Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy erősen dohányzó szülő...

Egy erősen dohányzó szülő gyerekeként, hogyan fogadjam el hogy ráment az eddigi fiatalságom az egész életvitelére?

Figyelt kérdés

Apámról van szó, kb 13 éves kora óta cigizik, legutóbb akkor nem gyújtott rá huzamosabb ideig amikor gyerekvállalás előtt álltak, ez volt 24 éve. Most 47 éves és hiába drágult már a dobozos cigi az egekbe, egy ideig úgy tűnt hogy abbahagyja mert 1 dobozzal elvolt két napig is, persze utána elkezdte magának csinálni a cigit és most már szerintem 2 doboz elmegy neki naponta.

Engem 15-17 évesen kezdett el úgymond zavarni a szokása, hiába ment ki az udvarra, míg a nappali ajtaja nyitva maradt be is jött a szag, szinte majd meg fojtott a füst, a mai napig így van.

Mindennek tetejébe előfordult hogy úgy csinálta a reggelimet suliba hogy a cigi a szájában volt, és muszáj voltam megenni mert bunkóság csak ezért kidobni a kaját, de nem esett jól. Anyámnak erről azért nem szóltam mert nem akartam cirkuszt, így is örültem ha épp nincs balhé. Apám itthon dolgozik autószerelőként, így többen is megfordulnak a portán hetente, az ujjai be vannak sárgulva a füsttől, ennyi év után pedig a köhögés is általános...

Most nyár végén rendbe raktam az autómat belülről, kitakarítottam, a kárpitot felfrissítettem, és jó volt beülni a mindig friss beltérbe. Pár hete együtt mentünk intézkedni, és egy darabig nem álltunk meg, persze kemény cigisnek mit számít más véleménye, annak ellenére hogy megkérdezte rágyújthat-e, mondtam hogy még fél óra és ott vagyunk, fogta neki állt cigizni..... Hiába a lehúzott ablak, 3 perc alatt hazavágta nekem az egész autót.

Nincsen senkim, pont emiatt, mert szégyellem hogy ezzel a véget nem érő problémával kell együtt élni, és Apám függősége rám sem vet jó fényt egy épp kialakulóban lévő kapcsolatnál, az meg nem megoldás hogy mindig úgy jönnék haza valakivel hogy na most alszik fater, szabad a pálya.

Senkire nem hallgat, egyedül anyám a visszatartó erő, mert simán ordibál vele, amúgy meg ha tehetné TV nézés közben fekve cigizne.

Tesóm is azért nem jön a sráccal haza mert előtte szellőztetni kéne, ha ünnepekkor azért eljönnek előtte át kell frissíteni a házat.

Anyámmal már évek óta külön alszanak, mert őt is zavarja a cigi, meg az éjszakai kijárkálásai az udvarra.

Alapvetően rendezetten élünk, még pár éves voltam csak amikor befejeződött az építkezés, tehát már fater is lassan végleg haza jött Németből, és utána érkezett nem sokkal tesóm, talán ezek a dolgok tartják őket össze, a család után.

24F



2016. nov. 15. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Túldramatizálod. Nekem is volt olyan kapcsolatom , ahol após cigizett, de nem nehezteltem emiatt a páromra, tudtam, hogy nem az ő hibája..

A párom is sokat cigizik a lakásban, ez viszont zavar. De lehet ellene tenni, költözz el....

2016. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Én elhiszem, hogy rohadtul kellemetlen, hogy mindenhol a cigifüst van, de apád háza, azt csinál, amit akar. Te meg nem vagy már gyerek régóta, költözz el és akkor nem kell elviselni más rossz szokásait.

Az, hogy az autódban fogta magát és rágyújtott, na, az igazi pofátlanság volt a részéről. Én biztosan félrehúzódtam volna abban a pillanatban és kitettem volna az autómból.


Hiába tahó viselkedés (szerintem) lakásban cigizni, proli dolog zsinórban cigizni, ez akkor is csak rá tartozik. Felnőtt ember, mellesleg a saját házában, tényleg nem tudsz mit csinálni, de nem is kell.


Mondjuk tényleg nem értem, minek laksz még így otthon, de te dolgod.

2016. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 gömbicica ***** válasza:
72%

Ahany dohanyos ember letezik, mar mindenki szana szejjel koltozhetne.

Persze a nem dohanyzo fuldoklik, utalkozik, de nem tud mit tenni.

Azert mert valahol a lakasban is dohanyoznak, meg nyugodtan lehet vinni baratnot, baratot.

Ha nem ciki a csalad, edesapad altal megteremtett letben elni, akkor ne legyen ciki elviselni, hogy dohanyzik.

2016. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Elhiszem, hogy szar lehet, de ne erre fogd már azt, hogy nincs senkid...
2016. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha ez neked ekkora gond akkor miért vereted még 24 évesen is mamahotelben?
2016. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen erősen eltúlzod a dolgot.
2016. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

"előfordult hogy úgy csinálta a reggelimet suliba"

Bár nekem csinálta volna valaki, akár cigis kézzel is. :(((

2016. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Eljön az idő, amikor már nem lehet a személyes kudarcainkat a szülőkre fogni, felelősséget kell vállalnunk az életünkért.

El kell szakadnod otthonról, nem egészséges egy huszonéves fiatalnak még mindig otthon laknia. Ha az életed ezen része rendeződik, akkor párkapcsolatod is könnyebben lesz.

2016. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Onnantól hisztéria, hogy "muszáj voltam megenni" (ilyent nem mondunk a magyar nyelvben).
2016. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Eleg gaz hogy erre fogod, hogy nem tudsz osszejonni senkivel. Szerintem te is tudod, hogy ez csak takarozas.
2016. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!