Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mozaikcsaládok, nálatok hogy...

Mozaikcsaládok, nálatok hogy alakultak a dolgok? Anya új férjét apának szólítja a gyerek? Ha igen, mikortól? Hogy áll ehhez a történet többi szereplője?

Figyelt kérdés
A párommal csupán 5 hónapja vagyunk együtt (és 4.5 hónapja együtt is élünk), de a majdnem 8 éves lányom teljes természetességgel apának szólítja két hete. Az igazi apját 2.5 hónapja nem látta, de ez elég hosszú időnek számít most, általában havi 1-szer találkoztak eddig, nem tudom most miért tűnt el, mindenesetre a lányomat nem rázza meg a dolog, a páromhoz eléggé kötődik már, és minden szeretetet és gondoskodást megkap tőle. Máshol is előfordult, hogy ilyen korán apa státuszba lépett az új férfi a háznál? A lányom vérszerinti apja még nem tud róla, hogy mást szólít apának a lánya. Vajon milyen reakcióra számíthatunk tőle? Apák, akik csak ritkán keresitek a gyerekeiteket, titeket ez bántana? Van bármi morálisan kifogásolható része annak, hogy a lányom a páromat tekinti az apjának? A páromat, aki esténként mesét olvas, reggel iskolába viszi, délután tanul vagy játszik vele, ölelgeti, lelkizősen beszélgetnek az élet nagy dolgairól, figyel rá, szereti és soha nem beszél vele ingerülten, bántón, egyszóval tökéletes szülő. Hibát követek el, hogy hagyom, hogy apának szólítsa? (Mellesleg a párommal jövőre összeházasodunk, és boldogan élünk, amíg meg nem halunk, szóval nem egy bizonytalan kapcsolatról van szó, ha mégoly friss is.)
2016. okt. 26. 12:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne aggódj, a lányod már nagy, pontosan érti és tudja ki a biológiai apja és ki a másik.

Nekem is ennyi a kisebb, Ő is apázza a páromat, magától, ugyan együtt még éppen nem élünk. Mi is úgy állunk hozzá, hogy végleg együtt maradunk, egyikünkben sincs bizonytalanság, és a gyerekek is érzik ezt, ami kifejezetten jót tesz. Most már végre biztonságban érzik magukat. Nem nevezném apának viszont azt, aki képes volt egyik napról a másikra szó szerint utcára rakni minket, a gyerekeit is(!!), ezt átélték, bár utána megkönnyebbültek, hogy végre nem vagyunk együtt és nincs gyilkos hangulat, nincs anya szapulása.

Az én exem nem fizet semmit, most a 2.tárgyalás után kicsit kapálózik és sűrűbben látogatja a gyerekeit, de a nagyobb pl. nem hajlandó pár óránál többet vele tölteni, nála aludni meg főleg. Ő teljesen kiábrándult, a szemébe hazudott nem egyszer a saját apja.

Ne mondja senki, hogy az, aki beszélget vele, meghallgatja, szereti, az nem érdemli meg, hogy a gyerek önként apának szólítsa.

2016. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

mondjuk szerintem elég hülye ötlet volt egy két hetes kapcsolatot odaköltözteni a házadba. oké,hogy nektek így jobb volt, de gondolni kéne a gyerekre is és csak akkor ilyen magas szintre emelni a kapcsolatod,ha már biztos a dolog.

eléggé megviseli a gyereket,ha nem elég,hogy az igazi apja lelépett, de a pótapa akit megszeretett is lelép majd.

már mindegy, összeköltöztetek. szerintem nincs baj azzal,ha apának szólítja. de akkor remélhetőleg a párod is úgy áll a dologhoz,hogy oké nem zavarja és próbál lányként tekintetni a gyerekre.

2016. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

hát az "oké nem zavarja" meg a "próbál lányaként tekinteni rá" nagyon messze van a párom hozzáállásától.

Ha tehetné, örökbefogadná, és rettenetesen boldog volt, amikor a lányom elkezdte apának szólítani.

2016. okt. 27. 09:34
 24/27 HappyBunny válasza:
100%

Most komolyan! Senki nem gondolkozik el azon,hogy mit is jelent az apa szó/fogalom vagy csak maga az apaság? Szeretném megjegyezni,hogy nem a BIOLOGIAI apaságrol beszélek,mert az tiszta sor,h nemzési szempontbol ki is a gyermek apja!

De megkérdezem,apa az olyan,aki nem tud eröfeszités tenni annak érdekében,hogy a gyermeke és annak édesanyja mellett maradjon,mert fontosabb számára minden egyéb elfoglaltság. Értem ez alatt a koborlo vadmacskák begyüjtését,vagy az auto tuningolását,haverokkal eltöltött idöt és még sorolhatnám.... a társadalom szerint egy anyának el kell fogadnia,h apuka éppen nem akar apuka lenni,mert.... és ha anyuka talál valakit,aki ténylegesen alkalmas az apa szerepre,mert ö van ott a gyerek mindennapjaiban,ö az aki oltalmat nyujt számára. Igenis az IGAZI apukáknak is részt kell vállalniuk a gyerek életéböl napi szinten,attol lesz az apja (nem biologiai értelemben)

Havonta egyszer vele tölt x órát? Pffff,és hol marad az apai fellelöségvállalás? Nagy kunszt,a barátaim is meglátogatják havonta egyszer,attol még nem lesznek az apjaik vagy anyjaik.

Szerintem itt a gyerek az,aki leginkább meg tudja mondani,h számára ki az apukája,nem mi gyarlo nagyokos "felnöttek"

2017. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én a keresztnevükök szólítom a nevelőszüleimet, bár már kamasz voltam, mikor megismertem őket. A kistestvéremnek apaként utalok az apjára, de egyébként a nevén szólítom meg.

Érdekes, hogy egy új nagyszülő is érkezett a családba, őt az unokatesóim már az elejétől papának szólítják. Én maradok a keresztnév + bácsinál.

2018. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Anyam ferje nem az apam, apam ferje nem az anyam. Egy gyereknek egy anyja van meg egy apja. Ettol meg lehet kivalo kapcsolat a szuloje uj parjaval, de nagyon nem szerencses ha itt rivalizalas alakul ki.
2018. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
*26: jav: apam felesege nem az anyam
2018. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!