Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek volt igaza? Hogy kérjek...

Kinek volt igaza? Hogy kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés

Anyámmal összevesztünk tegnap. Egész nap civakodtunk, de estére alábbhagyott. Aztán mérges lett a kutyára, belebotlott és elkezdett ordítani vele. Én meg csendesen annyit mondtam, hogy azért agyon ne üsse. Erre velem kezdett üvöltözni, hogy én ne oktassam ki. Mondtam, hogy nem oktattam ki. Erre 3x fejbevágott a kezével. Megdöbbentem, hirtelen jött és elég erős is volt, és nem emlékszem, mikor ütött meg utoljára ezelőtt. Utána 5 órán keresztül csak ültem a szobámban magam elé meredve, néha sírtam, meg tövig rágtam a körmeimet. Nem tudom miért, csak ez így kicsit megnyugtatott.

Reggel már kedvesebben kérdezte, amikor kimentem, hogy felkeltem-e. Annyira abszurd volt a kérdés, amikor ott álltam előtte, hogy csak megtorpantam, de nem válaszoltam neki. Mentem tovább mosdóba. Mialatt bent voltam, hallottam, hogy fojtott hangon azt mondja a pasijának, hogy hogy lehetek ekkora bunkó, meg hogy akkor ő se fog hozzám szólni. És tényleg. Akármit kérdezek, nem válaszol, és teljesen levegőnek néz. Teljesen.

Nem direkt elhatározásból nem válaszoltam, előtte pont azon gondolkoztam, hogy bocsánatot kérek. De olyan hirtelen jött, és annyira abszurd volt az egész helyzet és még tök álmos voltam.

Én nem akartam bocsánatot kérni, mert ő ütött meg, és én továbbra is úgy érzem, hogy nem szolgáltattam rá indokot. Mindig rajtam vezeti le a feszültségét, mert csak ketten élünk egy háztartásban, de kezet nem sokszor emel. És nagyon megbántott vele. Utána meg még ő mondta, hogy csalódott.

Nagyon nem bírom a feszültséget, békülni akarok, próbáltam kedves lenni, de le se szar. Most nincsenek itthon vagy 2 órája, nem tudom, hova mentek és mennyi időre. Nagyon félek, nem merek konfrontálódni, de nem akarok haragba lenni. Most itt a pasija, ő persze mellette áll, mint mindig, de mellettem ki van?

Még tegnap délután eltiltott a szünet idejére a barátnőmtől.

Mit tehetnék?


2016. nov. 2. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálatos , anyukád igazságtalan es jellemtelen.

Miert kene bocsanatot kerj , h megszülettél ?

Úgy nez ki most a pasijával foglalkozni , szálka vagy a szemében.

Nem a te hibác, attól még végezhetné a kötelességét , lehetne fair , ha volna gerince

2016. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Hány éves vagy? Szedd össze a cuccaid és tipli. Nem normális hogy rajtad vezeti le a feszültséget! Ha a költözés nem opció, csökkentsd minimálisra a kommunikációt vele.
2016. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Próbálj beszélni anyukáddal, amikor nincs ott a pasija. Mondd meg, mennyire rosszul esett, hogy fejbevágott és eltiltott a barátnődtől. Te nem akartad kioktatni, szívesen bocsánatot is kérsz (bár nem tudom,miért?), ő viszont ne rajtad töltse ki a mérgét és ne üssön.

Mindezt nagyon nyugodtan és határozottan! Én melletted vagyok!

Hány éves vagy?

2016. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Én már nem azért de NEM kérnék bocsánatot.

Ha ő így,én úgy!csak mondtál valamit neki.

Nem is csúnyát,nem is durvát.Erre megcsapkod.Ez kicsit sem normális.És igazán megérthetné hogy mi a bajod.ÉN a helyében tuti elásnám magam.Hogy megütöm a gyerekem(nálam az a legszánalmasabb dolog),és még én kezdek el sírni a pasimnak.Ne okold emiatt magad!Nem a te hibád.Hogy mit teszel azt te tudod,de én innen 100 hogy nem kérnék bocsánatot.

2016. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! 16 vagyok, a költözés nem opció.
2016. nov. 2. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nehogy a pasija kezdje huzni ellened, hogy uy erezze anyad, hogy minden jo volna az eletben, ha te meg volnal jobban nevelve, mert el vagy szallva, stb, stb kezd a pasi furni, en anyad helyeben leultetnem es azonnal atlatnak a szitajan de anyukad most uy nez ki be akar hodolni neki , uy erzi hoy a kapcsolat megeri neki, hogy teged felaldozzon.

Lehet pont azt akarja mutatni a pasijanak, hogy te rövid porazon vagy es nyugodtan költözhet oda, mert töled nem kell tartson, nem vagy egy elkenyeztetett....

Nagyon sajnalom

2016. nov. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem fog ideköltözni a pasi.
2016. nov. 3. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

"Én meg csendesen annyit mondtam, hogy azért agyon ne üsse."


Ha egész nap civakodsz anyáddal, és estére alábbhagy a dühe, legközelebb méltóztassál csendben maradni, amikor a kutyával veszekszik, és a cinikus megjegyzéseidet nyeld le!

2016. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem méltóztatok csendben lenni, te nem láttad, milyen volt. Szóltam neki és rögtön abba is hagyta. Az másodlagos, hogy utána engem ütött meg.
2016. nov. 4. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!