Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lett anyával? Hogy állítsam...

Mi lett anyával? Hogy állítsam le szépen, sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon bizonytalan ember vagyok (25 éves), mindig is anya véleménye, választása volt a döntő, amit vakon követtem, és hittem hogy a legjobb dolgot tanácsolja. Mostanában azonban folyamatosan hülyeséget mond, ami valamilyen szinten befolyásol és belemegyek abba a rossz dologba, amit mond.

Egy apró véleménye is befolyásol és most azt akarom, hogy semmit, de semmit ne mondjon, mert hallani sem akarom a hülyeségét.

Ezt hogyan közöljem a lehető legtapintatosabban???


Munka keresgélés miatt lettek a konfliktusok. Lett volna egy szuper munka, szuper cégnél, csak messzebb és belém beszélte, hogy ez annyira rossz, hogy interjúra se kell elmenni. Mivel nem volt jobb állás, meg már pénz sem, így elvállaltam egy 3 műszakos munkát. (bizonytalan vagyok a számolásban), így a segítségét kértem a munkabér kiszámításában. Meglehetősen magas összeget számolt, a mellesleg ramaty munkakörülmények mellé.

"nem baj, kibírod és összegyűjtesz xy összeget, amiből vehetsz kocsit."

Nos, rosszul számolta, és durván fele annyi a fizetésem.

Már az előző húzását is bánom, de ez még egy lapát volt. Most már semmi véleményét, nem akarom hallani.

Mit mondjak neki?


2016. jún. 11. 12:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem lehet, hogy direkt csinálja, hogy végre a saját fejed után menj?

Amúgy szerintem nem kéne őt leállítanod, mert a véleményéhez joga van. Te vagy a hülye, aki ezt vakon követi, ezen kéne változtatni.

2016. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Mondani? Semmit. Elmondja amit akar, bólogatsz és csinálod úgy, ahogy szerinted jó.
2016. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

4, hát igen, ez könnyen hangzik, csak mondom, hogy elbizonytalanít. Azt mondja, hogy nah ebből aztán sok fizu lesz, aztán már nem is hiszek magamnak, mert úgy vagyok vele hogy biztos rosszul gondoltam.

Valahogy csak meg kéne mondani, neki, hogy megoldom magam, nem kell a tanácsa, mert nem úgy vannak a dolgok, ahogy gondolja. Csak ez így eléggé bántó.

2016. jún. 11. 12:45
 4/22 A kérdező kommentje:

1, nem direkt csinálja.

Pont hogy nem hagy felnőni, de ezt nem részletezem most.

2016. jún. 11. 12:50
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem kellett az anyukámnak leülni és kiszámolni a fizetésem. Te viszont tényleg elég gyámoltalan vagy, kérdező, ha nem tudod használni a számológépet. Hát ezért érdeklődtem, hogy megy-e a feneked kitörlése egyedül, vagy abban is segítségre szorulsz? De ahogy látom, még a kérdésem se sikerült megértened, így csak hálát adok Istennek, amiért a te korodban már felnőttként éltem, és nem kisgyerekként, mint te.
2016. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Két hibát véltem felfedezni benned a leírásod alapján.

1.:Ha tudod, hogy neked rossz az ő tanácsa, akkor egyáltalán minek kéred ki? Nemhogy még hallgatni is rá..

2.:Ha azt hajtogatod, hogy "jajj de bizonytalan vagyok ,jajj de bizonytalan vagyok", akkor az is maradsz. Tudsz a boltan választani a 23 csokifajta közül? Ha igen, akkor máris nem vagy bizonytalan.

16/F

2016. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom, a messzi munkáról azért beszélt le, hogy ne költözz el tőle, ne veszítsen el.

A másik meló munkabérének kiszámolásához meg talán nem adtál meg minden paramétert, vagy az elérhető maximumot számolta, műszakpótlékkal, istennyilával.


Egyébként meg tényleg ideje a saját lábadra állnod, és önálló döntéseket hoznod. Te is fogsz tévedni, ez benne van a pakliban mindannyiunknál, de legalább a saját tévedésed lesz. Nem kell, hogy elbizonytalanítson, senki sem tökéletes.:-)

2016. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ember, de hát te kérted hogy segítsen kiszámolni.. Legközelebb oldd meg.

Ha új munkalehetőség van, 25 éves vagy, nem kell engedélyt kérni anyucitól, közlöd, hogy ide meg oda mész állásinterjúra, kb. Ekkor érkezel haza, ne aggódjon.

2016. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem lennék a csajod helyébe...
2016. jún. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

"Egy apró véleménye is befolyásol és most azt akarom, hogy semmit, de semmit ne mondjon, mert hallani sem akarom a hülyeségét."


Ha tudod, hogy hülyeség, miért hallgatsz rá? Próbáld meg elengedni a füled mellett. Meg akkor ne is kérd a segítségét a munkabér kiszámolásában. Én is sokszor ki szoktam kérni mások véleményét, de ez még nem jelenti azt h vakon kell követni amit mondanak.

2016. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!