Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazudjak vagy ne és legyen...

Hazudjak vagy ne és legyen sértődés belőle?

Figyelt kérdés

Egyetemről megyek haza a hétvégén, de a szüleimnek azt mondanám, hogy egy nappal később megyek, hogy azt a napot a barátaimmal töltsem. Ha ezt így elmondanám a szüleimnek, kiborulnának, hogy nem ők az elsők és mással szívesebben töltöm az időmet. Nem kezelnek felnőttként, emiatt már néha hazugságokra kényszerülök.

Mit gondoltok erről?


2016. okt. 27. 06:42
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Már nem laksz velük, te életed, nem muszáj mindenről részletesen beszámolnod. Nyilván ha csak vita lenne egyszerűbb ha csak annyit mondasz egy nappal később mész haza mert dolgod van, és így nem is hazudtál.
2016. okt. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De abban a városban leszek a barátimnál,ahol a szüleim is laknak, így akár le is bukhatok
2016. okt. 27. 06:51
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Hazudni minek?


Eleinte megsértödnek, aztán idövel megszokják, hogy nemcsak belölük áll az életed.


Mellesleg ha véletlen tudják meg - "lebuksz" - akkor sokkal nagyobb sértödés lesz belöle.

2016. okt. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Ne hazudj, az nem szép dolog. Közöld velük a száraz tényt, hogy egy nappal később mész. Ha nem kérdezik, miért, akkor nem mondod el, ha kérdezik, akkpr elmondod az igazat. Ha meg sértődöttet játszanak, meg pendíted, hogy egyáltalán nem mész haza a hétvégén.
2016. okt. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Mondj igazat, ha sertodes lesz belole az nem a te problemad. Nem vagy mar gyerek. Akar azt is megtehetned hogy haza sem mesz.


Egyetemista koromban volt hogy 2 honapig sem voltam otthon, mert mas dolgom volt. Pedig tok jo a kapcsolatom a szuleimmel. Soha nem problemaztak emiatt.

2016. okt. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Én ezt nem értem, ne haragudj. Megmondod a szüleidnek, hogy X napon mész haza HOZZÁJUK. És ez így is lesz igaz.

Hogy előtte is a városban vagy? Ahhoz 1. kinek mi köze (felnőtt ember vagy, oda mész, ahova akarsz és azt csinálsz, amit akarsz), 2. nem is mondtad egy percig sem, hogy addig a városba sem teszed be a lábad, hanem azt mondtad, hogy haza, hozzájuk mikor mész, és ez igaz is.

Ennyi.

Felnőtt ember így oldja meg a dolgot. Nem hazudtál, nem hallgattál el semmit, de a saját életedet éled, ez a programod, kész.

2016. okt. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Én azt gondolom, hogy ha azt várod a szüleidtöl, hogy felnőttként kezeljenek, akkor illene úgy is viselkedni ám!
2016. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne hazudj! Felnőtt vagy, jogod van eldönteni, hol töltöd a napodat. A felnőtt léthez viszont az is hozzátartozik, hogy vállaljuk azt, hogy a döntéseink nem mindenkinek tetszenek.
2016. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#7 nem engednek el sehova. Az lenne számukra az ideális, ha az egész hétvégémet otthon kuksolva tölteném és ez nem normális dolog. A pénzzel zsarolnának, ahogy azt mindig is teszik. Ha valaki itt nem felnőttes, az nem én vagyok. Kár volt gyereket vállalniuk.
2016. okt. 27. 09:50
 10/10 anonim ***** válasza:
2018 ban még vannak ilyen korlátoltak?
2018. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!