Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik már 20-on túl vannak: a...

Akik már 20-on túl vannak: a tiltás, tárgyak elkobzása, büntetés eredményre vezetett e pozitív értelemben a kamaszkorod tájékán (13-18 éves kor között)? Vagy ha gyereked lesz/van, akkor másképp csinálnád -e?

Figyelt kérdés

Mint két kiskamasz anyukája kiváncsi vagyok, hogy vezetett e bármilyen pozitív eredményre az, ha kamaszkorban tiltottak (pl. tv, barátnős mozizás, bármit), vertek, büntettek Titeket?

Ha van már esetleg gyerek, akkor Ti is ugyanúgy nevelnétek -e (büntetéssel pl.) ahogy a szüleitek, vagy más utat járnátok?


2016. okt. 17. 23:17
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
70%

Mi eleinte büntetést kaptunk a rossz jegyekért, de ezzel csak azt érték el, hogy nem mondtuk meg és a bátyámmal egymás ellenőrzőjébe hamisítottuk az aláírást. Később ez megváltozott, inkább úgy voltak vele, hogy látják, hogy tanulok, és ha csak 3-asra vagyok képes megtanulni, akkor ez van, nem lehet mindenki zseni.


Sokszor az volt a büntetés, hogy nem nézhettük a barátok közt-öt (ez ma már elég röhejesen hangzik, már az a büntetést, ha néznem kellene). Ekkor bekapcsoltuk a saját tv-nket és ott néztük, ha hallottuk, h közelednek a szülők, akkor kikapcsoltuk.


Összességébe ha tiltottak vmit, akkor már csak azért is azt csináltuk. Szóval én nem fogok így drasztikusan megtiltani semmit a gyerekemnek, inkább megpróbálnám elmagyarázni, hogy miért rossz. Igaz ehhez kell egy érettségi szint, hisz 10 évesen nyilván nem tudjuk, hogy a cigi milyen káros, de most biológus fejjel fel nem foghatom miért cigizik vki, mikor 100%, hogy meghal tőle.


Jah és inkább az motivált később engem, hogy a szülők büszkék-e rám, tehát azért tanultam, hogy anyáék örüljenek és dicsérjenek meg és nem azért, hogy le ne szidjanak, ha rossz jegyet kapok. Valahogy én is így szeretném majd a gyerekeimet ösztönözni. Mindig is nehezen tanultam, szóval sosem várnék el tőle kitünő bizit, mert nekem sem volt sosem, mégis mentem egyetemre és elboldogultam a leleményességemmel

2016. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim válasza:
24%
Szia Kedves anyuka! 24 éves vagyok es nagyon jó kérdést tettél fel. Igazából szerintem az a lényeges, hogyan mivel bünteted vagy milyen módon akarod elrettenteni a dologtól. Engem ha jól hatbavertek megteltek az nem sokat segített igazából egy rettegés volt bennem mindig. Az hogy sarokba leterdepeltettek majd esszeuen elmagyarázták mit hogy az rendbe van. Barátokkal mozi stb. hat enge azzal illesztették el, hogy valaki bántani fog megvernek minket stb.....mai napig olyan hatással van rám hogy félek át utcán. Szerintem egy két pofon néha elcsattant rendbe van...leülni ésszerűen elmagyarázni , szoba fogság ha olyat tesz viszaszol... El kell mondani feltitek es legyen legalább nagykorú vagy ha elmegy mit ne tegyen vigyázzon magára, telefonálni mindig... Lopás? Hát ne akarjunk börtönbe kerülni és aki kicsikkel kezdi... Szépen ra lehet kapni és ezért simán járhat a pofon. Remélem érthetően írtam így neheze telefonrl fáradtan :)
2016. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
58%

Engem sose ütöttek meg, tesóm kapott egyszer egy pofont. Ennyi volt a verés életünkben.

Tiltani sem tiltottak kb semmitől.


Mondjuk mi jó gyerekek voltunk. :) Komolyan.

Ha esetleg valami volt, akkor nálunk az volt a büntetés, hogy "anya/apa most szomorú", vagy a gyilkos tekintet és nem szólunk a gyerekhez két órán keresztül. Ez szerintem a legrosszabb, mert ha épp rossz passzban van a szülő vagy egymással vesztek össze, a gyerek akkor is magát hibáztatja, hogy miatta van most a hideg légkör. Szóval szerintem érdemes mindig szólni a gyereknek ha rosszat csinált, vagy leszidni.


Amivel büntettek az olyasmi volt, hogy akkor előbb kell hazaérni, kikérdezik a leckét, matekozni apával (higgyétek el, ez még ma visszagondolva is az :D ).

