Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak lebeszélni az...

Miért akarnak lebeszélni az elhatározásomról?

Figyelt kérdés
Májusban teszem le az érettségit. Hogy jó órában lekopogjam, jó tanuló vagyok. Különösen érdekelnek a természettudományi tárgyak. Ebből a szüleim arra a következtetésre jutottak (és már dicsekedtek mindenkinek vele) hogy a bátyámhoz hasonlóan én is vegyészetre megyek, közöltem velük, hogy én nem leszek vegyész, mert én szülésznő szeretnék lenni. Mióta kijelentettem ezt, azóta nincs egy perc nyugtom se tőlük, mindig az van, hogy az milyen nehéz, meg hogy nincsenek megfizetve. Már egy beszélgetést nem lehet lefolytatni normálisan, mert mindig ide lyukadunk ki.

2016. okt. 28. 09:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

A szülésznő nincs megfizetve?


Anyukádékat kérd meg, kérdezzék meg mostanában szült friss anyukától, mennyit fizettek a fogadott szülésznőnek. Zsebbe. Ezen felül kapják a tényleg nem sok bejelentett fizetésüket.


Ráadásul egy fantasztikus szakma, ha elhivatottságot érzel hozzá.

2016. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Szard le, az én leendő karrierem is hülyeség, minimálbért fizetnek, a te eszeddel csak ezt akarod csinálni, sokkal többre vihetnéd, miért nem leszel orvos vagy jogász, látod a Marika unokája azt hittük hülyébb nálad, de orvos lesz, mégis csak több esze van, stb. De én azt fogom csinálni 40 éven keresztül, amit én akarok, amiben úgy érzem és remélem, hogy jó leszek. Ha őket ez most pár hónapig, vagy akár évekig zavarja, hát az nem az én bajom. Ezért van 2 fülünk: egyiken be, másikon ki.
2016. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
41%

kulfoldon szuleszno szuper jol keres es ha van nyelverzeked akkor kulfoldon is kitanulhatod a szakmat.

Akkor szuleidnek nem kell aggodni a fizetes miatt hiszen kulfoldon nyithatsz maganrendelot is mint szuleszno

2016. okt. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt: a bejelentett fizu valóban nem sok, de zsebbe sokat adnak.

Ráadásul egyre elterjedtebb a "háborítatlan szülés", amikor csak a szülésznő van ott az anyukával, orvos csak a legszükségesebb esetben.


Lebeszélni nem szeretnélek (sőt), de azért az tény, hogy nem éppen családbarát szakma. Ezt is érdemes átgondolni, ha szeretnél gyerekeket.

2016. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Amíg meg tudsz élni belőle, és élvezed, addig mindenképp azt válaszd amit szeretsz, és ne azt amivel jól keresel de az első nap után inkább hagynád az egészet a francba.
2016. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
25%

Nézd egy 3 éves BSc képzést végzett vegyészmérnököt jellemzően mindenki komolyabb emberként kezel mint egy 3 éves OKJ-s képzést végzett szülésznőt.


Ha komoly fejed van akkor lehetnél szülész-nőgyógyász szakorvos legrövidebben 11 év alatt (6 év után általános orvos, majd legrövidebben 5 év kórházban zajló szakorvosképzés után szakorvos). Aminek a presztízse és anyagi megbecsültsége is igen komoly.

2016. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, "kit hogyan kezelnek", ez a társadalmunk rákfenéje. Többre tatanak valakit, mert elismertebb papírja van. Én kétszakmás, ezeken felül diplomás ember létemre taxis vagyok. Hogy miért? Mert ezt szeretem. Nem lehet vele túl jól keresni, de megélni jó, veszélyes, de mi nem az...

Sokszor kaptam, kapom, hogy "a te eszeddel fiam nem hiszem el, hogy beéred azzal, hogy taxis vagy". Pedig de. Nekem elég. 30 elmúltam, a hátralévő nagyon max 50 évemet nem monitor előtt akarom leélni, hanem a "bal-egyben".

Szard le mit mond más, azt csináld amiben örömöd leled. Hogy jobb reggel felkelni? "Na b@zzeg, megint menni kell melózni" vagy pedig "csá, mentem melózni, majd jövök" tehát hivatás vagy kényszer. Melyiknek lesz minőségibb eredménye? Az irodában régen mindig agyf@$z volt, meg ez nem jó, az nem jó, taxisként utastól soha semmilyen kritikát nem kaptam (ja, de bocs, azt "kifogásolta" egyszer egy hölgy, hogy túl udvarias vagyok. Ennyi

2016. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintem a szülésznő egy nagyon szép hivatás, mert nincs szebb dolog szerintem, amikor világra jön egy pici baba. Meg én is azt hallottam valahol, hogy a szülésznők, ha jók szépen meg tudnak élni
2016. okt. 28. 13:02
 9/30 anonim ***** válasza:
95%
Szuleszno mar tobb eve eu elismert Bsc foiskolai kepzes jo reggelt hozzaszolok.
2016. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
30%

"nincs szebb dolog szerintem, amikor világra jön egy pici baba"

A szüleidnek egyértelműen nincs igaza, de ez egy kicsit naívnak hangzik. A filmekben mindig csak a szép részt mutatják, amikor megszületik a kisbaba, de a valóságban az anyukák egy jó része pl. bekakil szülés közben (halál komoly), úgyhogy azért jól nézz utána, hogy biztosan ezt akarod-e csinálni.

2016. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!