Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen igénytelen anya,...

Miért ilyen igénytelen anya, hogy nem fogja fel, hogy nem elég 3-4 darab bugyi? És, hogy nem lehet több napig használni?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk szegények, de anya ilyen dolgokra nem ad, ami a higiéniával és a nőiességgel kapcsolatos. Ráadásul mosásnál mindig lenyül egy-két darabot és azt veszi fel, amikor még nekem sincs elég. Mindig mosom, de sokszor nem tudok tisztát felvenni így sem. Ráadásul próbálom visszaszerezni tőle, de amit hordott nincs gusztusom utna felvenni megint. Ez nem ilyen dolog, hogy cserélgetjük egymás közt.

Rádásul ilyen piacon vesz ilyen óvodásoknak való összecsomagolt bugyikat, de azt is kb. 2 évente egyet. A fiú tesómmal nem ilyen szemét. Inkább mondaná le az internetet, de lenne minden napra bugyim.


2016. okt. 29. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Hát, ez elég durva, hogy ilyen alapvető dologra nem ad anyukád.

Beszéld meg vele, mondd el, hogy neked igenis szükséged van minden nap tiszta fehérneműre, és nem szeretnéd, ha a tiédet hordaná.

Fordulj esetleg mamádhoz ezzel a dologgal, hátha ő jobb belátásra bízza anyukád, vagy esetleg vesz neked elegendő bugyit.

Más ötletem nincs.

23/N

2016. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Hány éves VAGY?
2016. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Ez komoly?

Nem tudsz beszélni valakivel a családból, hogy térítse észhez anyukádat vagy vegyen neked pár db bugyit? Nagymama, nagynéni, keresztanya stb. Ez nem a Te szégyened, hanem anyukádé!

2016. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
20%
Éa te hány éves vagy, hogy nem tudsz magadnak venni pár bugyit?
2016. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
Venni kell újakat.
2016. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Hány éves vagy? Nincs zsebpénzed?
2016. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Mivel tudom, hogy egy olyan anyaval nehez, aki mar alapvetoen nem erti, mi ezzel a gond sok beszelgetes utan sem, nincs olyan a csaladban akivel bizalmas kapcsolatban vagy, es megtudna venni neked?
2016. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%

Hát ha ilyen igénytelen, akkor sajnos hiába mondod neki, nem hiszem, hogy meg fog változni a hozzáállása a dologhoz. :/

Viszont úgyis most jön a karácsony, kérj minden rokonodtól bugyit ajándékba! Ha visszakérdeznek, hogy miért pont azt kérsz, akkor meséld el nekik a szitut, hátha ők aztán beszélnek anyád fejével, és utána már vesz neked bugyit illetve nem hordja el a tiédet!

2016. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Metionin ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott eszembe, amit az előző írt, hogy kérj bugyit karácsonyra. Anno nekem is volt, hogy 3 db bugyim volt, mert a többit kinőttem és újat meg nem kaptam. Minden este mostam őket kézzel, hogy másnapra legyen tiszta. Sőt, nálunk a mindennapi fürdés sem volt természetes, ez csak az én hülyeségemnek számított, hogy minden este mosakszom a lavórban (fürdőszobánk később lett) és tiszta ruhát követelek.

Szóval ha valahonnan pézt kapsz, vegyél bugyit vagy vetess nagymamáddal, vagy egyszerűen mondd el nekik, hogy mi a helyzet, hátha vesznek neked. Ha pedig kapsz, mosd magadnak kézzel és rakd el anyud elől, hogy ne tudja lenyúlni.

2016. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sajnos a nagymamám már nem él.

Egyébként nálunk sem természetes a fürdés, anya hetente engedné, régen is úgy volt nálunk. Elmegyek, ha alszik már vagy valami, de ezt nem lehet kibírni. Nyári szünetben meg beszólt, hogy nem megyek sehova, miért mosok hajat. Attól, hogy nincs iskola, még nem lehetek 2 hónapig zsíros hajjal. Azt se érti, hogy miért veszek fel mindig tiszta pólót, miért nem jó 5 napig ugyanaz. Apa meg olyan büdös mindig, mert tényleg hetekig nem fürdik meg.

15 éves vagyok egyébként.

2016. okt. 29. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!