Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahogy idősödtök, ti is éreztek...

Ahogy idősödtök, ti is éreztek ilyet a szüleitekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Most 22 éves vagyok. 20 éves koromig (amíg az első, és jelenlegi barátomat nem ismertem meg) teljesen anyám berögzött ostoba neveltetése szerint éltem. Tini koromba minden vasárnap templomba kellett mennem, (jó 16 éves koromtól már nem volt mindennapos, de rendszeres volt mivel katolikus suliba jártam, és anyám kötelezett rá). Anyám úgy nevelt hogy nekem, mint lánynak mindig nagyon nagyon visszafogottnak, nagyon szerénynek kell lennem, aki nem hőbörög, hanem nem szól vissza soha ha megbántják, minden rosszat szó nélkül eltűrök, és a helyett hogy kiállnék magamért inkább a sarokba húzódjak meg csöndben. Öltözködést tekintve is mindig nagyon nagyon vissza fogottnak kellett lennem, úgy hogy sose legyen ki semmim, mert az milyen undorító. Egyfolytába leszidta azokat akik műkörmöt csináltak maguknak, vagy tangát viseltek, vagy nagyon szép fehérneműket.

Illetve ezen kívül az apámmal való rossz házassága miatt iszonyatos önértékelés, önbecsülés hiányom lett, a testvérem miatt meg kisebbségi érzésem. 16-20 éves koromig szorongásos depresszióm volt, konkrétan végig aludtam 4 évet, amire csak szidtak meg röhögtek rajtam hogy én milyen lusta vagyok, és hogy azért fekszek, mert nem akarom végezni a dolgomat.


Lényeg a lényeg, a szüleim (akikre régen felnéztem, de most már látom mekkora idióta, unintelligens barmok) nekem tulajdonképpen semmi pozitívat nem adtak az életben, azon kívül hogy etettek, itattak. Semmit nem kaptam, amit az életben hasznosítani lehetne. Amikor nagy szükségem lett volna törődésre, odafigyelésre, szeretetre akkor is csak jól lecsesztek, és lemondtak mindenféle hülyének.


Ti éreztétek már úgy, hogy igazából nem tudjátok tisztelni a szüleiteket, és jó lenne ha pár évig nem is látnátok őket, hogy kitisztuljon saját magatokkal kapcsolatban a fejetek? És hogy kiírtsátok magatokból a szüleitek által okozott károkat?



2016. nov. 16. 20:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Míg együtt éltem velük, sokszor éreztem ezt, engem is csak lusta semmirekellőnek bélyegeztek, mikor reggelente nem bírtam kikelni az ágyból a depresszióm miatt. Mióta nem kell közös levegőt szívni, távolról már szeretem őket és látom, mennyi mindent feláldoztak értem. Akkor is, ha nem annyira jó szülők, ha nem értenek meg engem, és sokszor megkeserítették az életem. Elég kettős dolog ez, ha majd Te sem élsz már otthon, talán tudod majd az ő szemszögükből is nézni a dolgokat.
2016. nov. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Most 26 évesen egy kommunikációs trainer képzés után rájöttem,hogy anyám mennyire manipulatívan nevelt minket nővéremmel. Ettől függetlenül sem haragszom rá,mert ő a maga módján,de jót akart és nem a verést vagy ordibálást választotta.

Szerintem neked is a szüleid a javadat akarták és a legjobb tudomásuk szerint neveltek. Valószinűleg hívő emberek lwhetnek,ezért próbálták rádnyomni ezt a fajta életet. Sajnos sok vallásos ember fél a válzozástól és csak azokat a dolgokat tartja elfogadottnak. Ettől függetlenül biztosan nem rossz emberek,csak talán gyávák,hogy másmilyenek legyenek.

2016. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!