Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási kupleráj van otthon?!...

Óriási kupleráj van otthon?! (Többi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval vázolom a helyzetet. Kertes házban élünk, ami viszonylag nagy, de egy probléma van vele. Óriási a rendetlenség, ami elsősorban Anyámnak köszönhető. Van kb. 2 szoba, ami tele van ruhával ezek általában nem a miénk, amolyan adományok anyám "foglalkozásából" kifolyólag, az alsó lakásban 2 szoba szintén tele van cuccokkal, a kert szintén tele van régen használt, elázott, elrohadt bútorokkal, maradványokkal a garázsról nem is beszélve. Ezeket egyáltalán nem használjuk és nem is fogjuk, egyszóval szemét. Ezeket a "tárgyakat" egyszerűen nem lehet kidobni, nem lehet velük semmit csinálni, mert anyám megtiltotta. (Hasonló a helyzet, mint a "TLC" nevű csatornán a gyűjtögetők c. sorozatban) Nem tudunk mit kezdeni vele, pokoli nagy a rendetlenség és nem engedi őket kidobni. Kb. már 3-4 autónyi szemetet, ruhát kidobáltunk de így se látszik semmi változás. Tavaly még csak ki se dobtunk semmit csak szelektáltuk a ruhákat, hogy melyik lehetne adomány vagy melyik a miénk, mikor elutazott. Nagyon nagy botrány lett belőle, apámmal azóta romlott meg a kapcsolata. Nem utolsó sorban, ha rendet szeretnénk rakni, vagy csak szóba hozzuk mindig, olyan választ kapunk "Mindennek én vagyok az oka, én vagyok a rossz". Miközben írom ezt Nektek, megint hozott az egyik ismerősétől használt szekrényeket, k*rvára idegesít és nem csak engem, hanem a család minden egyes tagját. Most májusban megint elutazik és azt tervezem, hogy hívatok egy konténert és mindent kidobok... Találkoztatok már ilyennel vagy ismerősötök, aki hasonló cipőben jár, és megoldották?


Előre is köszönöm a válaszotokat.



2016. ápr. 21. 15:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos ügy . Egészségügyi kockázata is van patkány is mehet alá , tűz és balesetveszélyes . Esetleg a jegyző is eljárást kezdeményezhet . Ez mánia és folytatódna a későbbiekben . Anyaghoz kötöttség , birtoklási viszketegség .
2016. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Milyen trauma okozza nála a gyűjtögetést?


Én személy szerint bevállalnám, hogy amíg elutazik, rendet csinálok. Biztosan nagy balhé lenne belőle, talán örök harag is, de az nem lehet, hogy egy személy miatt mindenki szenvedjen és patkányok lepjék el a házat.


Az a gond, ha nem megy önként pszichológushoz, esélye nincs a gyógyulásra és 1 év múlva megint tele lesz minden kacattal, még nagyobb erővel veti bele magát a gyűjtögetésbe. Ráadásul vigyázni fog, nehogy újra elutazzon és hozzáférjetek a rendrakáshoz.

2016. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát valószínű az okozza nála a traumát, hogy gyerekkorában nagyon szegények voltak, nehéz gyerekkora is volt, gondolok itt a be nem gyógyúlt "sebekre". Pszichológushoz nem akar menni, (habár Apám már többször volt) mindig azt mondja, hogy vele minden rendben van.
2016. ápr. 21. 15:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mamám volt ilyen, tudom milyen borzasztó.

Mikor anya húga szült mamám 4 hétre oda költözött.

Addig a szüleim szinte mindent kidobták, kifestettek, szepen megcsináltak mindent.

Mama nagyon kiborult, napokig ment a veszekedés azt akarta költözzünk el,.

Végül kibékültek és évek alatt ujra felhalmozott egy csomó dolgot. Egyébként azt mondták neki, hogy az önkormányzat kötelezte rá őket

2016. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ha olyan sok az "adomány" és nem használjátok,akkor arról próbáld meggyőzni,sokan vannak rászorulók,akik örülnének neki. ha szegény volt,akkor be fogja látni. vannak pl. facen is ilyen ingyen elvihetős oldalak. ott hirdess meg dolgokat,vagy csekély összegért vagy ingyen. lesz jelentkező. csak vigyázz azzal is,mert van aki ingyen elviszi és eladja. bár a ti esetetekben a lényeg,hogy eltűnjön a cucc. vagy valami szeretetszolgálat is hasznát tudná venni.

győzd meg, hogy másnak szüksége van arra, ami neki "dísz".

2016. ápr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
keressetek olyan megoldást,ami neki is megfelel,burkoltan tálald hogy ki kell üríteni
2016. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Próbáltunk már nagyon sok fajta megoldást például, hogy adományozunk, de erre mindig csak egy "jó" volt a válasz.

Tényleg nem tudom mit lehetne tenni, hiába próbáljuk rávenni mindig csak azt mondja "tudom rossz vagyok blabla".

2016. ápr. 21. 17:04
 8/20 A kérdező kommentje:
4. válaszoló! Ugyanolyan rendetlenség van mint előtte?
2016. ápr. 21. 17:04
 9/20 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy ha nem tesz rendet akkor szeptembertől leköltözök Szegedre az egyetem miatt. Erre azt mondta "Jól van tedd tönkre a családot..."
2016. ápr. 21. 17:06
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom milyen telepölésen laktok, de a jegyzőnél/önkormányzatban meg lehetne kérni az illetékest, hogy írjon egy ilyen papírt, hogy kötelezi anyukádat a kiürítésre közegészségügyi kockázat miatt, plusz bírság terhe mellett kötelező ezt a rendet fenntartani. Így nem szólhat semmit, ha kipakoltok.
2016. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!