Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anya nem...

Mit tegyek, ha anya nem akarja megengedni, hogy elkezdjek vezetni?

Figyelt kérdés
17 éves leszek januárban és már többször felhoztam neki, hogy az osztályomban már nagyon sok lánynak megvan a jogsija, és én is szeretném minél előbb elkezdeni, hogy ezt letudjam és ne egyetem alatt kelljen. De nem engedi, mert nekünk nincs autónk meg nem tudom... Nem hallgat az észérveimre, hogy sokkal könnyebb lenne ha nem később kellene, hanem már tudnék vezetni, meg az hogy nekünk nincs autónk nem jelentené azt, hogy nekem egyszer nem lesz. Nagyon elutasító és beszélni se akar róla... Mit csináljak, hogy győzzem meg?

2016. nov. 18. 16:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
A saját pénzedből akarod letenni?
2016. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
NEm lehet, hogy nincs rá pénz? Jogsi alső hangon 150.000.
2016. nov. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

mondjuk ha nincs kocsitok,akkor tényleg nem sok értelme van most letenni. mire saját kocsid lesz kb le is jár a jogsid :D rutinod meg nem is lesz

szerintem célszerűbb akkor jogsit csinálni,hogyha az elvégzése után tudsz is gyakorolni,tudod használni.

neked évekig a kispolcon figyelne a jogsi,nem?

de te tudod,hogy hogy álltok anyagilag. de ha még a szüleidnek sincs kocsija,nem hiszem,hogy kapnál .(gondolom erre számítasz)

2016. nov. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Nem okoskodás képpen, de ha naponta vezetsz miután megvan a jogsi akkor érdemes. Ha nincs autó gyakorlat sincs. Talán anyu félt téged.
2016. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

1. A jogosítvány megszerzése igen sokba kerül (minimum 150ezer Ft), ez a legtöbb családban nagy megterhelést jelent a kötségvetésben.


2. Jogosítványnak csak akkor van értelme, ha van autó, amit tudsz vezetni, mertlegalább heti 3-4 alkalom kell ahhoz, hogy elöször megszerezd a szükséges rutint, utána meg meg tudd tartani.


Szerintem anyukádnak igaza van, most fölölseges lenne, márcsak azért is, mert mire lenne autód, addigra elfelejtesz mindent.

2016. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%
gondolom nincs túl sok pénzük és nem akarják kifizetni
2016. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

Ennyi erővel akár japánul, kínaiul, bármilyen nyelven is tanulhatnál, ha majd egyszer valamikor az életed során TALÁN, de nem biztos, szükséged lesz rá. Addigra úgyis elfelejted, meg változni fognak pl. a nyelvtani, helyesírási szabályok. Te esetedben a kresz!!!

Minek törnéd vele magadat most, különösen ha a vizsga-költség előteremtése is gond lehet. Gondolj bele, akkor egy gk. megvásárlására mekkora esély van????

2016. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Ha nincs autó, én megértem... Kiadni egy csomó pénzt, hogy aztán elfelejts vezetni s újra fizetni kelljen, hátha majd egyszer mégis kell vagy lesz autód...


Majd felnősz és a saját pénzedből veszel jogsit és autót. Ha kell és úgy gondolod (általában azért jól jön).

2016. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%
Ha van rá pénz, akkor most érdemes, mert ilyenkor sokkal fogékonyabb az ember. Olyan ez, mint a kerékpározás, sose lehet igazán elfelejteni. Ha később lesz autód, könnyen visszajönnek az automatizmusok. Én 25 fölött voltam, amikor megtanultam, de lényegesen bénább voltam, mint a 2,5 évvel fiatalabb öcsém.
2016. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

5-ös mindent leírt!

Csak akkor érdemes jogsit letenni, ha utána nem a fiókban porosodik, hanem gyakorolsz. Attól még nincs rutinod, hogy van egy jogsid.

Arról nem beszélve, hogy a Te esetedben, ha lenne is autótok sem támogatnám a jogsit, mivel fiatal vagy. Bőven ráérsz majd 20 után letenni de akkor is csak az előbbi feltétellel, illetve, ha korrekt vagy, Te teremted elő rá a pénzt és nem anyukádtól várod! Támogat gondolom így is eleget (etet, ruháztat, fedél van a fejed felett, taníttat stb.).

2016. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!