Tehetnek bármit?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondtak nem mehetek tovabbtanulni egyetemre mert ahova en szeretnék menni az messze van. Szállás is lenne, de ahogy anyáék mondják "biztos nem foglak engedni". Sajnos más téren is levagyok korlátozva, azert is veszekednek velem ha nem ugy fogom a kanalat ahogy ők akarják. (Ez konkretan apam). Mindenbe belekötnek. 4.5-os atlagom van, akkor az a baj hogy miért nem 5ös. Nyelvvizsgára se mehetek mert "sokba kerul" pedig nem allunk rosszul anyagilag...sőt..:/ Nem lehet nekik eleget tenni, de ez az egyetem most szerintem túlzás. A kérdésem hogy tehetnek az ellen valamit h ne mehessek egyetemre szeptembertol?
2016. okt. 3. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha már elmúltál 18, akkor azt csinálsz, amit akarsz - viszont a szüleid sem kötelesek a pénzcsapot nyitva tartani neked.


A nyelvvizsga költségeit mondjuk egy nagymamától nem tudnád elkérni? Pl. valamilyen ajándék helyett is kérhetnéd ezt.

2016. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
elmúltál 18? ha igen, akkor menj el dolgozni, és költözz el a szüleidtől. ha tudsz, menj el saját költségedre egyetemre vagy nyelv vizsgára. mutasd meg nekik, hogy egyedül is megállod a sarat és nem kell az engedélyük.
2016. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem kértem tőlük pénzt az egyetemre, nem is adnának. Az osztálypénzt nem fizették be soha nemhogy egyetem...

A koltozesrol is ez a velemenyuk hogy attol h 18 leszek 2honap mulva maradok itt es majd ők irányitanak.

2016. okt. 3. 22:04
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom nelkuluk megoldani a nyelvvizsgát. Nagyszuleim már nincsennek és a többi rokonom messze van. Rajtam meg testvéremen sporolnak leginkabb, mi többnyire egymas ruháit cserelgetjuk, zsebpenz nincs. Ha kérünk akkor meg annyit mondanak h "most nincs"
2016. okt. 3. 22:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szedd össze diákmunkával a pénzt.
2016. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Ne mondjatok már hülyeséget, nem lehet ennyi pénzt összeszedni diákmunkával, meg még mellette tartani az iskolai átlagot is, meg mindemellett élni annyit, amennyit ilyen szülők engednek.

Mellesleg, apám nekem is ilyen. Ha leesik egy zsebkendő, vagy hangosabban zárom az ajtót, félórákig ordít és magánkívüli állapotba zuhan. Mindegy, a lényeg, hogy ha nem vagy még 18, akkor minél előbb fordulj segítségért az iskolában, sajnos azt nem tudom, hogy a gyámügy tehet -e ilyenkor valamit, esetleg ha a testvéred kisebb, de nem tudom, talán akkor sem, mert nem bántalmaznak titeket, s nem tudom, mennyire nyomós indok az, hogy spórolnak rajtatok.


Nem fogod tudni őket megváltoztatni. Sajnálom, de tényleg. Megoldható a problémád, de a szüleid mindig ilyenek maradnak, mert szerintük így a jó. Megfelelni pedig ne is akarj nekik, a maximális sem lesz elég, mindig többet, többet és többet akarnak majd. DE ez nem jelenti, hogy ebben a helyzetben kell/fogsz ragadni. Egyszerűen ki kell törnöd. NEM, nem vagy köteles otthon maradni, hogy irányíthassanak. Ha most hagyod, később is hagyni fogod, és később is ugyanezt teszik veled, mert látják, hogy lehet, hogy nem állsz ellen. MUSZÁJ ellenállnod. Muszáj összeveszned velük, ha ezen múlik. Ha lenne szállás, költözz fel oda, jelentkezz az egyetemre (nem kellenek a jelentkezéshez, ha jól tudom), tudom, hogy nagyon sok lelkierő kell hozzá, de hidd el, NEM tehetnek semmit. Mert ez a te életed. Fejben dől el. Csak a tiédben. Sok sikert! Szurkolok.

2016. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Az egyetem olyan dolog, ami nyilvánvalóan az érdekedet szolgálná, ezért szerintem ez bőven elég ok, hogy a gyámhatósághoz fordulj. Kérdés, ez mire lesz elég. Jogilag nyilván lesz így lehetőséged, hogy elmenj egyetemre, és minden amihez a szülők engedélye kellene, azt a gyámhatóság helyettesítse, de anyagilag viszont nem tudom a lehetőségeidet. A családsegítő vagy az önkormányzat tudja elmondani, milyen anyagi segítségre lehet jogod.
2016. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak jogi jellegű a kérdés, azt szerintem a gyámhatóság teljes körűen el tudja intézni Neked, és valószínűleg el is fogja.
2016. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

1. 18 éves korodtól elköltözhetsz bárhová szülöi engedély nélkül.


2. Egyetemre járhatsz szülöi engedély nélkül.


3. A szülö nem feltétlen köteles bármit is fizetni 18 éves kor után, csak indokolt esetben itélnek meg rokontartást.


4. A gyámhatóságon érdeklödj, ök tudnak intézkedni.

2016. okt. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha ez alatt a két hónap alatt amíg 18 éves nem leszel, valami határidős papírt kellene aláírni az egyetemi jelentkezéshez, vagy egyéb hivatalos kötelező dolgok vannak, amihez a szülők kellenének, akkor azt azthiszem a gyámhatóság tudja elintézni Számodra a szülők helyett.


Az önkormányzattól kaphatós segélyek, segítségek ügyét nem tudom, de remélem tudnak segíteni.


A szülőktől elvileg talán kaphatsz még valami rokontartás vagy tartásdíjszerű pénzt, ha nappali tagozatra jelentkezel. de ehhez végképp nem értek, és ebben végképp érdemes szakember véleményét kérdezni.

2016. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!