Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom családja nem támogatja a kapcsolatunkat, esélytelen egy esküvő? (hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

15 évesen jöttünk össze, 11 éve vagyunk együtt. Már 2 éve megvolt az eljegyzés, és most jutottunk el addig, hogy akkor esküvő.

A gond a vőlegényem családja részéről van: fiatalkorunkban sem örültek annak, hogy együtt vagyunk, amíg tizenévesek voltunk, volt, hogy nem engedték, hogy találkozzunk.. Aztán ahogy felnőttünk, elkezdtünk dolgozni, és elköltöztünk. Az olaj a tűzre-eset volt, hiszen szinte napi szinten jöttek a telefonok, hogy cserbenhagyta a családját, nem szereti őket, miattam elszakad tőlük... Nagyon-nagyon sok vita volt köztük ezek miatt.

De mi kitartottunk, és úgy voltunk vele, hogy "jól van, morogjanak, majd elmúlik"... Hát nem, az eljegyzés előtt is mondogatták a páromnak, hogy ne merjen nekem gyűrűt venni... Az eljegyzés után pedig én kaptam egy sms-t az anyóstól, hogy "remélem boldog vagy, tönkretetted a családunkat".... Újabb vita robbant ki... Mikor pedig megtudták, hogy esküvőt szeretnénk, dacosan kinyögték, hogy ők nem fognak eljönni, és mi is hagyjuk abba ezt a "hülyeséget", szakítsunk, mert sokkal boldogabbak lennénk külön....

Én már egyáltalán nem tartom velük a kapcsolatot, családi ünnepek alkalmával sem megyek el hozzájuk (bár igaz, hogy nem is hívnak..) A párom igen. És soem kértem tőle, és nem is várnám el, hogy szakítsa meg velük a kapcsolatot, hiszen mégis csaj a családja...

De most kicsit hadilábon állunk ezzel az esküvő-témával. Őket ne hívjuk meg? Vagy de? vagy ne is legyen esküvő egyáltalán? Nagyon sokat beszélgettünk erről már a párommal, és nem tudjuk, hogy mit tegyünk. Ha elhívjuk őket, benne van a pakliban, hogy nem jönnek el, de az is, hogy igen, és majd jönnek a beszólogatások vagy még azt is kinézem belőlük, hogy tönkretennék az esküvőt.....

(18 évesek voltunk, mikor az anyósom sírva hívta fel a páromat, hogy látott engem egy másik férfival enyelegni.... Persze, nem hitte el, aztán az anyja szemében akkor is én lettem a szemét, hogy megcsalom és manipulálom őt..)

Egyébként az anyja és a nővére az, akik ennyire utálnak. De a nővére engem csak fikázni szokott, meg rendszeresen kibeszél, de ilyen "kísérleteket a szakításra" csak az anyós csinált. Az édesapja sem szeret, de ő inkább levegőnek néz és ennyi.

Elég nehéz a helyzetünk, hiszen minden ismerősünk, barátunk, kollégáink, és az én családom örül annak, hogy együtt vagyunk, hogy ilyen fiatalon megtaláltuk a boldogságot... Csak ők homályosítják el az egészet....

Volt valaki ilyen helyzetben már? Ha igen, mit tett? Van rá esély, hogy ha 11 év után nem, de talán az esküvő után abbamarad ez a gyerekes viselkedés?

Én próbálom nem magamra venni, de a páromon látom, hogy őrlődik, hiszen ő is tudja, hogy jogtalan az egész, ő sem érti, hogy miért nem hagynak minket békén, sokszor vitázik velük, de mégis csak a családja, az édesanyja....


