Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mozaikcsaládok, nálatok hogy...

Mozaikcsaládok, nálatok hogy alakultak a dolgok? Anya új férjét apának szólítja a gyerek? Ha igen, mikortól? Hogy áll ehhez a történet többi szereplője?

Figyelt kérdés
A párommal csupán 5 hónapja vagyunk együtt (és 4.5 hónapja együtt is élünk), de a majdnem 8 éves lányom teljes természetességgel apának szólítja két hete. Az igazi apját 2.5 hónapja nem látta, de ez elég hosszú időnek számít most, általában havi 1-szer találkoztak eddig, nem tudom most miért tűnt el, mindenesetre a lányomat nem rázza meg a dolog, a páromhoz eléggé kötődik már, és minden szeretetet és gondoskodást megkap tőle. Máshol is előfordult, hogy ilyen korán apa státuszba lépett az új férfi a háznál? A lányom vérszerinti apja még nem tud róla, hogy mást szólít apának a lánya. Vajon milyen reakcióra számíthatunk tőle? Apák, akik csak ritkán keresitek a gyerekeiteket, titeket ez bántana? Van bármi morálisan kifogásolható része annak, hogy a lányom a páromat tekinti az apjának? A páromat, aki esténként mesét olvas, reggel iskolába viszi, délután tanul vagy játszik vele, ölelgeti, lelkizősen beszélgetnek az élet nagy dolgairól, figyel rá, szereti és soha nem beszél vele ingerülten, bántón, egyszóval tökéletes szülő. Hibát követek el, hogy hagyom, hogy apának szólítsa? (Mellesleg a párommal jövőre összeházasodunk, és boldogan élünk, amíg meg nem halunk, szóval nem egy bizonytalan kapcsolatról van szó, ha mégoly friss is.)
2016. okt. 26. 12:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
11%
5 hónapja vagytok csak együtt. Most stabilnak tűnik a kapcsolat. De attól még bármikor szétmehettek. a következőt is hívja apának a gyerek? És az utána jövőt is? Hány apja lesz? Nem baj az, ha mást szólít apának, csak gondoljátok meg, hogy ki legyen az a más.
2016. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%

Gratulálok az intelligensen válaszolóknak, hogy ilyen könnyedén dobálóznak a fogyatékos jelzővel.


"Az 5évesem" minden héten beszél skype-on az apjával attól függetlenül, hogy láthatásra nem viszi minden 2. hétvégén. Én ettől még nem tartom szellemfigurának. És dobálózhatunk az apa szóval, de akármennyire is próbáljátok ráhúzni más emberekre attól még egyik sem lesz az apja. Csak az aki tényleg az.

A gyerekemnek sosem jutott eszébe apának hívni a párom így lebeszélnem sem kellett róla. Egyszerűen adódott egy helyzet ahol elmagyaráztam neki, hogy attól mert mással élünk még az apja marad az apja, mivel szereti.

És ezt arra írtam, hogy ha apa részt vesz az életében valamilyen formában. Ha apuka felszívódott az más tészta, de a kérdezőnél sem így van. Azért ennyire tiszteljük már egymást.

Egyébként az ilyen nők akadnak ki a legjobban, ha apuka új barátnője is megkapja az anya megnevezést.


A keresztnevén nem lehet szeretni az új férfit? És ez egy 5 hónapos kapcsolat, majd minden pasiját apának fogja hívni akit anya hazavisz? Mert többet látja mint apát?


Az én férjem érdekes módon sosem akarta magát a fiammal apának hívatni pedig nagyon is szeretik egymást. A két "fogyatékos" megtalálta egymást szerencsére.


És a kérdésre válaszoltam, nem a kérdezőt szidtam, hogy miért hagyja a saját gyerekét azt csinálni amit akar.

Szerintem senkit nem bántottam ezzel.


De szegény gyerekemet totálisan tönkreteszem nyilván.

2016. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
32%

Hát ti tök h*lyék vagytok, vagy csak soha nem láttatok közelről mozaikcsaládot.

