Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kevesebb attól valaki...

Miért kevesebb attól valaki az életben, mert a családja támogatja?

Figyelt kérdés

Eddig sosem hallottam ezt, itt az oldalon szembesültem azzal, hogy több ember ezt hiszi.

Teszem azt, ha valakit támogatnak 18 éves kora felett is, nem küldik dolgozni 15-16 évesen, vagy neadj' Isten autót, lakást kap egyetemistaként, akkor abból az emberből csak egy lusta, magatehetetlen felnőtt lesz később, aki ugyanúgy a szüleire támaszkodik, mint kamaszkorában.


Miért így állítják be ezt a szituációt?

Miért bűn sok ember szemében, ha a szülők támogatják a gyerekeket?


2016. nov. 17. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Mert szerencsétlen kis tizenéves suttyók, akik amerikai sorozatokon szocializálódtak, és halvány gőzük sincs a való életről.
2016. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Prolik irigylik azt, akinek kulturált családja van, ahol gondosan taníttatják a gyereketeket és az indulásukat is jelentős anyagi támogatással segítik.


Proliknak az is fura, ha valaki felnőtten szüleit heti rendszerességgel látogatja, havonta 1-2 alkalommal kerti munkában besegít nekik.

2016. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

12:40

25 éves vagyok, van egy 3 éves fiam és egy 4 hónapos lányom. Nem hiszem, hogy a "szerencsétlen kis tizenéves suttyók" kategóriájába tartoznék... De még ha kamasz is lennék, mi jogosít fel téged arra, hogy BÁRKIRŐL így beszélj?

2016. nov. 17. 12:55
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Félreértettél, kérdező.

Nem rád értettem a tizenéves suttyót, hanem azokra, akik leszólják azt, aki bármit is kap a szüleitől. Bocs a félreérthető válasz miatt.

2016. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem rád értette a 12:40 es válaszolo. Olvassni se tanultál meg , egy idióta lesz abból látod akinek mindent alá raknak ,:) lásd magad
2016. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Mert féltékenyek, mert sajnos nekik nehezebb mint annak akinek segítenek.
2016. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Sokan szeretnek általánosítani. És azért valljuk be: az esetek többségében azok a gyerekek, akiknek mindent a segge alá tesznek már egy nyikkanásra (vagy anélkül is) ne túl szimpatikusak. Sok köztük a nagyképű, "kihaénnem" típusú ember, és sokszor azért lesz problémájuk az életben, mert amikor a saját életüket kezdik élni, akkor döbbennek rá, hogy ott nem úgy működnek a dolgok. Nem pottyan mindig minden az ölünkbe. Nyilván vannak kivételek, én is ismerek ilyeneket, pont ezért nem szeretek általánosítani. Sokan viszont igen. És van akinek könnyebb úgy elviselni a saját nehezebb sorsát, hogy többnek, értékesebbnek gondolják magukat az ilyen "elkényeztetett" gyerekeknél. Az igazság viszont az, hogy mindkét táborban vannak szar alakok és vannak értékes emberek. Meglátásom szerint nem az számít bűnnek, ha támogatják a gyereket, hanem az: ahogyan, illetve hogy az milyen hatást gyakorol a gyerekre. Én a magam részéről nem bűnnek, inkább valamelyest hibának gondolom, ha valaki feltétel nélkül megkap mindent. Abból lehetnek a gondok. Lehet a gyereket támogatni, segíteni, de nem árt, ha ezért a gyerekenk is le kell tenni valamit az asztalra, mert úgy fogja igazán értékelni és megbecsülni a kapott dolgokat.
2016. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
Előttem szóló, te is általánosítasz, de nagyon durván.
2016. nov. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Elég ha azt teszi le jobb családban a fiatal az asztalra, hogy előbb gimnáziumban jól teljesít, 18 évesen már van 1-2 középfokú nyelvvizsgája, bekerül egy állami támogatásos nappali elit szakra, alap- és mesterképzést 5 év alatt szép eredménnyel elvégzi. Közben miért végezne kulimunkát, ha a családnak nem okoz gondot az, hogy évi pár millió Ft zsebpénzt adjon neki.


Vagy szakorvosként lehet komoly pénzt keresni, de ehhez 6 év általános orvosi után még 3-7 év szakorvosi képzés kell. Egy orvos dinasztiában tök természetes, hogy az a fater aki 5 perces vizittel 20 ezret keres, egy fél órás rutin műtéttel 100 ezret (magánklinikában hivatalosan, egyébként zsebbe), támogatja az éhenkórász kezdő orvos gyerekét.

2016. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%
Mert irigyek prolik.
2016. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!