Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti ennek örülnétek,...

Szülők, ti ennek örülnétek, vagy mérgesek lennétek? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy gyereketek, akit támogattok anyagilag, hogy egyetemre járhasson: fizetitek neki a szobája bérleti díját, meg a kajáját. (Szórakozásra a nyáron megkeresett saját pénzéből költ)

Elvégzi az egyetemet, munkába is áll, elköltözik, majd kitalálja pár hónapon belül, hogy munka mellett megcsinál egy szakmát estin.

Ti ekkor örülnétek, hogy tanul, meg hogy több lábon akar élni, vagy csalódottak/mérgesek lennétek, hogy akkor mi a fenének pénzeltétek egyetem alatt, ha az végül tök fölösleges?


2016. szept. 6. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos örülnék neki, mert az anyukám is egy csomó midnent elvégzett annó, a többségét akkor, mikor tesómmal még picik voltak. Nem egyetemet, hanem szakmát, gépírást, okj-t. Akkor h.lyének nézték, h mit fog ezekkel kezdeni, viszont most dolgozik rendes melóhelyen és mellette sportoktatóként a hobbijának is él és azzal még jobban keres. Szóval én azt tanultam meg a szüleimtől, hogy a lehető legjobb dolog, ha több lábon áll az ember és több mindenhez ért, mert akkor nem kell aggódnia, hogy lesz-e munkája
2016. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Anyagi helyzettol fugg ez sokaknak szerintem. En orulnek neki, hogy fejlodni akar.
2016. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Én is ezt csináltam. Van egy diplomám és négy szakmám, hiszen sose lehet tudni, mit hoz a jövő, nem árt ha több lábon áll az ember. Eddig a diplomámmal helyezkedtem el, ebben is dolgozok, de a labilis gazdasági helyzetben sosem lehet tudni, mikor lesz szükség váltásra. Tehát én örülnék, hogy előre gondolkodik, a tanulás sosem hiba, azt nem veszi el tőled senki.
2016. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha munka mellett csinálod, akkor nem volt kidobott pénz az egyetem. Hiszen az egyetemi végzettségedet használod jelenlegi munkahelyeden, nem?

Az, hogy egy szakmát tanulsz, annak ezerféle oka lehet. Akár csupán az, hogy szeretsz vele foglalkozni a magad kedvtelésére (pl. asztalos, órás, csipkekészítő, fafaragó stb.). Aztán a jó ég tudja, mikor lesz belőle mellékállás, vagy mikor fogsz abból élni.

Szóval én örülnék, különösen ha látnám, hogy te örömmel foglalkozol vele.

2016. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
En a masoddiplomamat csinaltam munka mellett. Sokszor annyira hulla voltam, llane a vizsgaidoszakban, hogy anyukam fozott nekem, meg vasarolt be, mert fizikailag nem jutottam el odaig. Nekem ez volt a tamogatas. Szuksegem is bolt ra, kulonben ehenhalok.
2016. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha emiatt mérgesnek kell lenni, akkor engem nagyon utálnának anyáék :D Én ugyanis imádok tanulni, el se tudnám képzelni nélküle az életemet. Munka mellett szinte folyamatosan járok továbbképzésre, tanfolyamra stb. Persze csak olyanra, ami érdekel. Az egyetemet is inkább a hobbimnak tartottam mindig, mint a kötelességemnek. Azt tanulhattam, ami érdekelt, olyan emberek között, akiket szintén ez érdekelt. Maga volt a mennyország :)
2016. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Kései Sirató ***** válasza:
74%
Az egyetem semmiképp sem kidobott pénz volt. Ad egy magasabb látókört, műveltséget, kapcsolatokra is szert tesz az ember diákként, szóval sok tekintetben hasznos a diplomán kívül is. Ezentúl bármikor jól jöhet az a diploma, változnak az idők, jobb több lábon állni, én nagyon örülnék.
2016. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

tanulni sosem hülyeség.legyen ez egy új szakma vagy nyelv.. csak előnyöd lehet belőle.

a diplomád már megvan,nem veszik el tőled. még ha nem is a szakmában fogsz dolgozni, nem lehet tudni mikor jön jól.

elvileg 40 évig még dolgozni fogsz.nem tudhatod mikor jön jól az a szakma.

nem hiszem,hogy a szüleid kiakadnának.ha támogattak egyetem alatt,akkor nyilván jót akarnak neked és értékelik,hogyha tanulsz,fejlődsz

2016. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a gyerek támogatását simán megteheti a család, nem kell miatta száraz kenyéren és vízen élni.
2016. szept. 6. 12:41
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Bolond vagy ha ezt kajak megkérdezed. Alap ha jót akarsz a gyerekednek örülnöd kellene.

Azt hiszik a szülők, hogy iskola a minden. Szakmával többre mentem volna, mint rámkényszeritett vackokkal amivel segget törölhetek.

Saját modern ajándékboltot akarok majd, szóval fizethetek ahhoz... Az egészet magam akarom intézni.(legyártástól eladásig)

Sok szülő nem azt nézi, mi lenne jó a mai világba a gyereknek, amihez ért is s szeretné vagy csak jobb pénzt kapna érte, nem...csak ők úgy gondolják "neked ez kell, ez jó".

Agyoniskoláztatott szomszédom is diplomával külföldön szobalány. :D


Ha már elvégezte azon a pénzen nincs mit gondolkodni...főleg ha esetleg nálatok is az van hogy ti "javasoltátok gyereketeknek".


Örülj, hogy akarja a jobb életet s tesz érte!!!

Senki nem kívánná az otthoni magyarországi "épp higy megélek" életet.

2016. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!