Az elvált apa nem törvényszerű, hogy alig látott vendég. A gyereknek hogy okozna már törést az, hogy odahaza Józsi bácsi néven szeretik? Az apa, az az édesapa, nekem, másnak lehet más is, de a 2 apa az túlzás. Szerintem. Ettől még mindenki úgy szólít mindenkit, ahogy akar, de ez oltári h*lye szereotípia, hogy bezzeg a nevelőapa IGAZÁN szereti, a szemét igazi apja meg le se sz*rja. -_-

2016. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%

Nalunk 5 eves voltam, amikor a szuleim elvaltak, es lenyegeben a neveloapum az igazi apukam. Tehat o az, aki vegig tamogatott mindenben munkatol kezdve egyetemen at ahogy csak tudott, de kiskoromban sem jutott eszembe ot apanak hivni.

Azt viszont nem nagyon ertem - bocsasd meg a szohasznalatot -, hogy egy 5 honapos kapcsolatban hogyan viselkedhetsz ennyire felelotlenul felnott gyerekes edesanya letedre (tehat a gyerek erzelem vilagaert is felelos vagy!), hogy egy gyerekcipoben jaro kapcsolatban rogton osszekoltozes, gyerekre "raszabaditva" ezt "hivhatod apudnak, ugyis orokkon-orokke egyutt leszunk"-mentalitast. Ez nem jozan, felelos szuloi magatartas, es pont azert kene tudnod ezt, mert felnott ember vagy egy elvileg gyerekvallalasra mar megert kapcsolatbol, aminek valamiert megis vege lett.

2016. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Mi úgy voltunk vele, hogy nekünk mindegy volt, hogy szólítja, rábíztuk a döntést. Elmondtuk neki, hogy akárhogyan is szólítja a páromat, ő a lányaként fogja szeretni őt mindig. A lányom döntött úgy, hogy szeretné apának szólítani. Mellesleg úgy merült fel a kérdés, hogy a párom is hozott egy gyerkőcöt a kapcsolatba. Ott az anyuka érezte úgy, hogy még élnie kell, és kiment külföldre önmegvalósítani. De ő még bölcsis, kicsit megkésett beszédfejlődéssel, és még nem beszél (amúgy tök egészséges 2 éves), viszont szóba került köztünk hármunk közt, hogy hogyan hívjon majd engem. Kézenfekvő volt, hogy a lányom tükrözze a helyzetet a maga oldalára. Amúgy az első napokban kicsit zavarban volt, amikor kimondta, hogy apa. Többször is mondtuk neki, hogy nem kell erőltetni, nem változtat semmin ez a szó, ők így is úgy is szeretik egymást, de ő mindig nagyon határozottan azt felelte, hogy de ő így akarja, apának akarja hívni, csak még furi. Viszont érezhető volt, hogy mennyire felszabadító neki, hogy ezt a szót tényleg ki lehet mondani. Imádta a páromhoz bújva ismételgetni,és a zavar is elmúlt nagyon hamar. Olyan volt, mint aki nagyon rég szomjazik erre. Mostmár teljesen természetesen hívja apának, mások előtt is, és ez az egész folyamat mindössze 3 hét alatt zajlott le (a kérdésben kettőt írtam, de utánaszámoltam, és épp ma 3 hete, hogy először apának szólította). Egyelőre úgy tűnik, jó döntés volt. Sok jó érzést szabadított fel ez a dolog, és szemmel láthatóan nagyon élvezi a lányom az új helyzetet, a páromról nem is beszélve. Mellesleg nem is értek egyet az "apa csak egy van" dogmával. Pláne olyan érvelés mellett, hogy mert csak. Én is azon az állásponton vagyok, hogy aki apaként szereti őt a mindennapokban, gondoskodik róla, mellette áll mindenben, az igenis apa, akkor is, ha más nemzette. És ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy csak ő az igazi apa, csak ő szereti igazán, a vérszerinti meg nyilván egy szívtelen gazfickó, ki elmehet a búsba. Biztosan dühítő az ilyen sztereotípia ott, ahol a hétvégi apuka igenis komoly kötődést mutat. De attól, hogy a nevelőapját apának szólítja egy gyerek, még nem tagadja meg a saját apját. Ettől még a vérszerinti apával való kapcsolat nem kell, hogy sérüljön. Nem az ő helybe lép az "új apa". Mellesleg a mi esetünkben a vérszerinti apja soha nem nevelte őt, nem tervezett gyerek volt, még várandósságom alatt szétmentünk, és 8 év óta pedig a párom az első férfi, akivel együtt élek. Nem kezdek el minden futó kapcsolatban papásmamást játszani. Alapvetően én is őrültségnek tartanám ezt a tempót egy párkapcsolatban. De nálunk ez így működik jól. Sokkal károsabbnak érezném azt mondani, hogy "jójó kicsim, tudom hogy a Béla készít neked reggelit, megy érted az iskolába, és ő mesél neked este, de azért ne bízzunk benne túlságosan, még csak pár hónapja vagyunk együtt, ki tudja nem szakítunk-e hamarosan". Vajon a kölcsönös bizalomépítés működhet-e ilyen hozzáállással?
2016. okt. 26. 15:52
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