2015. júl. 26. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyi ideje együtt vagytok, nehogy néhány rosszakaró miatt szakítsatok. Házasodjatok össze!
2015. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem, szó sincs szakításról! Az esküvőről van szó.. Hogy nekem régi nagy álmom egy gyönyörű ruhában az oltár elé állni Vele... De így a családja miatt az is felmerült, hogy inkább élettársak maradunk, nem lesz templomi esküvő, meg lagzi, semmi.
2015. júl. 26. 13:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Már akkor is nehezen viselte az anyukája, hogy "elveszik a pici fiát".. vagyis féltékeny és nem képes feldolgozni, hogy más is szeretheti a gyerekét. És ez azóta is benne él. Nem képes elfogadni, hogy egyszer a fiának külön élete lehet egy nővel. Ha szeretitek egymást igazán és késznek érzitek magatokat az esküvőhöz, akkor tegyétek! Sok boldogságot kívánok nektek! :)
2015. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok még: Ez a TI közös életetek! Nem kapaszkodhat élete végéig a szülők beleszólásába senki! Ez egy olyan dolog, amibe a szülő már nem szólhat bele, mert a gyereke felnőtt ember lett, önálló célokkal és képes egyedül is meghozni döntéseket. Szóval ne hagyjátok, hogy más döntsön helyettetek. Ti életetek, ti se szóltok bele az ő életükbe. :)
2015. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha így kitartottatok egymás mellett, akkor maradjatok együtt, ha szeretitek egymást. Én is voltam hasonló helyzetben, igaz, nem volt ennyi év, az én családom zargatta az akkori barátomat, megjegyzem, ok nélkül, de ő elmenekült, nem bírta elviselni. Nem kellettem neki ilyen családi háttérrel. Bele kellett törődnöm, nem ő volt az igazi, később (jóval később) szerelmes lettem másba, bár kapcsolatom azóta sem lett, és nem is akartam, amíg nem jött össze a lakásravaló, hogy el tudjak költözni (pár hónap múlva költözöm, végre...), úgy éreztem, hogy amíg a szüleimmel élek, senki nem maradna meg mellettem, de akkor nagyon nehéz volt és úgy éreztem, cserbenhagyott.
2015. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A barátod már választott, csak ezt nem tette elég egyértelművé a családja számára, ezért küzdenek még mindig, mintha lenne esély a szakításra. Ha rájönnének, hogy nincs, akkor a sértődés és örök harag után talán kicsit magukba szállnak, hiszen már nincs mit tenni.. Házasodjatok össze, a párod pedig ne keresse a kapcsolatot a családjával. Megkérdezheti, hogy az esküvőn szeretnének-e részt venni, mert ha igen, akkor elmentek hozzájuk és átadjátok a meghívót.. nem ő egyedül, hiszen ez a közös esküvőtök, és ha nem tudnak kulturáltan viselkedni veled szemben, akkor az esküvőn sem lennének vállalhatóak. Ha visszautasítják a részvételt, akkor ténylegesen hanyagolja őket a párod. Majd úgyis jelentkeznek, ha hajlandóak változtatni a hozzáállásukon, beismerni a "vereséget". De attól kezdve minden téged vagy a kapcsolatotokat bíráló szóra/mondatra kalap-kabát, a párod tegye le a telefont vagy induljon haza, szakítsa meg a kommunikációt (és persze közölje, hogy miért indul haza hozzád). Előbb-utóbb megszokják, hogy ez nem működik, ha meg akarják tartani a fiukat. Eddig nem voltak rákényszerítve a normális viselkedésre, mert a párod mindent elnézett nekik következmények nélkül. Vitázni olyan esetben kell, amikor érvek vannak a másik kezében, nem pedig a "csak mert". Olyasmiről nem fogja meggyőzni az anyját, ami neki nem áll érdekében. Elfogadni téged vagy elveszíti a fiát viszont olyan kérdés, ahol már érdekében állhat változtatni a hozzáállásán. Ha ezt nem vagytok képesek végigvinni, akkor viszont felesleges egy púp a hátatokra, főleg, ha egyszer gyerek is lesz, pokollá teszi az életedet (mindig te fogsz miatta a legjobban szenvedni, mert a párod nem tud megvédeni), az unoka miatt esetleg rendeződő viszonyhoz is úgy fogsz hozzáállni, hogy mindent elviselsz, nehogy a párod két tűz közé kerüljön, és mindezt örömmel, mert az anyós kegyeskedik legalább kényszerből közeledni. Vegyétek vissza az irányítást az életetek felett, ne akarjatok mindenkit megtartani a környezetetekben, akitől semmi jóra nem számíthattok, nem vagytok rájuk szorulva, a párod nőjön fel és tanuljon meg döntéseket hozni. Az egész kialakult helyzet neki köszönhető, mert felnőtt férfi létére 11 év alatt nem tudta megoldani a problémát, azóta is hagyja, hogy téged ok nélkül támadjanak, holott ő maga a tétje a harcnak, ő lenne az egyetlen, aki rendet tud tenni, ha képes lenne erélyesen fellépni, nem pedig csak gyerekként viselkedni a családja mellett. Csakis az javíthat a dolgokon, ha elveszíthetik a fiukat, hiszen mindent pont azért csinálnak, hogy visszaszerezzék.
2015. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#6 Nagyon jól leírta.
2015. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


