Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem hajlandó munkát...

Anyám nem hajlandó munkát vállalni, és velem, meg a nagyszüleimmel tartatja el magát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Találtam neki több munkahelyet is, de nem is érdekli, már 10 éve nem dolgozik, a szülei tartják el, ők fizetik helyette a rezsit is.

Mondtam neki, hogy gyárba jó lenne, oda nem kell nagy tudás, de azt mondta, hgy ő nem fog olyan helyen dolgozni.


Ez így még rendben van, csak ha majd mamámék nem fognak élni, anyámnak meg nem lesz nyugdíja, én nem fogok neki segíteni, mivel nem szeretem a gyenge embereket, akik nem tesznek magukért semmit, szóval ha nem dolgozik éhen hal.

De én úgy veszem észre nem gondolkodik előre, hogy nem sokáig számíthat már a szülei segítségére.

Ráadásul már a szülei is kizárták a házukból, zárat cseréltek, van hogy minden héten elmegy pénzt kérni az anyjától.

Elég szégyen szerintem, amikor simán kereshetne 100 ezret is.


A másik meg az, hgy egy beszélgetésünk alkalmával célzott rá, hogy én fogom majd eltartani, mert a fizetésemből simán tellik majd rá, meg arra is, hogy felújítsam a lakását, meg vegyek neki új szekrénysort, stb

Szerintem elég felhábrító, hogy egy munkaképes nő koldul, ráadásul a saját rokonaitól.

Szégyentelen egy nőszemély, az biztos.

itt nagyon összevesztünk, mondtam is neki, hogy a családtagjaidól nem szégyelsz kéregetni? Miért nem állsz ki az utcára?

Természetesen erre nagyon megsértődött, de szerintem igaz, ne a saját családjától vegye e a pénzt, ha már lusta.


Nekem saját család kell, saját ház, nem fér bele, hogy egy bolond öregasszonyt is eltartsak, szóval jó lenne valahgy rávenni, hogy elmenjen dolgozni.


2016. okt. 31. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Nagyszüleid adjanak neki ultimátumot! Dec 10-ig osztják a novemberi fizetéseket, onnantól nem kap pénzt, ennyi
2016. okt. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Biztos h nem tartanám el anyámat ,pláne h azt irod h 10 éve nem dolgozik!

Most nem azért hülye lenne dolgozni,ha a gyereke meg a szülei eltartják,jól csinállja.. amig nem léptek minek is melozna,minek fáradna?

2016. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Amíg a nagyszüleid eltartják, addig nem megy. Ebben biztos lehetsz.

Ha ők már nem lesznek, akkor pedig téged fog terrorizálni.

A helyedben már most meglépném, hogy leépítem, és többé nem tartom vele a kapcsolatot. Ne tudja se a számod, se azt, hogy hol dolgozol, de azt, hogy hol laksz.

A nagyszüleidet látogasd, őket arról már úgy se tudod lebeszélni, hogy abbahagyják a pénzelését, de anyáddal jobb, ha nem is tartod a kapcsolatot.


Különben az lesz, hogy pár év, és ott fog tombolni az ajtótok előtt, hogy te micsoda szemét vagy, hogy miattad él anyád az utcán, meg zaklat a munkehelyeden, előtte megvár (pont fizetéskor), és ott sír, meg lejárat mindenki előtt. És akkor még a végén neked kell magyarázkodni mindenkinek, hogy miért nem támogatod szegény beteg, öreg, munkaképtelen anyádat, aki felnevelt.

2016. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

"saját ház, nem fér bele, hogy egy bolond öregasszonyt is eltartsak"

Gondolod, hogy mi rátudjuk beszélni kedves Édesanyádat, hogy vállaljon munkát? hm? Téged sem az eszedért szeretnek.

2016. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

jó nulla, várható volt - de mégis, mit vársz? hogy nem a legrosszabb a helyzet, az látszik, mindenkinek - anyádnak is külön lakása/háza van. Ezt mind te vetted?

Nem adtok pénzt és kész, majd fogad albérlőt vagy elballag közmunkára a "bolond öregasszony".

2016. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

Nem akarlak elszomorítani, de törvény fog kötelezni az eltartásra.

[link]

2016. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"Nem akarlak elszomorítani, de törvény fog kötelezni az eltartásra.

[link]


Meg lehet támadni. Ilyen esetben, amit a kérdező írt, meg pláne nem alkalmazható ez a törvény.

A kérdező szülője se nem idős, se nem rászoruló. Nem a hülyék eltartása miatt van ez a törvény.

2016. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

El kell zárni a pénzcsapot, nincs más megoldás. Ha Téged is rendszeresen pumpol, akkor abból, amit elszed Tőled, lehet telne önnálló kis lakásra, vagy kezdetnek egy szobára valahol.

Amit pedig valaki említett, az ez esetben nem játszik. A rokontartás intézményét a ténylegesen rászorulóknak taláták ki és igen szigorú kritériumai vannak,(saját tartásod rovására nem vagy köteles fizetni, érdemtelenség ecetera) nem állapítják meg puszira. Ha önhibájából lenne munkaképtelen, idős, beteg, stb..., akkor mérlegelnék csak a keresetét. Az, hogy valaki notórius munkakerülő, még nem jogalap, lévén tudna dolgozni, csak nem akar. Nincs az a bíróság, aki rokontartást állapít meg egy egészséges, aktív korú szülőnek, csak mert büdös neki a munka. Ilyen indokkal bárkmelyik bíróság körberöhögné, aztán még a nyakába is varrnák a nem kevés perköltséget és sakkozhatana miként rendezi majd a semmiből.

2016. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
De majd lesz idős és rászoruló! Ott lesz majd 30 ezer ft nyugdíjjal, ami még ennivalóra se lesz elég. Arról meg már ne is beszéljünk, ha majd évekig gondozásra szorul, és egyetlen idősek otthonába se veszik fel, mert nem tud havi 100 ezret perkálni. Sajnálom a kérdezőt, mert ez mind az ő problémája lesz.
2016. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

"Sajnálom a kérdezőt, mert ez mind az ő problémája lesz."


Látom még mindig nem érted, akkor kell ilyet fizetnie, ha a szülő egyrészt kérvényezné (amit egy ilyen semmirekellő ember valószínűleg sosem fog megtenni) és:


"Hangsúlyozták ugyanakkor, hogy a szülőtartás mint méltányos jogintézmény nem veszélyeztetheti a nagykorú gyermek vagy családja megélhetését. Az ellátás költségeit csak attól lehet kérni, aki az anyagi helyzete alapján képes megsegíteni szülőjét. Nem köteles a szülőjét eltartani az, aki ezzel saját vagy gyermekei tartását veszélyeztetné - közölte a tárca."


Évekig tartó hercehurca lehet, amíg kiderítik, hogy most a fizetése kit veszélyeztet meg kit nem.

2016. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!