Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mindent ti fizettek a...

Szülők mindent ti fizettek a 18 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ha kocsival jár suliba akkor a benzit ti vagy kell neki dolgozni?

2016. okt. 23. 06:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: és szerinted hányan vannak olyan szerencsések mint te?
2016. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nálunk viszonylag sokan járnak kocsival suliba. Többek között én is. Nem én szerettem volna, szüleim akarták a jogsimat, a kocsit és az azzal való közlekedést. Számukra ez fontos és megnyugtatja őket a tudat, hogy nem tömegközlekedéssel megyek.

18/L (egy éve van jogsi és kocsi)

2016. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
18 vagyok. Nekem fizetik a berletet, jegyeket, etelt :)
2016. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
már ne is harizzon senki de remélem a gyerekétől senki nem várja el h melózzon egyetem közbe, középsuliról ne is beszéljünk.
2016. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem harozunk de aki lusta tohonya elkenyeztetett az eletkeptelen lesz

Nem harozok de aki 18 elmult az nem gyerek az felnott.

Aki okos az tanul es dolgozik siman kombinalhato csak akarni kell

2016. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
19-es vagyok és utolsó, már ne is haragudj, orvostanhallgató vagyok, sőt úgy érzem még valamennyire értelmes is, ennek ellenére maximum éjszakánként tudnék dolgozni az egyetem mellett, szóval bármennyire is akarnám itt egyszerűen lehetetlen, szóval ha a szüleim nem fizetnének nekem mindent akkor nem tudnék ide járni és ezzel minden egyes évfolyamtársam így van.
2016. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én melóztam orvosi mellett, jó néhány évfolyamtársammal együtt, úgyhogy hagyjuk már ezt a "lehetetlent." Igaz, nem sokat, annyit, hogy a szórakozásomat fedezze, arra már végképp pofátlanságnak éreztem volna pénzt kérni otthonról. Nyáron meg elmentünk egy hónapra gyerektáborba melózni, kaját, szállást biztosítottak, vízparton voltunk jó társasággal, és még kerestünk is annyit, hogy utána külföldön utazgathattunk.

A kérdésre visszatérve: most lesz esedékes a jogsi a gyereknek, de nem fog kocsival suliba járni, belvárosban lakunk, gyalogosan is megtehető távolságra. Autót akkor kap majd, ha fenn is tudja tartani, ez rajta múlik. Természetesen a továbbtanulását, sportot, nyelvvizsgát, zenét, különórákat, színházbérletet stb. fedezem, ezek értelmes dolgok, minden évben több helyre viszem utazni, világot látni, elsősorban városnéző utakra, nemcsak döglődni a tengerparton. Az autó viszont nem létszükséglet, nem is szolgál személyes fejlődést, csak kényelmi eszköz, azt intézze magának.

2016. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

En is dolgotam egyetem mellett sot volt mar ket gyerekem is mikor elkezdtem

Kizarolag motivacio es akarat kerdese ill kepssege

Egy gyenge kepssegu ember a tanualson kivul mast nem tud csinalni.

2016. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!