Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Függetlenül attól, hogy...

Függetlenül attól, hogy apukámnak is valahol igaza van, részemről nem jogos a sértődés?

Figyelt kérdés

A szüleim már egy ideje elváltak, apukám mindig anyukámnak fizetett gyerektartást.Alapvetően nem rossz a viszonyom apukámmal, de úgy gondolom felületes, neki van egy párja, elvan vele, mindig elfoglalt, ritkán találkozunk.

Pár éve lett anyukámnak is új párja, és ő meg nagyon jól elvan vele, gyakran egyedül vagyok itthon, sokszor ennivalót sem vesz, de persze szó sincs róla,hogy soha nincs mit enni, de heti 2-3x megesik.A lényeg,hogy el van varázsolva.Mindenre az a válasza,hogy "kérjél apádtól".

Apukám erre azt mondta,hogy nem fizet több gyerektartást anyukámnak, ad nekem 20-30 ezret havonta, ha kell valami többet.

Ebbe mindenki belement, bár anyukámnak annyira nem tetszett, de elfogadta.Ez nekem is jó, mert nagyjából mindig van pénzem, és megtudom venni azt amit anyukám nem vesz meg.

Apukámról tudni kell,hogy gazdag, rengeteg pénze van, amiért meg is dolgozik, ezért elfoglalt főként.

Mivel mondta,hogyha kell valami, akkor szóljak, megveszi.

Évente egyszer-kétszer elvisz ruhákat is vásárolni, ilyenkor simán otthagy 100 ezreket, úgyhogy nem panaszkodhatok erre sem.

Az utóbbi hónapokban (nyár előtt) 2-3x megesett,hogy többet kértem tőle a havi 30-nál. (50-et)

Anyukám egyre kevesebbet van itthon, igaz a számlákat még mindig fizeti, de mosóport,konyhai eszközöket, ennivalót magamnak, és az állatoknak is én veszek.

Bevallom őszintén,hogy még nem is megy jól a pénzbeosztás, nincs benne tapasztalatom, volt,hogy elköltöttem olyanra amire nem kellett volna.

A lényeg,hogy emiatt nehezebben jöttem ki a havi 30-ból.

Nyáron megint többet kértem, amire apám kiakadt,hogy mennyire kivan a töke,hogy ennyi pénzt kérek, ez már nagyon sok, kezdi unni, amint megvan az érettségim (idei tanév) akkor azonnal beszünteti ezt a pénzelést, mert én elszórom amit ő ad, és ennek nincs értelme stb.. (kiakadt, és csúnyán is beszélt, sértőeket mondott)

A következő hónapban nem kerestem, mert meg voltam sértődve.

Aztán hónap végén keresett,hogy hozta a havi 30-at, mire mondtam,hogy nem kell.

Először megilletődött,hogy miért, én meg emlékeztettem a kiakadására, és hogy ha nem szívesen adja nekem nem kell, megoldom.

Erre megint megsértődött, és azóta nem beszéltünk (október eleje óta)


Járok iskolai gyakorlatra is amiért kapok pénzt, és abból pótolom a hiányt, igaz nem kényelmes, de jó így is.Meg azóta anyukám is valamivel figyelmesebb, többször főz, úgyhogy ennivalóra sem kell annyit költenem.


Apukámat viszont nem tudom hová tenni.Aznap annyira megbántott,hogy gyerekes dühömben letiltottam facebookon, és úgy felejtettem, akkor is amikor már kevésbé haragudtam.

Egyik nap hívtam a telefonján, és nem csengett ki.

Felhívtam egy másik számról, amit felvett.Letettem gyorsan, és újra hívtam az enyémről, de azon megint nem csengett ki, mert ha jól gondolom letiltotta a számom a facebookos dolog megtorlásaként. (és akkor én vagyok a gyerek)


Most megint haragszom rá, vagy talán nem is harag de nem értem, nem tudom hová tenni.

Neki az a 30 ezer forint semmi, most is Amerikában nyaral a párjával (nagymamámtól tudom) és évente legalább 7-8x megy nyaralni, egy nagyáruházban otthagy alkalmanként 80 ezer forintokat, akár csak ennivalóra, amit aztán dobál ki, de megveszi.

Tőlem meg sajnálta azt a pénzt?

Nem értem...nem viselkedik úgy mintha az apám lenne, de legalább anyagilag gondoskodott rólam.Beszélgetni meg nem lehet vele, mert olyan elfoglalt, szóval ez lehet úgy jön le,hogy csak a pénze miatt, de ám legyen, viszont akkor is egyedül a pénzével éreztem azt,hogy törődik velem.Mást nem adott, így meg már "nem különb" mint egy idegen ember.

