Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire gáz lenne 20...

Tényleg ennyire gáz lenne 20 évesen szakot váltani?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, idén kezdtem az egyetemet és rohadtul utálom a szakomat. A felvételimet egyáltalán nem gondoltam át, mivel nem gondoltam volna hogy ilyen jól fog sikerülni az érettségim. Nyelvi előkészítős 5 éves gimibe jártam, az idegen nyelveken kívül sosem voltam túl jó tanuló és azt sem tudtam soha hogy mihez akarok majd utána kezdeni. Ezért kinéztem egy alacsony ponthatáros szakot amire talán bekerülök és ennyivel el is intéztem. Fel is vettek, de nagyon nem tetszik, kínszenvedés az egész. Nem érdekel egyáltalán, és nincs semmi motivációm az egészhez, ráadásul semmit nem ér, egy gyári munkás többet keres mint akik ebben a szakmában dolgoznak. Úgyhogy elöntöttem, hogy szeretnék idén újra felvételizni, van még időm átgondolni és választani valamit ami érdekel és tudok vele mit kezdeni a jövőben. A szüleim viszont hallani sem akarnak a dologról, elhordtak mindenféle lusta, akaratgyenge szarnak amikor ezt elmondtam nekik. Meg hogy ez mennyire gáz hogy majdnem 21 éves leszek mire azt elkezdem. Azt mondják hogy fejezzem be ezt először, aztán majd eldönthetem hogy akarok-e még egy diplomát. Aminek szerintem semmi értelme, azzal csak még több időt veszítek hogy egy szart sem érő diplomát megszerzek amit ráadásul utálok is tanulni. Természetesen levizsgázok ebben a félévben mindenből, de a másodikat már nem szeretném elkezdeni, inkább elmegyek dolgozni és megcsinálom a második idegen nyelvemből a középfokút ami plusz pont a felvételihez. Hogyan értsek szót velük? Amióta elmondtam nekik mit tervezek, napi szinten megy a veszekedés, folyton csak ordítoznak, hogy semmi nem lesz belőlem. Most komolyan ennyire gáz? Apám is 35 évesen szerzett diplomát úgyhogy nem értem mi ez a felháborodás.
2016. nov. 25. 17:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#9 ha figyelmesen elolvasod a leírást, második idegen nyelvről beszéltem, angolból már van nyelvvizsgám.
2016. nov. 25. 21:41
 12/16 A kérdező kommentje:
és angolból emelteztem, nem tudom honnan vetted hogy nem emelteztem semmiből.
2016. nov. 25. 21:43
 13/16 A kérdező kommentje:
Amúgy a többieknek köszi, én sem érzem úgy hogy el vagyok késve csak ők hajtogatják hogy ezt be kell fejeznem akármennyire nem tetszik. Ettől függetlenül biztos hogy újra fogok felvételizni, csak kíváncsi voltam hogy mások hogy látják ezt a dolgot.
2016. nov. 25. 22:00
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Hogy erted hogy ujraindulnak az allami felevek? Neked most mar csak 11 vagy 10 lesz a kovetkezo helyen. Ez nem ugy megy hogy minden egyetemre amit elvegzel, kapsz ujbol 12 felevet. Ha 12 egyetemre jarsz 1 felevet, akkor ennyi volt az allami felevjeidnek.
2016. nov. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%
Ja es az elso felev utan, ha kiiratkozol, nem kell fizetned semmit. Es amugy arra is vannak kiskapuk hogy ne kelljen visszafizetned, ha amugy kellene.
2016. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ne hallgass a szüleidre. minek kéne befejezned,ha már most az elején tudod,hogy nem neked való?

ha van egy biztos elképzelésed,akkor menj át passzívra következő félévben és addig nyelvvizsgázz+ dolgozz esetleg . így nem mondhatják,hogy tétlenül telik el a féléved.

egyébként sokan kezdik 20 fölött az egyetemet. senkit nem érdekel hány éves vagy.

2016. nov. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!