Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha izomlázra rá edzek nem...

Ha izomlázra rá edzek nem fogja hátráltatni az izomnövekedést? (regenerálódást)

Figyelt kérdés
A napokban Nyíregyházán az erdei tornapályán találkoztam egy 70-es öregemberrel, aki nagyon izmos volt, régen bokszoló volt , nagyon jól tud ütni stb, és amilyen gyakorlatokat mutatott, a gyűrűn és a különféle eszközökön, az állam le esett, azt mondta hogy "nem baj ha fáj rá kell edzeni amilyen izmos, nem hiszem hogy nagyon ,de lehet mert régóta csinálja? szakértők segítsetek , köszönöm
2016. máj. 4. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Soha nem szabad ráedzeni az izomlázra, meg kell várni, amíg elmúlik. Az izom meggyógyul, megjegyzi, mekkora terhelés érte, és legközelebb már jobban bírja. Az izom igazából csak a pihenő fázisban épül, edzés közben nem. Ha izomláz van, tovább kell pihenni.
2016. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor az öreg valószínű azért izmost mert régóta edz nem ?
2016. máj. 4. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:
De izomlázból is van 2. Az, ami rögtön jelentkezik és ami csak lassan. Ami rögtön jelentkezik, az a tejsavas. A másik az izomrost mikroszakadásos. A savasnak segít annak segít a mozgás.
2016. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Cortez70 ***** válasza:
Ez így van: nem mindegy milyen edzéstől lett izomláz.
2016. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A tejsavas az el is múlik pár óra alatt maximum, szóval arra ráedzeni nem tudnál. Egy jó nyújtás kiviszi. Az izomrostszakadásost viszont, ha nem várod meg a rendes regenerálódást, gyulladás követheti, ami csak nehezíti a felépülést, és hátráltatja az izmok épülését.
2016. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tejsavas már nem szokott lenni, csak utána már vagy 3 napja értem köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 4. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Edzhetsz rá, érezni kell meddig lehet elmenni. 1-1 alkalomtól nem lesz gyulladás, ugyan úgy regenerálódni fog mint ha nem edzettél volna még egyet.

A komoly baj akkor jelentkezik és vezethet részleges netán teljes izom szakadáshoz, ha ez rendszerré válik, és folyamatosan nagy súllyal terheled.

2016. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vele en is talalkoztam a multkor csak en a stadion kondiparkjaban. Az tenyleg kemeny ficko, de nekem nem tunt teljesen komplettnek, raadasul olyanokat mondott meg hogy a feherje hulyeseg meg ilyenek.
2016. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem tudom, de persze hogy azt fogja mondani ha nincs rá szüksége viszont konditeremre azt mondta hogy az jó :D
2016. máj. 5. 15:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Barmilyen fiatalt meglat mindig boxra tanitja amugy. Nekem is mutatta hogy kell utni meg kivedeni meg hasonlok.
2016. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!