet.

Várom mások elképzeléseit!

2016. okt. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemsokára 20 leszek és én is visszatérnék, úgy érzem minden nélkül dobtak az életbe és semmi hátterem nincs, semmit nem tudok az életről, nem tudom hogy kell bankszámlát nyitni, hogy kell munkaszerződést kötni, hogy kell mondjuk albérletet szerezni, mert eddig "ehhez még fiatal vagy, ráérsz később" mostmeg "ezeket már tudnod kéne hiszen felnőtt vagy" az iskola nem tanít meg élni csak arra mennyi 343525 négyzetgyöke és szerintük az elég ha megvan az elmélet tudásod hogy megírj egy felvételi tesztet, de azt nem tudod hol kell jelentkzni erre, miket kell intézni hozzá, stb, de nembaj, FELNŐTT VAGY, HALELUJA
2016. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Nekem ilyen jellegű problémám nincsen mert elég önálló vagyok. Nem hiszem, hogy nálam ez a gond..
2016. okt. 2. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2017. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!