"A gond a vőlegényem családja részéről van: fiatalkorunkban sem örültek annak, hogy együtt vagyunk, amíg tizenévesek voltunk, volt, hogy nem engedték, hogy találkozzunk.."


Át tudom érezni a helyzetedet. Mikor összejöttem a barátommal én 15, ő 17 volt. Mivel fiatal voltam, rengeteget kaptam a szüleitől. Még le se feküdtünk, megvártam a 16-ot, de már 15 éves koromban attól féltek, hogy a barátom elkap valami betegséget tőlem, meg hogy nem vagyok egy normális lány, nekünk nem kéne együtt lenni.


A tönkreteszem a családot sztori is megvolt, mivel hétvégente a barátom velem volt és ez is szúrta a szemüket. Ha hétköznap egyszer is lejött óriási balhé lett miatta.


"Elég nehéz a helyzetünk, hiszen minden ismerősünk, barátunk, kollégáink, és az én családom örül annak, hogy együtt vagyunk, hogy ilyen fiatalon megtaláltuk a boldogságot... Csak ők homályosítják el az egészet.... "


Nálunk is így van. Az én szüleimnek semmi problémája, örülnek, hogy egy értelmes férfit találtam és éretten tudtam eddig is és ezután is állni egy komoly kapcsolathoz.



Az, hogy ez fog-e változni nem tudom.


Nálunk eltelt majdnem 4 év és egy kissé enyhült a helyzet. Barátom anyukája rájött, ha lelkileg zsarolja a barátomat (mert azt csinálta: ha eljön barátom hozzám, akkor ő megöli magát stb...), akkor azzal eltávolítja magát tőle.


Barátom nagyon mérges volt rájuk és meg is mondta neki, ha nem fejezi be az ellenségeskedést, akkor ő ott fogja hagyni őket. Leköltözik hozzám és ha majd megjön az eszük akkor keressék, addig nem kíváncsi mindenféle zsarolásra, hisztire, vitára.


Persze ezek elég nagy szavak voltak, de hatásosak.

Szép lassan az anyukája megpróbált megbékélni a helyzettel, mert látta, hogy a fia inkább hozzám húz, mivel nem én generálom a bajt.


Pont ebben a helyzetben kell kicsit eltekinteni a "de mégis csak a családja, az édesanyja" mondattól, mert addig nem tud rendesen a sarkára állni.


Neki kéne erősködni, próbálni elfogadtatni téged és megmondani, hogy ezzel az áskálódással, csak azt fogják elérni, hogy a fiúk sem fog hozzájuk átmenni.

Én egyedül nem is mennék. Vagy megbékélnek a kedvesemmel és vele megyek, vagy akkor én sem megyek.

