Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 13...

Szülők! Ti elengednétek a 13 éves lányotokat vonatozni a barátnőjével?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves kislányom (néhány hónap múlva 14).Szokott néha panaszkodni,hogy Hétvégente senki nem jön át hozzá,és senkivel nem tud lenni,mert az összes barátja Irsán van,mert ott is összebarátkoztak néhány fiúval/lánnyal.Őt is szokták hívni,és hízelegve engedélyt is kért,de én nem engedtem neki.Emiatt nem csapott egyáltalán hisztit,csendben elfogadta,csak látszik rajta,hogy szomorú emiatt.A korához képest érett,tud vigyázni magára.Már Pestre is felengedtem egy-két barátnőjével mozizni/vásárolni.Ez a város fél órára sincs innen,de akkoris féltem.A tanulmányi eredményével sincsen baj.

Ti mit tennétek?:/



2016. nov. 19. 11:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

"néhány hónap múlva 14"


"Ti mit tennétek?:/"


"A tanulmányi eredményével sincsen baj"


Nyugodtan ismerd be, hogy te a lány vagy, és nem az anyuka.

2016. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
Engem 7 évesen már hegymászótáborba küldtek a szüleim, ahova aztán minden évben mentem. Nem is volt problémám soha, ha aztán utána egyedül kellett lennem a szülők nélkül. Az unokatestvéreim 6-8 évvel fiatalabbak nálam, sosem mentek sehova, ha nálunk nyaraltak 1 hétre, akkor is sírtak, hogy menni akarnak haza. Most, hogy egyetemre mennének, el se tudom képzeni, hogy tudnak majd egyedül boldogulni
2016. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

Pàrszor menjenek el a baràtok hozzátok, hogy megismerhesd őket személyesen. Ha megbízhatónak làtod őjet, mehet ő is hozzàjuk.

Majd a következő lépés higy ha negy, betartja e a szabàlyojat. Hazaér e időben, elérhető e bàrmikor stb.

Ha nincs gond vele ezek utàn sem, akkor bàrmikir nyugodt szìvvel elengedném!

2016. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

Miért érzem úgy, hogy nem az anyuka írta? :D

Sosem értettem, hogy a tanulmányi eredmény miért releváns kérdés ilyen eseteknél.

Én egyébként 14 évesen voltam egyedül Pesten először. Ha azt épségben megjárta, rendesen jelentkezett, akkor nem értem, hogy ez a másik város miért okoz problémát.

2016. nov. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem az anyuka írta :)


Ha ismerem a barátait, akkor elengedném.

2016. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%

"Egy majdnem 14 éves nem kislány"


Hát mi egy 13 éves? :)

2016. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%
Miert nem ertik sokan, hogy hogy jon ide a tanulmanyi eredmeny? Sok szulo bunteteskent nem engedi el a gyereket ide-oda szorakozni, ha rossz jegyet hoz, amig ki nem javitja. Ezt ennyire nehez felfogni?
2016. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

Engedem a 13 evesem eleve vonattal jar suliba tud kozlekedni.

Mozizni is jarnak neha minden bnot ismerek.

Nem fogom bezarni es tiltani mert nem latom ertelmet, a felelmeim tudom kezelni de be van "idomitva" :-D

2016. nov. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok szülő, de voltam ilyen korú, szóval leírom a tapasztalataimat: engem anyukám mindig elengedett mindenhova, annyit kért, hogy mondjam meg hova megyek, kikkel és mikor jövök haza. Ha önhibámon kívül kèstem, telefonáltam. Soha nem volt semmi baj belőle, bíztam benne, mindent elmondtam neki így nem kellett aggódnia miattam.
2016. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ekkora távra el lehet engedni, főleg ha közel van viszonylag az állomás.

Főleg ha nem egyedül megy, 15 évesen engem is elengedtek arátnőkkel Győrből Budapestre meg Mosonmagyaróvárra

2016. nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!