Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig hátráltatni...

Miért kell mindig hátráltatni a döntéseimben?

Figyelt kérdés

Most itt konkrétan anyáról lenne szó. El szeretnék kezdeni gitározni és szerinte teljesen hülyeség. Engem mindig is érdekeltek ezek a dolgok, mindig is vonzott, hogy valamilyen hangszert kipróbálhassak, ezért szeretnék megtanulni gitározni. Gondolkoztam az éneklése is, mert mondták már páran (akik előtt mertem énekelni), hogy jó hangom van. Mindkettőhöz találtam tanárt, valamint apa támogatna. Konkrétan vett nekem egy gitárt (jó, egyik ismerősétől szerezte) és az éneklésről meg annyit mondott, hogy azt is időben kéne elkezdenem, hogy nehogy "kiöregedjek" belőle.


Nagyon sokáig nem találtam, hogy mi lenne a megfelelő hobbi a számomra és azt hiszem ez lenne az. Szerintem még most lenne érdemes elkezdenem, mert lehet, a jövőmben is ezzel fogok foglalkozni. Ki tudja :D

Semmiképpen nem menne a tanulás rovására, tudom, hogy mik a legfontosabbak az életben, nyilván a suli az első.


17/F


2016. okt. 9. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyudnak, hogy a zene a legjobb dolog a világon. Bármit, de ezt sose akarja elvenni tőled. Hidd el, tudom. Mondjuk előbb is elkezdhetted volna, de sosem késő :) Egy kis gitározásba nem fogsz belehalni. Ő meg pláne nem.. Apud támogat, úgyhogy vele tárgyald meg a részleteket. Sok sikert! :)
2016. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csináld, amit szeretnél! :)
2016. okt. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gitározni akarsz, és még kaptál is egy gitárt, akkor mi a rinya oka? Szépen leülsz vele a szobádban, és elkezdesz gyakorolni. Délután 2-től este 10-ig bőven lesz időd a tanulás mellett is. Az meg nem kell a gitározáshoz, sem az énekléshez, hogy anyukád közben simogassa a hátad és biztató szavakat suttogjon a füledbe.

Gitárt kaptál, tanárt is fizetnek, a kezedből a gitárt kitépni nem fogják, úgyhogy csak rajtad múlik, hogy elkezded e, vagy félsz, és inkább kifogásokat keresel.

2016. okt. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha rövid beszélgetéssel el lehet tántorítani, az látszik kívülről, hogy nem is akarod igazán.

Állja a sarkadra! Mutassad meg, hogy érdekel. Valakinél tanulj meg egy anyáknapi dalt gitáron és játszd le neki. Mond el, mit akarsz ezzel elérni, és mit jelent neked a zene. Vagy csak beszélj az érzéseidről, hogy mennyire akarod.


Megannyi ember akar gitározni, és 2 hónapon belül lerakja örökre a lantot. Mutassad meg, hogy te nem ilyen vagy.

2016. okt. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek: apár vett neked gitárt, fizeti az órákat, támogat azeneklésben is - akkor most MI a probléma?


Ha anyádnak nem tetszik, akkor az az ö dolga, te tanulj az iskolában továbbra is rendesen, közben meg a zenét is kezdd el.

2016. okt. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre úgy tűnik, hogy kapott gitárt, eddig oké, de valakinek a gitárórákat is fizetni kéne, és az nem derül ki, hogy azt ki fizetné....mert valljuk be, én is örülnék, ha a gyerekeim mindenféle különórákra járnának, de az anyagi keretünk szűkös, így sajnos hiába lenne jó zenét is tanulniuk, valamiről le kell mondani.

A gitár mellé pedig gondolom szolfézs is kéne.... és az sem kevés pénz, ahhoz, hogy valami eredménye is legyen, havi 15-20e Ft-tal kell számolni a különórákat.

2016. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!