Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek apám terrorizál?

Mit tegyek apám terrorizál?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, 7 éves korom óta anyummal élek. Apám folyamatosan terrorizál, ha nem úgy van valami ahogy ő gondolja agresszív és üvölt velem. Multkor átmentem barátnőmhöz nem tudtam felvenni a telefont utána írkált meg fenyegetett, hogy nem bírom felvenni meg stb. Aztán írtam, hogy filmezünk barátnőmmel. Utána írta ha haza érek hívjam agresszívan. "Ne tudd meg mi lesz a nem hívsz" Akkor is felhívsz!!!!!megértetted???" Képes felhívni 10x ha nem veszem fel mert barátnőmnél vagyok,tanulok stb. Terrorizál,trágár szavakat használ rám. Nem szoktam szórakozóhelyekre járni nem is voltam még soha, jól tanulok. Nem járom hétköznap az utcát csak néha pénteken és szombaton vagyok barátokkal vagy össze gyűlünk valamelyikönknél. Utoljára azért ordított velem, mert mondtam, hogy szilveszterkor megyünk barátnőmékhez szilveszterkor 10-15en. Nagyon kialadt. És már anyum is annyira ideges lett, hogy elbeszélgetett vele, hogy ne terrorizáljon, meg látja ha haza jövök nem iszok,barátaimat is szereti. Anyukámmal is úgy beszélt, hogy a végére ő is sírt. Azt mondta el ne merjek sehova menni jön haza és ott fogok ülni vele. De most már nem beszélek vele, nem keres ő se. De félek, hogy szilveszterkor megkeres, képes rá..

2016. nov. 14. 19:53
 1/10 anonim válasza:
51%
esetleg rendőrséget bevonni? vagy féltek hogy ennek is következménye lenne apukáddal szemben?
2016. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az írásod elszomorított. De azt nem értem, hogy ha a szüleid elváltak és anyukáddal élsz, hogyhogy tud téged bántani az apád? Talán egy lakásban laktok együtt a szüleid válása után is? ha igen, akkor egyszerűen külön kell költöznötök. Ha már külön laktok, anyukád kérheti a kizárólagos gyermekfelügyeleti jogot, ügyvédhez kell fordulnotok
2016. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-esnek, rendőrség csak akkor avatkozik be ténylegesen, ha vér folyik :(
2016. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apám 200km-re lakik szünetekbe néha elvisz. Telefonon keresztül zaklat.
2016. nov. 14. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtad neki a szilveszteri programot, most már mindegy. Legközelebb ne mondj el neki mindent, hogy milyen programra készülsz, 200 km-ről úgysem látja, hogy mit csinálsz, hol vagy. Nem mondom, hogy hazudjál, csak azt, hogy nem kell mindent elmondani neki.
2016. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De jön elvileg haza akkor is. Karácsony másnapján ott lettem volna velük. Régebben se mondtam el csak hívkált mindig és ha nem vettem fel írkált, hogy hol vagyok,mit csinálok, mért nem veszem fel
2016. nov. 14. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy határozottan, nyugodtan annyit mondhatnál Apádnak,

"Apa, jó, hogy törődsz velem, de kérlek, legyél nyugodtabb, mert ez így nekem nem jó. Ha hívsz, és nem érsz el, majd visszahívlak, és szeretném, ha kedvesebben szólnál hozzám."

Ha nem változik semmi, akkor megint nyugodtan, határozottan közölni vele, hogy komolyan kérted, amit kértél, és ha nem változtat, akkor pl. számot fogsz cserélni, vagy letiltatod a számát, vagy csak a Te általad meghatározott időben fogsz vele beszélni stb...


Aztán légy következetes:) mert jó hogy törődik veled, csak tegye kicsit kedvesebben. :)

2016. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne vedd rossz néven, de apád hülye. Ő maga gyártja le a bizonyitékot a fenyegetőzéseiről. Igenis a rendőrséghez kell fordulni, sőt akár azt is elérhetnétek hogy ne kelljen vele sehova menned ezek után.
2016. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
állj a sarkadra, és ha legközelebb ordítozik veled, akkor mondd meg neki kőkemény határozottsággal, hogy ha mégegyszer ilyen hangon merészel veled beszélni, akkor az életbe többet nem veszed fel a telefont. fájó, megalázó amit csinál, jogod van ahhoz, hogy kiegyensúlyozott életet éljél, meglegyenek a barátaiddal is a közös élmények, nincs joga ebbe belerondítani az ország másik végéből. viselkedjen, vagy egyszerűen letiltod a számát, hogy ne tudjon elérni...ha meg tovább zaklat, ahogy itt írták, be kell vonni a hatóságot. ez nagyon nem normális dolog, amit veled művel... meg édesanyád is, hogy a beszélgetés végére sírt már... ez nem normális dolog. ettől őt is meg kell kímélni...
2016. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem hogy minek veszed fel a telefont.
2016. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!