Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire gáz lenne 20...

Tényleg ennyire gáz lenne 20 évesen szakot váltani?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, idén kezdtem az egyetemet és rohadtul utálom a szakomat. A felvételimet egyáltalán nem gondoltam át, mivel nem gondoltam volna hogy ilyen jól fog sikerülni az érettségim. Nyelvi előkészítős 5 éves gimibe jártam, az idegen nyelveken kívül sosem voltam túl jó tanuló és azt sem tudtam soha hogy mihez akarok majd utána kezdeni. Ezért kinéztem egy alacsony ponthatáros szakot amire talán bekerülök és ennyivel el is intéztem. Fel is vettek, de nagyon nem tetszik, kínszenvedés az egész. Nem érdekel egyáltalán, és nincs semmi motivációm az egészhez, ráadásul semmit nem ér, egy gyári munkás többet keres mint akik ebben a szakmában dolgoznak. Úgyhogy elöntöttem, hogy szeretnék idén újra felvételizni, van még időm átgondolni és választani valamit ami érdekel és tudok vele mit kezdeni a jövőben. A szüleim viszont hallani sem akarnak a dologról, elhordtak mindenféle lusta, akaratgyenge szarnak amikor ezt elmondtam nekik. Meg hogy ez mennyire gáz hogy majdnem 21 éves leszek mire azt elkezdem. Azt mondják hogy fejezzem be ezt először, aztán majd eldönthetem hogy akarok-e még egy diplomát. Aminek szerintem semmi értelme, azzal csak még több időt veszítek hogy egy szart sem érő diplomát megszerzek amit ráadásul utálok is tanulni. Természetesen levizsgázok ebben a félévben mindenből, de a másodikat már nem szeretném elkezdeni, inkább elmegyek dolgozni és megcsinálom a második idegen nyelvemből a középfokút ami plusz pont a felvételihez. Hogyan értsek szót velük? Amióta elmondtam nekik mit tervezek, napi szinten megy a veszekedés, folyton csak ordítoznak, hogy semmi nem lesz belőlem. Most komolyan ennyire gáz? Apám is 35 évesen szerzett diplomát úgyhogy nem értem mi ez a felháborodás.
2016. nov. 25. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
22 vagyok. Idén keztem az egyetemet. Semmi gáz nincs benne. Sőt nálam idősebbek is vannak ugyanazon az évfolyamon.
2016. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem írod, hogy állami finanszírozott szakra jársz vagy költségtérítettre.

Azt kell a szüleiddel megbeszelni, hogy nem mindegy mire használod az ingyenes féléveket.

Nem rossz az elgondolásod, ha tartani tudod magad az elképzelésedhez. De megvan a kockázata, hogy munka mellett nem fogsz tanulni. Szakmád nincs, ezért egy érettségivel nem tudsz minőségi munkát vállalni. Ha nem vagy kitartó így maradsz egy érettségivel, szakma nélkül, ettől szeretnének a szüleid megóvni, teljesen jogosan!

Én is azt javasolnám, hogy csináld meg a vizsgáid és gyorsan döntsd el hová szeretnél átjelentkezni. Megnézed a másik szak követelményeit és a következő félévben olyan tantárgyakat veszel fel, amit majd szeptemberben el tudsz fogadtatni a másik szakon.

Így dolgozni is tudsz, a szüleid is megnyugszanak, ha ügyes vagy nyevvizsgazni is tudsz.

2016. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
mi az, amiben ennyire nem lehet találni semmi érdekeset?
2016. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%

"Apám is 35 évesen szerzett diplomát úgyhogy nem értem mi ez a felháborodás."

De cuki, ahogy mintegy véletlenül elhelyezed a csalit a legvégén, amire majd mindenki ugrani fog: "de hát apád magát tartotta el..." tanulnod kell még a provokálást, ne ennyire direkt módon csináld.

2016. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz, és ha így érzel, nagy hiba lenne maradnod.

Én is szakot váltottam az első év után, pedig én nagyon lelkesen indultam neki egy nagyon népszerű szaknak, nekem mégsem jött be, viszont a második szakomat már imádtam:) Az én apám is nagyon nehezen emésztette meg, és anyám sem lelkesedett valami nagyon:S, de ez valahol érthető is, és nagyon megérte:)

A második félévben még ne iratkozz ki, csak passziváltass, hogy ha mégsem sikerülne a felvételi oda, ahova szeretnél, ne ess két szék között a pad alá - és ez talán a szüleidet is megnyugtatja kissé. Kiiratkozni ráérsz akkor is, ha már felvettek máshova.

2016. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#2: államin vagyok, úgyhogy semmiképp nem akarok még egy félévet elkezdeni mert ha újrafelvételizek ott újraindulnak az államilag támogatott félévek, innen meg ha kiiratkozok vissza kell fizetnem a félév felét. A passzívat nem kell ha jól tudom. És tudom hogy max tescóba mehetek pakolni de nem halok bele egy fél évig, nyáron is voltam már diákmunkán. A nyelvvizsgára meg nem lesz olyan nehéz felkészülni mert 5 évig tanultam és érettségiztem is belőle. Továbbtanulni mindenképp szeretnék, ezt nem értik meg ők se, hogy nem naplopó akarok lenni csak inkább hasznosabb dologgal tölteném addig azt a fél évet mielőtt elkezdem majd a másik szakot.

2016. nov. 25. 20:08
 7/16 anonim válasza:
96%

Hát én nem hinném, hogy gond lenne. A nővérem 6 éve nyomja a BSc-t, mert utálja a szakját és csak csúszik és csúszik. Ennyi idő alatt már háromszor válthatott volna olyanra, ami tetszik neki és végig tudja csinálni.

Szerintem próbáljátok megbeszélni racionálisan, még csak az első félévedben vagy, tiéd a világ. Én is 20 éves vagyok, bár én már második féléves, de még mindig érzem azt a szabadságot, hogy ha most váltanék, még nem lenne gáz. (Persze ez nem teljesen igaz, mert akkor az eddigi 3 félévet ki kéne fizetnem, ami 900.000 Ft)

Próbáld meg megbeszélni velük, a későbbi életed múlhat rajta... ne csinálj olyat, amit utálsz.

2016. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakod?
2016. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%

nehogy már nyek-es voltál, és nincs nyelvvizsgád... és a nyelvek mennek jól? A lányom sima gimis osztályba járt, és két nyelvvizsgával jött el. Egy nyekes minimum emeltezik nyelvből, pláne, ha csak az megy neki, akkor megvan a nyelvvizsga. És kevés hely van csak, ahova nem kell emelt érettségi...

Sántít a mese.

2016. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
8: most keresgéli a felvin, hova alacsony a pont :D
2016. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!