Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én ezt nem értem! Mit tehetnék?

Én ezt nem értem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egy 13 éves (lassan 14) lány vagyok. 2 nagy àlmom van/volt. Hogy lovagolhassak, és gitározhassak. Valamiért nem engedik. Kitűnő vagyok, szóval a jegyeimmel semmi gond. Segítek itthon amit tudok. A gitározásba beletörődtem, gondoltam majd ha felnövök veszek magamnak egyet. Hisz ezeket csak hobbiból szeterném csinálni. Anya azt mondta, hogy nem lenne rá időm.tiltakoztam, mert regneteg időm van amit nem tudok kihasználni, csak itthon unatkozok vagy gépezek. Tehát napi 5 óra szabadidőm biztosan van. A válasz annyi volt: jó. Az az érdekes, hogy ugye kitűnő vagyok, de matek meg angol heti 1-1 külön óra az jöhet.(Ebben az évben kezdtem el ezeket a különórákat) mondtam ,hogy felesleges, és hogy nem is tanulok ott semmit, de az nem érdekes. Kicsit felháborító. Teszem hozzá 3000ft/óra egy ilyen foglalkozás. Azt a matekot simán le lehetne cserélni egy lovaglásra. Itt van a közelünkben egy ismerősünk a lovastanyán. És egy másik ismerősünknek van 3 lova. (Hamarosan eladják őket, mert kitenyésztett sportlovak)szóval hogy beszéljem rá anyut? Bocsi hogy értelmetlenül írtam, nem olvastam vissza.

#lovaglás #ló #Oviban volt lovaglás
2016. okt. 9. 14:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Kitűnő vagy, valószínűleg összefügg azzal a heti 2 órával. Értem én, hogy jó eg hobbi de nem szerintem nem kéne azt a matekot vagy angolt lovaglásra cserélni. Ha tovább akarsz tanulni akkor meg főleg.
2016. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Az az angol mindenképp kell, a nyelv az nagyon fontos!
2016. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Az angol ragad, mint a kosz, és ne minden tanulásból álljon már, gyerekkor is kell.

Kitartóan nyúzd őket, és faggasd, hogy mégis mi az eget várnak el tőled, nem a háziállatuk vagy, neked is vannak álmaid.

2016. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

És egy másik ismerősünknek van 3 lova. (Hamarosan eladják őket, mert kitenyésztett sportlovak)szóval hogy beszéljem rá anyut?


Azért úgy kb képben vagy, mennyibe kerülne ez??????

2016. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

nem 2ft...remélem ezzel tisztába vagy!

Lovagolj akkor ha keresel rá,vagy fizesd magadnak ne élősködj!

Az az 3000ft is elmegy másra

2016. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A többiekkel ellentétben én nem értem édesanyádékat. Az én szüleim boldogok voltak, hogy zenét is tanultam.

Biztosan találsz a neten különböző fórumokat arról, hogy milyen hatással van a szellemi teljesítőképességre a sport és a zene. Szerintem ezeket mutasd meg nekik!

2016. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Ne élősködjön?


Egy 13 éves, általános iskolás gyerekről van szó. Tök fölöslegesen beíratták olyan órára amire nincs szüksége. Amelyik gyereknek nincs tanulási nehézsége az simán megtudja tanulni az általános iskolás anyagot. A matek helyett bőven járhatna heti egyszer lovagolni.


Kérd meg a szülőket, hogy a matekot cseréljétek lovaglásra, ha pedig ne adj isten romlanának az eredményeid akkor visszaállna minden az eredeti kerékvágásba.

2016. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért mondom hogy értelmetlen ez a különóra mert, mindig is kitünő voltam, csak ebben az évben anyum eszébe jutott, hogy járjak, mert miért ne. Az angolt még meg is értem , mert majd nyelvvizsgázni szeretnék. Tudom nem olcsó a lovaglás, de nem is drágább mint ezek a különórák. Nem nagyon van semmi más elfoglaltságom. Itthon megtanulok, aztán gépzek. Néha rajzolok, festek, de nem nagyon kötnek le az ilyenek. Barátaim nem igazán vannak, akikkel el tudnék menni. Az az egy-két nap amikor átjönnek/átmegyek egy évben, az semmi. Mostanában szoktam segíteni az idősebbeknek bevásárolni, állatot gondozni stb. Ezzel egy kis plusz pénzt is szerzek. Egy hónapban ez kb. 5000ft pluszban.(néha több, de kb. ennyi) Ha úgy nézzük, a felét megkeresem a lovaglásnak. Ha jól olvastam valahol a gyakorin olyan 2500/óra a lovaglás. Heti egy alkalomra gondoltam. A matek, még mindig többe kerül. Ezért nem is értem, hogy miért nem engedik. Azt sem lehet mondani, hogy mindig sokat kérek, mert sosem kérek semmit. Egyedül ezt kértem meg a gitárt. (Meg régen egy hörcsögöt, de azt anno megkaptam, 3 évig élt) nem tudom, hogy kellene felhozni a témát. Nem szeretnék odaállni, hogy: Anya én lovagolni szeretnék. Régen mamám is szerette volna, hogy lovagoljak csak aztán elfelejtette mindenki. Ovodában is lovagoltunk, csak ott nyilvan más volt. :D
2016. okt. 9. 15:27
 9/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. Félreértés ne essék, nem akarom úgy beállítani anyámat, hogy jajj de szigorú meg semmit sem enged meg és jajj de rossz. Nagyon is engedékeny, ha olyanról van szó. Csak egyszerűen nem értem, hogy miért nem akarja. Meg sem szokott indolkolni semmit. Ha megkérdezem miért? A válasz: Mert csak. Vagy mert én azt mondtam. Nagyon aggódó típusú az anyukám, ezért lehet, hogy félt, nehogy bajom legyen. Amikor tornászversenyre mentem az izgulástól szédültem, ezért nem engedett versenyezni, nehogy leessek a gerendáról vagy valami. Lehet ezért félt a lovaktól is, nehogy leessek.
2016. okt. 9. 15:35
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Én régen lovagoltam. Nem olcsó. Tudod az a 3000 forint csak az óra. Sőt lehet drágább is. És még ott a felszerelés is. Sőt lehet hogy féltenem (le is lehet esni a lóról)
2016. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!