2016. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
61%
1. vagyok: Még annyi, hogy én nem voltam nagy bulizós, középsuliban 11. vagy 12.-ben mentem elsőnek diszkóba. Megkérdeztem, hogy elmehetek-e, megengedték. Adtak egy taxi utalványt, hogy azzal haza tudok jönni este (10 km-re lakunk a várostól). 1-2X volt, hogy többet ittunk a kelleténél, de szerintem csak a saját hibájából tanul az ember, ezzel a szülő nem tud mit csinálni, csak hogy felkészíti a gyereket, hogy a barátaitól ne szakadjon el soha ilyenkor este, a drog rossz stb. Nem megtiltani kell, hanem ismertetni a dolgokat.
2016. okt. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim válasza:
54%

Nem tudom, hogy érdekel-e a véleményem, mert csak 17 éves vagyok. De tőlem még most is tiltanak 1-2 dolgot. Nem sok haszna van. Lehet azért, mert nem jól csinálják. Nem játszhatok számítógépen/játékkonzolon hétköznap, mert tanulnom kell, de a telefonom nálam van. Volt, hogy telefonomat is elvették. De inkább unatkozok, mint hülyeségeket tanuljak.


Verésnek nincs sok értelme szerintem. Se az ordibálásnak/fenyegetésnek. Velem gyakran ordibálnak/ordibáltak, fenyegetnek/fenyegettek, büntetéssel/veréssel, de szerintem ez értelmetlen, és csak rossz a gyereknek.


Persze biztos van olyan gyerek, akinél ezek a módszerek hatásosak. Ezt neked kell eldöntened. Én nem tudom, hogy hogy csinálnám, ha lenne gyerekem. Nem is tartom magam alkalmasnak arra, hogy gyerekem legyen. Lehet, hogy követném a szüleim rossz példáját, ami nem lenne jó a gyerekemnek.

2016. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
22%

Én nem értem se a kérdést, se a magyarázatot mert nincs értelmesen megfogalmazva. Egy gyereket nem ilyesmivel kell nevelni, a testi fenyítés 100%-ban kizárva.


Nincs gyerek, nem büntetés lenne, hanem nevelés.


N.

2016. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
65%
Engem kamaszkoromban soha nem büntettek nyíltan. Soha nem volt pofon, eltiltás, szobafogság, semmi. Ezek nélkül sem volt velem semmi probléma. Viszont anyukám a lelki terror nagymestere volt, a legkisebb kihágásért is mosolyszünet járt, volt, hogy napokig nem szólt hozzám úgy, hogy azt sem mondta el, épp miért is haragszik. Ha úgy vesszük, hatásos volt, soha nem volt velem probléma, de én azért ennél humánusabban tervezem kezelni a gyerekeimet.
2016. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek :-)

Én nem tiltok semmit a gyerekeimnek és ebből van folyamatos konfliktus az én szüleimmel, akik engem többször megvertek, tiltottak, stb. Eredménye nem lett. Én más utat járok az enyémekkel, eleve egész más, sokkal bensőségesebb a kapcsolatom velük, bízok bennük maximálisan. Maguktól tudják, hogy tanulni kell, de nincs gond akkor se, ha becsúszna rossz jegy (nem volt rá példa amúgy), de így soha nem fognak hazudni sem, ahogy én tettem kamaszként.

Tényleg csak arra lennék kiváncsi - és valószínű meg is mutatom majd nekik a kérdést :-) - hogy eredményes nevelési módszer lehet e a tiltás, verés meg a többi.... (70 évesek amúgy). Mert szerintem nem.

2016. okt. 17. 23:41
 9/48 anonim ***** válasza:
47%
Tőlem soha nem tiltottak semmit. Illetve mikor kicsi voltam nem nézhettem este tv-t, de bekuporodtam a lépcsőfordulóba, oda nem láttak be lentről és onnan néztem. Sose értettem ezt a tiltásos "nevelést", mert a gyerekek azért elég leleményesek, szóval a legtöbb esetben simán kijátsszák ezeket. Nekem anyám mindig prédikált. Na ha valamit, azt megfogadtam, hogy ezt biztos nem csinálom a gyerekemmel, mert semmi értelme, sőt nagyon visszás. Nekem ezek miatt anyám teljesen hiteltelen a szememben a mai napig. Ha valami rosszat csináltam, akkor elkezdte mondani, de aztán eltért a témától, 20 perc után már köze nem volt az aktuális "gaztettemhez". Ezek ilyen átlag 1-1,5 órás kis beszédek voltak (mert nem beszélgetés, mert én nem szólalhattam meg), a végén meg 10-ből 10-szer fogalmam nem volt, hogy miről volt szó.
2016. okt. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
45%
Ha mondjuk rossz jegyért büntettek akkor csakazért se tanultam. Ha meg valamit tiltottak akkor igyekeztem megkerülni és kiskapukat keresni.
2016. okt. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!