Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mindent ti fizettek a...

Szülők mindent ti fizettek a 18 éves gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ha kocsival jár suliba akkor a benzit ti vagy kell neki dolgozni?

2016. okt. 23. 06:41
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Pedig sokan kocsival járnak nálunk suliba
2016. okt. 23. 09:17
 12/28 anonim ***** válasza:
10%

Bringaznak a nagyok esoben szelben telen nyaron napi 30 km az iskolaba.

Megsporoltunk egy sportberletet eros edzett fiuk es lanyok lesznek tole.

Kocsi ? Majd ha ok veszik es fenntartjak

2016. okt. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan én 18 vagyok, nem pedig szülő, de szüleim csak alap dolgokat fizetnek. Könyvek, ruhák, osztálypénz, írószer, stb.

Minden mást magamnak kell fizetnem, ebbe beletartozik a mozi, diszkó, lemegyünk este a haverokkal, stb.

Nem kocsival járok suliba, bár alig 1 km-re van a gimi, szóval felesleges is lenne ( gyalog járok ). Ellenben amikor kocsival megyek olyan helyre, ami nem létfontosságú ( bolt, rokonok, stb ), akkor a benzin pénz is az enyém. Saját kocsim meg még nincs, csak a "közös", majd veszek ha fent tudom tartani.

2016. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
59%

19 éves vagyok, még gimibe járok, a suli kb 2 km-re van, gyalog járok, vagy anya reggel elvisz.

DE

Sulimban sokan járnak autóval, és még többen járnának, ha lenne hely a suli előtt (belváros legközepén van, kocsival bemenni se lehet).

volt, hogy már kocsival mentem suliba úgy, hogy én vezettem, mert kényelmesebb.

Nekem fizették az üzemanyagot. Saját kocsim még nincs, a bátyámét használom, ha kell valamire.

Nem hinném, hogy a gazdag rétegbe tartozunk, de nálunk semmi gond nincs, ha a gyerek kocsival jár. Más sulikba is rengetegen járnak a saját autójukkal (amit tuti, hogy nem ők fizettek, hanem a szüleik). Mondjuk, lehet akkor ez az én városom privilégiuma.

2016. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
18 éves vagyok, én dolgozom, de mivel tanulok is még ezért, mi úgy oldottuk meg, hogy amit megkeresek kb havi 80 ezer, abból veszek magamnak ruhát, sminket, abból járok el szórakozni stb. Viszont a kaját, sulit, jogsit fizetik nekem.
2016. okt. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
71%
Nekem tulajdonképpen mindent a szüleim fizetnek, a sulis dolgaimat, a ruháimat, tisztálkodási szereket, kozmetikumokat. Reggel általában ők viszek suliba kocsival, de ha buszozom, akkor annak az árát is ők állják. Sosem kaptam tőlük rendszeresen zsebpénz és nem is dolgoztam egyszer sem, ami pénzem van, azt ilyen szülinapi, karácsonyi pénzekből gyűjtöttem össze. Már volt olyan, hogy el akartam menni diákmunkára mert ki szerettem volna próbálni a barátaimmal, de végül nem mentem el mert az ilyen gyümölcsszedés, címerezés (nálunk más lehetőség nincsen) nem sok hasznot hoz az embernek, (mármint, ami a képességek fejlesztését jelenti), nem is fizet jól és nem is szorultam rá a munkára mert mindig megvolt mindenem. A szüleim sem támogatták az ötletet, igazából feleslegesnek tartották mert nem voltam rászorulva arra, hogy dolgozzak. Az iskola idején pedig biztosan nem engednék meg, hogy elmenjek dolgozni és én sem szívesen tenném, ők is és én is úgy gondolom, hogy jelenleg a tanulásra kell koncentrálnom. Van egy-két osztálytársam, akik suli közben is eljárnak ide-oda, de ez nagyon ritka. Ha valami drágább dolgot szeretnék, mondjuk egy drágább ruhadarabot, könyvet, amire a szüleim azt mondják, hogy ők erre nem adnak ki ennyi pénzt, akkor azt magamnak szoktam megvenni. Szórakozni, bulizni nem járok ezért erről nem tudok nyilatkozni, de szerintem alkalomadtán adnának költőpénzt, viszont ezt rendszeresen biztosan nem támogatnák ezért nekem kellene fizetnem ennek a költségeit. Jogosítványom még nincsen, saját autót biztosan nem vennének nekem, viszont a család autóját majd használhatom, de nem valószínű, hogy majd kocsival fogok suliba járni. Egyrészt én erre nem vágyom különösebben, másrészt pedig egy autó van a családban és másnak nagyobb szüksége van rá napközben mint nekem. Egyébként kifejezetten sok olyan ismerősöm van, aki kocsival jár suliba, de szerintem a többség vagy a családi autót használja vagy pedig a szüleitől kapott egy saját kocsit és nem egy "flancos, újgazdag" környékről beszélek, hanem egy egyszerű, kisvárosi iskolába járok, de így is elég gyakori az ilyesmi.
2016. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
33%
Elkenyeztetnek eletkeptelen leszel
2016. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Snorri ***** válasza:
53%
Szerintem nagyon gáz, hogy tizenévesek képesek autóval suliba járni, mert az kényelmes. Ott a sok dugó, légszennyezés, pazarlás, de ugye nem számít semmi, csak hogy ő kocsival mehessen suliba....Én abban az esetben tudom megérteni, ha iszonyat rossz a közlekedés, és nagyon messze van, és a gyerek mellette komoly edzésre, vagy egyéb értelmes dologra jár, de ebben az esetben is legalább a fenntartását neki kéne fizetni. Én nem hiszem el, hogy emberek nagy részének belefér, hogy még egy kocsit fenntartsanak csak úgy, hogy a kamasz tudjon mivel suliba járni....Értelmes dolgokra is lehetne azt a pénzt költeni. Én tényleg bármilyen értelmes dolgot finanszíroznék a gyerekeimnek, de ez nem az. Bízom benne, hogy lesz annyi eszük, hogy tudják egy autó mennyire költséges, szennyező. A saját, és a bolygó jövőjének érdekében remélem, vannak még felelősségteljes fiatalok, akik nem akarnak csak azért autóval járni, mert a szomszéd pistike is azzal jár....
2016. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
69%

