Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mozaikcsaládok, nálatok hogy...

Mozaikcsaládok, nálatok hogy alakultak a dolgok? Anya új férjét apának szólítja a gyerek? Ha igen, mikortól? Hogy áll ehhez a történet többi szereplője?

Figyelt kérdés
A párommal csupán 5 hónapja vagyunk együtt (és 4.5 hónapja együtt is élünk), de a majdnem 8 éves lányom teljes természetességgel apának szólítja két hete. Az igazi apját 2.5 hónapja nem látta, de ez elég hosszú időnek számít most, általában havi 1-szer találkoztak eddig, nem tudom most miért tűnt el, mindenesetre a lányomat nem rázza meg a dolog, a páromhoz eléggé kötődik már, és minden szeretetet és gondoskodást megkap tőle. Máshol is előfordult, hogy ilyen korán apa státuszba lépett az új férfi a háznál? A lányom vérszerinti apja még nem tud róla, hogy mást szólít apának a lánya. Vajon milyen reakcióra számíthatunk tőle? Apák, akik csak ritkán keresitek a gyerekeiteket, titeket ez bántana? Van bármi morálisan kifogásolható része annak, hogy a lányom a páromat tekinti az apjának? A páromat, aki esténként mesét olvas, reggel iskolába viszi, délután tanul vagy játszik vele, ölelgeti, lelkizősen beszélgetnek az élet nagy dolgairól, figyel rá, szereti és soha nem beszél vele ingerülten, bántón, egyszóval tökéletes szülő. Hibát követek el, hogy hagyom, hogy apának szólítsa? (Mellesleg a párommal jövőre összeházasodunk, és boldogan élünk, amíg meg nem halunk, szóval nem egy bizonytalan kapcsolatról van szó, ha mégoly friss is.)
2016. okt. 26. 12:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk apa rendszeresen vitte láthatásra, most külföldre ment dolgozni így nem. De eszünkbe nem jut, hogy apának hívja az új páromat. Szerintem ha valamilyen szinten jelen van életében akkor nem normális így hívni és nem azért, mert az igazi apa tajtékzana ( hozzáteszem jogosan) hanem mert a gyereknek 1 apja van. Szerintem ez nem fer dolog. Az új pár az "apa" szó használata nélkül is betölthet fontos vagy még fontosabb szerepet a gyerek életében. A nagypapát se hívjuk apának csak mert többet foglalkozik a gyerekkel, mert nem az apja.


Én elmagyaráztam az 5 éves gyerekemnek, hogy ki az apja és ki az új pár, szeretni lehet mindkettőt, de az új pár nem akar apa helyébe lépni, de ettől még nagyon szeret. És megértette.

2016. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Miért van a gyereknek csak egy apja? Miért nem lehet kettő? Miért rossz az, ha valakinek két apja van?
2016. okt. 26. 13:29
 3/27 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk én voltam a gyerek.

Nevelőapámat kb. öt évig a keresztnevét szólítottam, aztánmikor megszületett a kistesóm, és ő furn kicsavarta az Apu szót, akkor az ebből kialakult családi becenéven szólítottam, de soha nem Apunak. Apámat havonta egyszer láttam, a láthatásokon, nagyon szeretem, és nem tekintettem a nevelőapámat az édesapámnak, bár nagyon szerettem.

Pótanyámat meg a becenevén szólítottam 20 évig, aztán mikor megszülettek a gyerekeim, Mamivá érett. :)

Nekem nagyon fura, és értelmetlen lenne, hogy két embert szólítson apának a gyerek.

2016. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
22%
Hát mert apa csak egy van azért. Első voltam.
2016. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
Megérteném,hogyha pici születése óta foglalkozna a gyermekeddel az uj párod.Viszont 5 hónapja vagytok együtt, tehát ugy jön le,mintha mindent meg akar tenni annak érdekében,hogy a gyermeked apának szólitsa.En nem engedném,hiszen van apja, akivel találkozik is.Attól még az uj párod és a gyereked között lehetne jó viszony,ha Marci bácsinak szólitaná.Hány éves a gyermeked?
2016. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy az én történetem nem olyan nagy valami, de nekem 3 nagymamám volt. Tehát apukám szülei elváltak és a tata újra nősült. Igaz, én már ebbe születtem bele, de a világ legtermészetesebb dolga volt számomra, hogy nekem 2 tatám és 3 mamám volt. Szóval szerintem egy gyereknek nem feltétlenül okoz problémát az, ha két apukája van, feléri ésszel, hogy az egyik az "igai", a másik meg "csak" szereti, én egyáltalán nem látom hibának, hogy hagyod, hogy apának szólítsa. Nyilván azért szólítja így, mert úgy érzi, hogy foglalkozik vele annyit, hogy érdemes erre a megszólításra. Apukám már felnőtt volt, mikor a szülei elváltak, tehát ő nem szólított anyának a mamát, hanem neki is mama volt, hisz ugyanúgy vigyázott az unokákra, stb. Elfogadta, hogy a család része lett a tata új felesége, de mivel már felnőtt volt, gondolom, nem igényelt még egy anyát. Meg ez kicsit más is, mert neki a szüleivel a válás miatt nem változott a kapcsolata, nem találkoztak ritkábban, stb. 28N
2016. okt. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Kb ezek miatt nem szokták vállalni más nők gyerekét a férfiak. Ha odateszi magát és a semmirekellő, jó esetben havonta felbukkanó spermadonor helyett apaként viselkedik, akkor is az "apa csak egy van" elvet alkalmazzák. Miért kellene azt a férfit, aki vállalja őt és neveli másként nevezni, mint apa? Miért nevezné apának azt, aki nem képes gyakrabban látogatni a saját gyerekét? Ha pedig nem tud ott lenni fizikailag, ott a telefon/net és minden nap lehetne kapcsolat. Ha lenne rá hajlandóság... Ilyen donorok mellett a nő összetehetné a két kezét, hogy van egy apafigura a gyerek életében, aki hajlandó vállalni a felelősséget más helyett is. Na kb annak az első megbecsülése az, hogy kiérdemli az "apa" megnevezést.
2016. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Nyugodtan hívhatja apának a nevelő apát is. Nem kell ebbe beleszólni. Hadd döntse már el ő, hogy kit tekint apjának. Ne olyan fogyatékosok, mint pl. az első válaszoló.
2016. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom a férfi pénze, figyelme kell az első féléknek, csak apának lenni nincs joga a férfinak.
2016. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

ma 14:05, ezt nem fogják fel.

Nagy okosan rábeszélte az ötévesét, hogy a nevelőapját ne merje apának szólítani, míg az őt alig látogató vér szerintit igen. Addig viszont nem jut el hogy a gyerek kis lelkében óriási törést okoz, hogy míg az igazi apját nem is láthatja, az őt nevelőt sem fogadhatja el példaképnek, mert meg lett tiltva még akkor is ha nem kategorikusan. Na belőlük lesznek a totál roncs felnőttek, mert nincs egy stabil családi hátterük. Nekik apa a sosem látott szellemfigura lesz, a Józsi meg az, aki anyával a házban van.

Klasszikus félrenevelés.

2016. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!