Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit értenek a szülők azon a...

Mit értenek a szülők azon a sok sértő mondáson?

Figyelt kérdés

Pl.: Beírást kapok mert az erősebbek rákényszerítettek, hogy firkáljak a suli falára, velük együtt és mikor ezt megpróbálom elmondani otthon akkor jön a jól bevált duma miszerint: Minket/engem nem érdekelnek a többiek.


Én kapok egy 4-est, a tesóm egy 5-öst. (Mondom anyunak/apunak, hogy a 4-es nem olyan rossz jegy). Jön a jól bevált duma, miszerint: Fogd be a szád, miért nem tudsz olyan lenni mint a testvéred?


Végre van 10 percem leülni a telefonnal megnézni a közösségit mikor beront valamelyik szülőm, kiveri a kezemből a mobilt és rávágja a jól bevált dumát miszerint: A gyereket ismét (kb hetente 1-szer veszem elő a telefont) csak a kütyük kötik le.


Vitatkozunk valamin az egyik szülőmmel, amiben nagy valószínűséggel nekem van igazam. Amikor ez a apunak/anyunak leesik jön a jól bevált duma miszerint: Neked nem lehet igazad mert te csak egy gyerek vagy.


Csak nekem szokták ezeket a fejemhez vágni? Miért van ennyi "jól bevált duma" és miért kell a gyerekhez hozzávágni ezelet a szavakat.

Csak mert a szülő dirigál el kell nyomni a gyereket?



#elnyomás #Jól bevált duma
2016. nov. 19. 12:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Az én favoritom: Figyelj, ezért érdemes szülőnek lenni: Mert én azt mondtam.


Időnként elsütöm a gyerekeimnek, mikor már nincs kedvem 500-adjára is elmagyarázni ugyanazt.

2016. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
11%
Ajj nyolcas, *kiveri a kezemből a mobilt * akkor ma már jó sokszor kiverhették a kezéből ... :) :) :)
2016. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagy te egy icipicit hisztis? :D
2016. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok. Lány. A tesóm 11 éves, fiú.
2016. nov. 19. 17:24
 15/20 anonim ***** válasza:
47%

Végre van 10 percem leülni a telefonnal


Szegény elfoglalt kamasz...

2016. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
"Neked nem lehet igazad mert te csak egy gyerek vagy." Na ez az a mondat amitől addig tudnám falba verni a fejem amíg fel nem kenődik rá az agyam, ez ilyen szülőtől úgy megkérdezném " szóval ha kitolsz magadból egy gyereket akkor azonnal, bármit, akármit mondasz az megváltoztatja a tér-idő kontinuum szerkezetét hogy igazodjon a mondandódhoz, vagy a gyerek mondandójának ellentétjéhez, akármi is az?"
2016. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Ja meg ez a "ne törődj velük" mikor bántanak... most ne törődj azzal hogy épp készülnek félholtra verni? vagy azzal ne törődj hogy épp most kevertek le akkorát hogy felrepedt a szád? de ők persze minden kis hülyeséggel törődnek....

Bakker,a vezetéshez jogsi kell de gyereket bárki szülhet, nem jó ez így...

2016. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%
Aha, tele vannak a híradók péppé vert kamaszokkal.
2016. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
80%
Ó, te szegény!
2016. nov. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem te ferdítesz a témával kapcsolatban. De van egy olyan érzésem, ha a szülők tették volna fel a kérdést, ők is ferdítettek volna. Ez ilyen. Mit tudsz tenni? Beszélj a szüleiddel, a kérdés szövegéből pedig nehezen tudom megállapítani, hogy kinek van igaza. Az meg, hogy azért firkálsz a falra, mert rákényszerítettek, egy bődületes hülyeség. "Vitatkozunk valamin az egyik szülőmmel, amiben nagy valószínűséggel nekem van igazam." Miről vitatkoztok? Jegyekről? Tanulásról? Ki vigye le a szemetet...? ...? "Én kapok egy 4-est, a tesóm egy 5-öst." Ebből a szövegrészletből, hogy kivételeznek a szülők a testvéreddel. Csak ezt nem igazán tudtad megfogalmazni, ezért lett a kérdés kicsit félreérthető, először én is azt hittem, hogy "hiszti". Szerintem tégy fel egy új kérdést, jobb megfogalmazással, részletesebb problémaleírással, és reménykedj, hogy nem gyökér válaszadók fognak válaszolni.
2016. nov. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!