Bizony, így működik a bizalommal nevelő szülő és az ilyen gyerekek nőnek fel biztonságban. Nem rettegésre és bizonytalanságra nevelnek, hanem szeretetre.

Az új párjában soha nem bízó szülő gyereke fel is veszi ezt a bizonytalanságot, ezért sosem érzi majd magát biztonságban, mindig azt várja, hogy mikor történik valami rossz. Ideges, rettegő felnőttek lesznek.

Le a kalappal a kérdező előtt, így kell megerősíteni egy gyereket!

2016. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
72%
Engem a nagynéném nevelt fel, őt tekintem anyukámnak, annak ellenére, hogy anyukámat is anyukámnak hívom. Értitek. :) 7 évesen kerültem hozzá. Én megértem azt, aki azon aggódik, hogy friss ez a kapcsolat, és, hogy a 20. pasi is apa lesz. Nyilván nem lesz. Ha egy pasi annyira odatette magát, hogy pár hónap után egy 8 éves kislány apának hívja, az nagyon elköteleződött ebben a kapcsolatban. Egy 8 éves nem hülye, tudja, hogy ki az édesapja. Azt meg nem tartom túl életszerűnek, hogy valaki bácsizza, esetleg magázza az anyukája párját. Én a keresztnevükön hívtam őket, nálunk sűrűn cserélődtek, így egyik se lett az apukám. Édesapám meg nincs. Mármint valahogy biztos lettem, de nem tudok róla semmit, a nevét se adta.
2016. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%
Termeszetesen en sem arra gondoltam, mert amit irtal az annak a masik szelsosege, amit ti csinaltok jelenleg. Senki nem mondta hogy rettego gyereket kell nevelni:). Ez csak az en velemenyem, hogy ennel szerintem (hangsulyozom) lenyegesen egeszsegesebb az, ha nem koltozol ossze valakivel par het utan, es nem rogton eletre szoloan tervezel, mert ez viszont problema eseten hatalmas torest okozhat egy kisgyermekben, es en csak erre probaltam ravilagitani, hogy ezt nagyon ovatosan kellene csinalni, nem pedig gyorsan. Mert tenyleg barmi megtortenhet sajnos. Meg ez a sajat tapasztalatom is, ahogyan nalunk mukodott. De majd az ido ugyis megmutatja mi lesz.
2016. okt. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mutattam be a gyerekeknek, mikor már biztos volt, hogy stabil a kapcsolat. Sok múlt azon is, hogy fogadják el egymást.

Összeköltözés után a kicsik elkezdték apuzni. Nem érdekelte őket, hogy szerintem korai. Láttam a páromon is, hogy neki ez fontos és jól esik. Rájuk hagytam.

Nincs belőle gond.

2016. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek szemszögéből tudok írni. 5 éves koromban váltak el a szüleim, édesapámhoz 2 hetente mentem, anyukámnak pedig új házastársa lett.

Nevelőapámat egy rövid ideig bácsiztam (állítólag, erre már nem emlékszek), majd ő lett a Pista apu, édesapám pedig apa. Később a keresztnév elmaradt, mindkettő apu volt. Nem okozott zűrzavart a fejemben. Ha idegennek kellett erről beszélnem, akkor "nevelőapám" és "édesapám". Ha az egyik apunak beszéltem a másikról, akkor Pista apu - édesapám. :)

Szóval kérdező, szerintem ne aggódj. Nem lesz ettől semmi baja a lányodnak.

Pláne, hogy szüksége van apafigurára, mert a vérszerinti apja nem foglalkozik vele eleget, a havi 1 találkozás is elég kevés szerintem.

2016. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!