Nekem az is jó lenne ha néha elmennénk ide-oda csinálnánk valamit, de erre nincs ideje.


Jövőre (iskola után)dolgozni fogok, lesz szakmám, és érettségim, jobban megleszek, de ha meg is beszéljük ezt apukámmal (megfogjuk) én akkor sem szívesen fogadok már el tőle pénzt, mert tényleg nagyon megbántott, idézni is tudnék, de az még most is annyira fáj,hogy nehéz lenne leírnom, így inkább nem.

De így meg szerintem semmi kapcsolatom nem lesz vele, amit nem szeretnék.


(azt,hogy mennyi pénze van, és mennyit költ nem felvágásból írtam -mert megkaptam már-, hanem mert szerintem lényeges,hogy nem minimálbérből él, és így nem lehet indok,hogy neki sincs)


2016. nov. 12. 21:07
 1/8 anonim válasza:
77%
biztosan igaza van valahol apukádnak, de szerintem neked sokkal de sokkal jobban. és ideje lenne már észrevennie, hogy nem csak ő és a párja vannak a földön, hanem te is ott vagy neki, és ne viselkedjen gyerekesen. szerintem amit ide leírtál, el kéne neki mondanod.. ez így neked sem jó hogy nem beszélsz vele. tud róla, hogy így vagy otthon?
2016. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudja,hogy így vagyok otthon, eleve ezért találta ki,hogy nem anyukámnak, hanem nekem adja a pénzt.
2016. nov. 12. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
És anyukád párja miért nem tudja megvenni a mosóport vagy az ennivalót? Még jó, hogy nem te tartod el őket abbol a pénzből
2016. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy egyszerűen csak úgy érezte, h te csak akkor szereted, ha ő szó nélkül ad pénzt. Azért ez eshet rosszul egy szülőnek. Szerintem, ha hazajön a nyaralásból, hívd fel, mondd, h szeretnél vele beszélni, hogy bocsánatot kérsz, amiért rosszul reagáltál, de ez és ez van, így és így érezted magad. Azért szerintem rá számíthatsz, akkor is, ha ritkán ér rá.
2016. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Anyukám jár a párjához, ezért vagyok én otthon egyedül (a párja jó ha havi 1x ott van).30 ezerből magamat tartom el, úgy hogy a számlákat anyukám fizeti, és az ennivaló egy részét is, főz ha épp otthon van.

Ha nincs otthon akkor én csinálok magamnak ennivalót.

Viszont a háztartási dolgokról már "megfeledkezik" anyukám, így azokra is nekem kell költenem.

2016. nov. 12. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Úgy érted, hogy apád nem fizette a megítélt tartásdíjat, hanem neked adott 30 ezret (ami egy vicc az ő jövedelméhez képest), most pedig már azt sem adja? És letiltotta a számodat is??

Apádnak nincs igaza, ha így történt. És a helyetekben nem is hagynám annyiban. Ha továbbtanulsz, akkor is kérhetsz tőle rokontartást, és meg is ítéli a bíróság, mert nem veszélyezteti a saját létfenntartását.

Értem, hogy ez számodra érzelmi kérdés, viszont apád felelős érted, és tartási kötelezettsége van feléd, még ha nem is tetszik neki.

2016. nov. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ítélkezni nem szeretnék konkrétan, ismeretlenül, csak magamból indulnék ki. A bőr lesülne a pofámról, ha nem támogatnám a lányomat a lehetőségeimhez mérten. Itt nincs helye sértődésnek. Milyen szülő az, aki "bepukkad" a saját gyerekére? Pláne, ha megteheti, hogy támogat, mert ahogy írtad, nem megy neki rosszul. Ha ő nem akar feltétel nélkül "pénzelni" te meg el se fogadnád, akkor a kompromisszum a lényeg. Tanácsom: úgyis végzel a sulival, egyezzetek meg, hogy segít neked beindítani valami vállalkozást a szakmádban, és te visszafizeted amint tudod, vagy kvázi csendes társként, befektetőként övé a profit egy része. Pusztán üzleti alapon. Ebből mindenki nyer. Te a magad ura leszel, nem alkalmazott, apád meg láthatja, hogy fialtatni adta neked a lóvét, nem elszórni, csak úgy. Meg jobb az, ha faternak tartozol, nem a banknak. És nem utolsó sorban neked azért is jó, mert a lelkiismereted nem fogja mondani, hogy "pumpolod a fatert"
2016. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha tudod keresd meg apukád, személyesen, és beszéljétek meg. Igaza van részbe bár sértegetni akkor se kellett volna egyikteknek se meg letiltani.
2016. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!