Akkor én is leírom az én helyzetemet, bár félve, hogy lepontoznak. 18 éves múltam, eddig egyszer dolgoztam az egyik nyáron annak ellenére, hogy a szüleim le akartak róla beszélni, hogy nem éri meg, és igazából anyagilag semmiképp tényleg nem érte meg mert majdnem került az utazás, mint amennyit kerestem egy nap. De mindegy is, igazából csak "buliból" akartam dolgozni.


Szerencsére nem szorulunk rá, hogy dolgoznom kelljen, de a mostani tanulmányaim mellett esélytelen is lenne, így természetesen mindent a szüleim fizetnek, hiszen saját keresetem nincsen. Ennek ellenére nem élek vissza a helyzettel, nem érzem magam elkényeztetettnek, nincsenek luxus dolgaim. Igaz, autóm van, megörököltem anyukám régi kocsiját, így most az enyém, a szüleim tartják fent, de az is igaz, hogy nem azzal járok egyetemre, arra ott van a vonat meg a metró, ha néha viszont nem lehet megoldani másképp (pl. késő este) akkor ők is mondják, hogy nyugodtan használjam a kocsit.

Hogy a kérdésre is válaszoljak (igaz nem szülőként): ha megtehetik a szülők és más megoldás nincsen a közlekedésre, akkor miért ne fizetnék?

2016. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
55%

18 évesen meglett a jogsim és azóta mindenhová autóval megyek Magyarországon belül. Lehet lepontozni, meg elkényeztetettet kiabálni, de nem azért dolgozott anya, apa, a nagyszüleim, hogy hajnalban a koszos buszon fagyoskodjak mondjuk, vagy hogy anya két kisgyerek mellett még engem is furikázzon gimnazistaként.

Szóval igen, nekem mindent fizettek.

Autót kaptam apától, aztán mikor leérettségiztem, akkor lakást a nagyszüleimtől. Mégis felnőttem, nem lettem "életképtelen senki", ahogy sokan gondolják itt. Elvégeztem két egyetemet, tanulhattam külföldön is és ez szerintem lehetetlen lett volna a családom támogatása nélkül.

A legjobbat akarták nekem adni mindig is és ezért nagyon hálás vagyok. Az egyetem elvégzése előtt sosem dolgoztam, de ennek semmilyen hátrányát nem éreztem soha.

2016. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!