Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » KÉREM SEGÍTSEN! A válas...

KÉREM SEGÍTSEN! A válas szélén álnak a szüleim mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 éves vagyok és a szüleim egyfolytában veszekednek. Anya sír,apa kiabál. A testvérem meg erre rátesz egy lapáttal, mert "egymás ellen uszítja őket". És még a szüleim olyan dolgokat csinálnak mintha ezt kérdeznék: Velem fogsz lakni vagy apáddal/anyáddal?
2016. nov. 20. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%
Kommentharcot be lehet fejezni. MOST. Intézzétek el privátban.
2016. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha el is válnak a szüleid, gondolj bele, talán lesz inkább két békés otthon mint egy békétlen. Ha az egyikükkel is élsz, ugyanúgy látogathatod a másik szülődet, olyat is ismerek, aki egyik héten apukájánál, másik héten anyukájánál lakott. (Ha kérdezik, azt mondd, amit gondolsz; ha nem tudod, akkor azt.)
2016. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Minden házasságban veszekednek, volt olyan amikor a szüleim annyira összevesztek, hogy válni akartak de aztán átgondolták és mégsem, azóta pedig boldogabbak együtt, mint voltak. Lehet hogy nálatok is így lesz.

Tenni pedig nem sok minden tudsz, ha megkérdezik, hogy kivel szeretnél maradni, mondd azt, amit gondolsz és biztosísd őket, hogy mindkettőjüket egyformán szereted.

2016. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Remélem nem valnak... és kibékülnek. Köszönöm a biztatást és köszönöm hogy megmondtak hogy mi lesz ha válnak a szüleim...
2016. nov. 20. 17:32
 15/23 anonim ***** válasza:
16%

14.: Ne váljanak el, valamin mostanában sokat veszekednek, nem a te hibád, de előfordulhat, hogy a szüleiden kívülálló okok is vannak (állásvesztés, betegség, kevés fizetés). A családodon kívül senkire sem számíthatsz és ez a szüleidre is igaz.


Jövőre emelik a béreket, hátha kevésbé lesznek feszültek a szüleid.


ui.: Én megértem az elvált Apukákat, de sajnos akkor is az Édesanyákhoz szokták a gyerekeket 8-10 évesen adni, az Apa, csak láthatást kap. Mondanám, hogy mást látok és más a gyakorlat, de a körülöttem lévő relatíve sok elvált pár esetében mindenhol az Anya neveli a gyereket.


És bocs, beírtam egy kommentet, hogy semmit nem tudsz tenni, ez nem igaz, azért írtam, mert 0-ra lepontozták az előző hozzászólásomat, miközben azok, akik a semmit sem tudsz tenniket írták 100%-ot kaptak. Poénra aztán a 2. kommentemet is lepontozták. :-)


Szóval, kb. ennyire vedd elfogadható tanácsoknak, amiket itt olvasol.

2016. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: Egyébként 10 évesen ügyesen magázódsz (kérem segítsen és nem kérlek segítsetek)!


Ez nem jellemző az itteni 10 évesekre, általában tegeződve kommunikálnak.

2016. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Egyett tudj! Barmo is lesz, bem te leszel a hibás!!! Ilyenkor sosem a gyerek, hanem valójában saját magukkal van bajuk. Más síkon vannak és nem tudják összeegyeztetni a saját nézetüket a másikéval. Viszont szerintem kedveskedhetnél nekik valamivel. Pl. Este segítesz a megterítésben, ha nem szoktatok együtt vacsorázni megkéred őket, kíváncsi lennék hogy reagálnának ra, kifejezed hogy mennyire jó neked, hogy te mindkét szüleiddel élhetsz, vagy csak egyszerűen rajzolsz valamit, a kezükbe nyomod és ennyit mondasz, hogy "nem akarom hogy elváljatok". Nem fog mibden varazsutesre megvaltozni, de hatha elgobdolkodtatja oket! :)
2016. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírásért!
2016. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

14.: Kedves Kérdező!


A kérdés alatt írod: "10 éves vagyok".


Aztán ezt privátban nekem: "A suliban magazodni kell(gimnazium) automatikusan ezt használom...".


Gimnáziumba 10 évesen, még nem járnak...

Gimnáziumba 14-15 évesen kezdenek járni.

Ha hatosztályos, akkor kb. 12-13 évesen, korábban nem!

2016. nov. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Jaa, a tegnapi nap folyamán én is ezt számolgattam, hogy biztos nem 10 éves, mert akkor elvileg negyedik osztályosnak kéne lennie. Viszont negyedikben még nem tudnak így szöveget alkotni... Érdekes.
2016. nov. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!