Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a 16éves kezelhetet...

Mit tegyek a 16éves kezelhetetlen lányommal?

Figyelt kérdés
Segítsetek! 16éves lányom egyre rosszab és rosszab társaságba keveredik. Nem tudok neki parancsolni. Beszélgetni képtelenség vele.Az apja 5 éve külföldön dolgozik.Elismerem nem volt egy gyönyörű gyerekkora de én mindig igyekeztem neki a legjobbat adni. Az apja sokáig zaklatott és vert engem sokszor a gyerek előtt de nem tudtam ezellen semmitt sem tenni a rendőrségre nem mertem fordulni.12 éves korában kezdődött ez az élet mikor az apukája kiment külföldre. Megismerkedett egy társasággal ahol mindennapos volt a kábítószer az alkohol és cigi használata. Elszökött ittholról felszökött Pestre az egyik ismerőséhez és még sorolhatnám. Mindennap iszik és bulizik az iskolát semmibe veszi. Nagyon sokszor hoztam már haza a rendőrségről. Volt már bent 12-24 illetve 78órát is. Különböző bűncselekmények miatt pl:csoportos garázdaság,verekedés,rongálás. Pártfogója van. Pszichologus sem tudott segiteni mert a kedves lányom nem volt egyetlen kérdésére sem hajlandó válaszolni. 2 szer került majdnem állami gondozásba a magatartása miatt. A kábítószerről leszokott mióta állapotos lett de sajnos az alkoholról nem.! A terhességéről az 5. hónapba szolt hogy ne tudjuk elvetetni de én tudom hogy a lányom nem lesz képes felnevelni a gyereket hiába eggyüt van még a gyerek édesapjával aki szintén nem egy minta ember.Mit tegyek vele?
2013. dec. 9. 20:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
12 évesen kellett volna "megfognod" azt a gyereket, nem most. 12 évesen kábítószer, alkohol, cigi? Ne haragudj, de te hol voltál akkor?
2013. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit későn ébredt valaki...
2013. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Én próbáltam. Csak tudjátok nem hallgatott rám. Azt hitte hogy elment az apja és mindent megtehet.
2013. dec. 9. 20:18
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Mivel még nincs 18 elküldheted elvonóra. Hogy nem jutott eddig eszedbe? Óriási esély van rá, hogy beteg unokád fog születni!!!
2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%
Aha.. ja.
2013. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%
16 évesen terhes? Hát én az ilyenekre azt mondom, hogy ri.....,,,,-'-bannc De amúgy úgy verd el, mint állat!
2013. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%

Mindaddig, amíg ő Pesten lakik, te meg nem Pesten, hanem tőle messze, valahol vidéken, akkor nem igazán tudsz érte tenni semmit.


Valószinűleg azért durvult el a helyzet, mert amúgy is tinédzserkorban van(ez a legrosszabb időszak), az apja elhagyta, te se álltál úgy mellé, ahogy kellett volna ezek szerint(le lehet szavazni, akkor is így van), és a buliba, a féktelen tombolásba, a partikba menekült, az ilyen helyeken pedig bizony teljesen mindennapi a füves cigi, a drogok és hasonló illegális dolgok használata...

2013. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálkozok az elvonóval. Az ultrahang és az orvosi vizsgálatok szerint még egészséges a magzat.
2013. dec. 9. 20:20
 9/30 A kérdező kommentje:
Egy állapotos lányt nem fogok megverni. Akármit is csinált.
2013. dec. 9. 20:22
 10/30 anonim válasza:
31%
Tudom, fáj, de ez a te hibád....egy ilyen lányt már nem lehet kezelni...mármint...ezt már nem lehet megjavítani. Talán a gyerektől megjön az esze..de nem sok esélyt látok rá. Zárd be a szobájába...vagy nemtudom. Ezen nem hinném hogy lehet segíteni. Saját magának kell éreznie hogy ez nem jó.
2013. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!