Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti leigazolnátok egy...

Szülők! Ti leigazolnátok egy napot emiatt a gyereketeknek? 18/l

Figyelt kérdés

Még szünet előtt történt, hogy egyik reggel mentem iskolába és kb félúton járhattam, amikor egy csattanást hallottam magam mögött, megfordultam és ott hevert a fél táskám tartalma a földön. Szóval egész egyszerűen telibe leszakadt a táskám. És úgy döntöttem, hazajövök, mert tiszta gáz lett volna úgy végigmennem a fél városon, meg úgy eltölteni egy egész napot az iskolában, hogy a holmim felét ott cipelem a kezemben, a hátamon meg ott egy szakadt, rongyos táska. De mikor hazajöttem, anyám rögtön orditozni kezdett velem, hogy miért jöttem haza, ő biztos nem fogja nekem leigazolni, csak lógni akarok biztos, meg ilyenek..

Egyébként ezután nem mentem vissza az iskolába, mert egyrészt nem volt váltótáskám, másrészt még ha lett is volna, akkor se értem volna vissza még 1. órára és ha 1 igazolatlan órám van, akkor már az egész napot le kell igazolni, szóval akkor már inkább nem mentem vissza, hanem elmentem venni egy új táskát. És még aznap délután elkértem barátnőmtől a jegyzeteket, amiket aznap irtak, szóval semmi nem lett ebből, hogy hiányoztam egy napot.

És azt gondoltam, anyám majd idővel lehiggad és ma újra megkértem, hogy igazolja le azt a napot, mert holnap után lesz óránk az osztályfőnökkel és biztos behajtja majd rajtam a hiányzást, de ma is ugyanezt mondta, hogy miért jöttem haza, oldjam meg, ahogy tudom. Apám szintén ugyanezt mondja és ő se igazolja le. De most nem értem, miért kell ebből ekkora veszekedést generálni, más szülő kajak azt mondta volna ebben az esetben a gyerekének, hogy "Miért nem mentél emiatt iskolába? Simán cipelhetted volna a vizedet, a kajádat, a tolltartódat meg a 3 feladatgyűjteményedet a kezedben egész nap!"? Miért jó nekik, hogy most lesz egy igazolatlan napom? Egyébként anyám állandóan úgy állit be engem, mintha ilyen iskolakerülő lennék, pedig egész évben kb egy hetet szoktam hiányozni, amikor megbetegszek meg esetleg plusz 1-2 órát, mert rossz a szemem és a bőröm is nagyon fehér meg sok anyajegyem van, ezért fél évente járok szemészetre meg évente bőrgyógyászhoz és előfordult, hogy délelőtt kaptam időpontot valamelyikre..Szóval egész évben ennyit szoktam összesen hiányozni, akkor miért kell úgy csinálni emiatt az egy eset miatt, mintha már év eleje óta ez lenne a 23. napi hiányzásom kb?


2016. nov. 5. 19:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
89%
Simán. De amúgy ha van 1 igazolatlan napod, abból se lesz semmi, szarni kell rá.
2016. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 A kérdező kommentje:
Nálunk elég komolyan veszik a hiányzásokat, szóval nem hiszem, hogy az osztályfőnök elnézi nekem..Főleg, hogy nem vagyok lógós és a hozzám hasonló embereken mindig behajtja a hiányzásokat :/
2016. nov. 5. 19:44
 3/81 anonim ***** válasza:
23%
Csak én érzem, hogy a kérdező kicsit sem életre való?
2016. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
21%
Az igazság az, hogy ezért én sem igazolnám a napodat! Számtalan alkalom lesz majd még, akkor ilyen balszerencse fog érni, és ez tényleg nem ok, hogy ne menjen az ember suliba vagy dolgozni. Nyugodtan mehettél volna suliba, a suliban tuti szereztél volna egy szatyrot ami arra az 1 napra megfelelt volna. Nekem is úgy tűnik, hogy lógtál.
2016. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
79%
Ha betöltötted a 18.életévedet akkor úgynevezett önigazolási lehetőséged van. Legalábbis nálunk a naplóban van.
2016. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem anyukád azért gondolta lógásnak, mert ha nem lógni akarsz, akkor otthon átpakolsz valamibe és bemész a suliba. És nem azzal foglalkozol, hogy csak a 2. órára érsz be, hanem arra, akkor is bemész, mert nem akarsz erről vagy arról lemaradni.

De egyébként nyilván egy nap hiányzásból nem lesz semmi gond. Szóval ha ez nem jellemző, akkor persze leigazolnám és nem problémáznék ezen különösebben.

2016. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően, ha normális, megbízható gyerekem van, ezer olyan oka lehet, hogy igazolok neki egy napot. Akár még valami program is.

De! Ilyen konkrét esetben azért elvárnék annyi kreativitást a gyerekemtől, hogy szerezzen egy szatyrot...

2016. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy ezért én ekkora balhét rendeztem volna.

Felnőtt emberrel is megesik, hogy valami balszerencse éri, és nem fog egész nap vergődni miatta. Pl. nekem volt, hogy munkában letört a cipő sarka, váltó cipőm persze nincs, a kifogástalan megjelenés alapkövetelmény, és nagyon sokat kell talpalni. Úgyhogy szóltam a főnöknek, hogy mi történt, és hogy hazamentem, mert nem tudom megoldani. Nem lett belőle semmi probléma.


Gondolom, anyáddal még soha nem történt hasonló, azért nincs benne egy csepp empátia sem.

2016. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen leigazolnám. :)

Szerintem normális ha emiatt

hazaszaladsz.És végül is elmentél

venni 1 új tatyót,szóval nekem így

rendbe lenne.Menj el orvoshoz orvosi

igazolásért.Mond hogy rossz volt a közérzeted.

2016. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
22%
Suliba menet fillérekért beszerezhettél volna egy szatyrot.
2016. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!