Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "féltesó" érkezése? Milyen...

"féltesó" érkezése? Milyen hátránya lesz a fiamnak ha megszületik?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos fiam. Az apjával nem vagyunk együtt, hétvégente elviszi , fizet gyerektartást, nem rossz a kapcsolatunk, annyit beszélünk amennyit kell, csak a gyerekről... Vasárnap bejelentette, hogy tesó érkezik náluk, (pár hónapja vannak együtt.) Én gratuláltam. Az ő családja engem soha nem fogadott el, a gyerekre is tettek megjegyzéseket, még amikor meg sem született. Voltak viták kő keményen. A kérdésem, szerintetek, akkor ennek a születendő babának őrültek, a pár hónapos kapcsolatból a nagyszülők? Ez az én fiamat miben fogja hátráltatni?? Ha ott lesz láthatáson, különbség lesz téve a két gyerek között?? Lelkileg mennyire viselheti ez meg ha igen?? Ha ilyet tapasztalok a későbbiekben mit tegyek? Illetve a kinőtt ruháit oda adjam?? Meg mondom őszintén nem szívesen adnám, a fiamnak nem vett senki semmit, nekem senkim nincs a gyereken és a páromon kívül, az új barátnőjének vannak szülei, dolgozik, gyedet is fog kapni,(amiről én sajnos havi szerződés miatt lecsúsztam, de ez hosszú story...)... Nem a babától sajnálom, de az én gyerekekre se gondol senki... Mit tegyek, ti mit tennétek?? Nem akarom, hogy a fiamnak fájjon a kis szíve mert mondjuk vele nem úgy fognak törődni, mint ahogy ő szeretné...

2016. nov. 17. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha NEKED ilyen a hozzáállásod, és EZT sulykolod a gyerekbe is, akkor lesz hátránya, de NEM a féltestvér miatt, hanem MIATTAD!
2016. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%

Biztos meg fog változni a helyzet, hiszen eddig amíg ott volt az apja 100%-ban rá figyelt, most nyilván a babával is fog foglalkozni.

De ez minden családnál így van, teljesen természetes dolog. Ha a felnőttel jól kezelik, nem lesz baja. Beszélj erről az exeddel.


A nagyszülők nem értem, hogy jönnek a képbe.

2016. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
A gyűlölet gyűlöletet szül. Legyél kedves a kisbabához és adj neki ruhákat. Akkor az anyja biztos kedvesebb lesz a tiédhez. Az anyósék eleve nem kedvelnek téged. Ha irigy vagy, akkor méginkább lenéznek.
2016. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Neveld úgy a gyereked hogy örüljön a féltesónak. Biztos láthatáson másképp lesz,hisz lesz ott pici baba. Ex anyósékkal ne foglalkozz.


A volt férjed párját kérdezd meg hogy elfogadja e kinőtt ruhákat. Ha igen szívesen adsz. Nem adnám amugy oda az összeset,csak pár db-t ha kell nekik.

2016. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Első én semmit nem sulykolok a gyerekbe, hanem ettől félek.....!!! Feltettem a kérdést, mire számítsak. Nem irigy vagyok kedves utolsó, csak az én gyerekemnek se vett senki semmit. És nem törődnek vele... akkor nekem miért kötelességem adakozni?? Mondom,nem a babától sajnálom, és remélem nem lesz ebből hátránya egyiknek sem,nekem is van fel testvérem de mi együtt is nőttünk fel.... Más egy a két szitu.
2016. nov. 17. 13:18
 6/18 A kérdező kommentje:

4es köszi. Igazad van. Engem csak az érdekel, hogy a fiamnak ne legyen ez miatt rossz... Mert ott nem azt a figyelmet kapja amit vár..

én úgy fogom nevelni, akkor is a testvére,lényegtelen fél vagy édes...lehet később egymásra számíthatnak csak. De akkor is féltem a fiam, szerintem ez érthető

2016. nov. 17. 13:23
 7/18 A kérdező kommentje:
A nagyszülők úgy jönnek a képbe, hogy pl le se szar..k a gyereket, mondjuk ez nem izgat, csak ez így érdekes lesz, mert ugye én nem illettem be ebbe a csaladba, és hát az első unokának én vagyok az anyja... és le van szarva a gyerek. Hozzá teszem semmi olyan dolgot nem követtem el ellenük, hogy ez így legyen... Most jön a második, mondjuk szeretik a lányt, és annak a babának őrülnek... Na,nagyszülők részéről tuti lesz megkülönböztetés.
2016. nov. 17. 13:39
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

"le se szarják" - vagyis már most sem foglalkoznak vele, nem? Akkor nem fog változni.


Nem értem egyébként hogy tehet ilyet egy nagyszülő :-(

2016. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Mit foglalkozol vele?Az apja látogatja ezután is fizet is és ennyi.Nyilván a másik gyerekkel majd nagyobb lesz a kötödödése hiszen az él majd vele.Ruhákról meg annyit,miért adnál?vegyenek neki a szülei meg a nagyszülei.Ne akarj te jó pofizni ahogy írod nem is szivesen adnád.neked nem is kell érte tenned semmit..Ha nem kell a ruha add el és az árából vegyél ami kell a gyerekednek.Majd ha odanől a gyereked felfogja ésszel különbséget tesznek,ugy sem fog menni.
2016. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is ezt gy gondolom egyébként. Ha majd tényleg nagyobb lesz nem szívesen fog menni ha látja h netán nem ugy foglalkozik vele az apja. Tőlünk mindent meg kap, a párom a sajátjakét Imádja. De remélem nem romlik meg a kapcsolatuk a későbbiekben. Ruhát még nem adok, így van... Inkább eladom, és az árán veszek neki mást.
2016. nov. 17. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!