Az anyukája igen, de ezzel nem zsarolhatja. Ha tényleg az anyja, akkor nem nehezíti meg az életét.


Nem kell megszakítani a kapcsolatot, csak kicsit megijeszteni, hogy térjen észhez, vagy sokkal ritkábban látja a fiát és a fia nem tud majd kellőképpen jó viszont ápolni a szülőkkel.


Házasodjatok. Én is rengeteget tűrtem, lehet más már rég ott hagyta volna a barátomat, de én nem tudok nélküle élni és nem érdekelnek az akadályok én kitartok mellette.

Meg kell érteniük a szülőknek, hogy ezt az életet a fiúk VÁLASZTOTTA és a családjába pedig beleszületett. A rokonokat nem lehet megválogatni, de a szerelmet igen és a barátod ha téged választott az valószínű azért van, mert veled boldog.


Neked meg igenis el kell menned a barátoddal együtt, ha ebédre hívják, vagy bármi. Te legyél kedves velük bármi van.

Én is csináltam egy-két dolgot. Barátommal majdnem két hete nem láttuk egymást, de az anyja nem engedte le hozzánk, mert otthon kellett lennie. Mondom, jó akkor lemegyek én. Azt mondta, nem akar most senkit a házban látni rajtuk kívül. Akkor is felmentem, sétálgattunk a barátommal, majd vaciláltunk, végül pedig elment az utolsó busz így kénytelenek voltak beengedni. Reggel nem éreztem rosszul magam emiatt, mondjuk szóvá tette. Akkor kicsit összeszólalkoztam vele és rájött, hogy elég rámenős vagyok, ha értelmetlen dolgokat nem engednek. Olyan dolgokba kötnek bele, amit nem tudnak megmagyarázni, hogy miért nem lehet, csak "mert azt mondtam".


Nálunk most béke van, ami hiányzik az az ottani magány.


Ne hagyd magad te sem. Kedvesen, de állj a sarkadra. Házasodjatok össze, hívjátok meg a szülőket együtt és ne hagyjátok ezek után sem, hogy bárki szétválasszon titeket.


Lehet irigyek rád a szülők, mert te sokkal okosabb, csinosabb, nem tudom milyenebb vagy mint ők, de valahogy meg kell, hogy békéljetek.


Nyiss te is többet feléjük.

Amit megtanultál ebből, hogyha fiad lesz, te nem leszel ilyen.

2015. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az egész kialakult helyzet neki köszönhető, mert felnőtt férfi létére 11 év alatt nem tudta megoldani a problémát, azóta is hagyja, hogy téged ok nélkül támadjanak, holott ő maga a tétje a harcnak, ő lenne az egyetlen, aki rendet tud tenni, ha képes lenne erélyesen fellépni, nem pedig csak gyerekként viselkedni a családja mellett."



Előző vagyok. A 6-os jó gondolatokat írt, élj vele.


És igen, a barátodnak kéne kicsit tökösebb lenni. Ahogy már írtam, tegye félre a "mégis csak a családja, az édesanyja" tételt és mondja meg, hogy ezzel csak elveszítik a fiúkat, ha nem fejezik be ezt a viselkedést.

Választhatnak.

2015. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm szépen a sok választ! Mind hasznos, mennek a kezek. :)

Igen, én is tudom, hogy a páromnak kéne "tökösödnie", csak neki ez hullámokban van. Van, amikor keményen odaszól az anyjának, de van, hogy csak hagyja, hogy mondja mondja, és elengedi a füle mellett. De köszönöm a sok tanácsot, tényleg meg fogom neki mondani, hogy álljon a sarkára.

nem szeretném elszakítani tőlük, de igen, ez tényleg csak rajta múlik... Nagyon remélem, hogy fog változni a helyzet, nem kell, hogy szeressenek, és kinyalják a s***ggemet, csak ne csinálják már ezt a nevetséges, gyerekes hülyeséget... :/

2015. júl. 26. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!