Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám miért nem látja a...

Apukám miért nem látja a dolgok érzelmi/pszichés oldalát?

Figyelt kérdés
Az bánt nagyon,hogy ha problémával fordulok hozzá aminek leginkább lelki eredete van,akkor nem tud vigaszt nyújtani. Sőt az esetek döntő többségében úgy érvel,hogy tökre az jön le az egészből hogy olyanért is magamban keressem a hibát ami igazán nem is az én saram. Tehát azt szeretném hogyha mélyponton vagyok akkor mellém állna,kiállna mellettem hogyha a támogatásra van szükségem és nem ellenem érvelne.
2016. nov. 26. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak általában a problémára azonnal megoldást keresnek. Ez természetes.

Mondd el apukádnak, hogy néha csak arra van szükséged, hogy meghallgasson és megöleljen.

2016. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert férfi:)

Viccen kívül, a férfiak egészen máshogy állnak hozzá a problémákhoz és a megoldásukhoz, mint a nők. (Maga az is más, hogy mit tekintenek egyáltalán problémának, és az is, hogy élik meg őket.)

Ne csodálkozz!

2016. nov. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

"az esetek döntő többségében úgy érvel,hogy tökre az jön le az egészből hogy olyanért is magamban keressem a hibát ami igazán nem is az én saram."


Miért? Mit kellene mondania, hogy te vagy a hibás? A kesergéssel nem lesz megoldva a gond. EZZEL áll melléd, helyesen teszi. Az nem támogatás ha rád hagyja hogy magad okolod. Igenis, érveljen, győzzön meg ha rosszul gondolod a dolgokat. Klassz apád lehet, bár nekem jutott volna ilyen, de az enyém mindenért engem okolt. Még akkor is én voltam a szemében a hibás, mikor egy osztálytársam ok nélkül megütött, mert "biztosan provokáltam valamivel" úgyhogy megérdemeltem.

2016. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy a 3.válaszolónak: Rosszul értelmezted a mondatot vagy én fogalmaztam hülyén. Az a lényege hogy olyanért is engem okol amiért nem én vagyok a hibás.

2016. nov. 26. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez ismerős :( Így már értem a problémádat :(
2016. nov. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A férfiak nem depressziósak, nem lelki betegek.
2016. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem apáink rengeteg dolgon keresztül mentek és tudják milyen nehéz dolgokkal kell ezután szenbesülnünk, mert nehezebb ha kidobhatnak a munkahelyedről és az a probléma, hogy lesz a probléma, hogy ha nem kapsz új munkahelyet akkor a gyerekeid taníttatását, szórakozását se tudod finanszírozni. A mi lelki problémáink leginkább számunkra fontosak, mert mi még nem tudjuk mi is igazán az élet. Pl én a nyári munkahelyemen szembesültem néhány nehézséggel, amikor tényleg átverik az embereket tömegesen. Apuink lehet félnek kimutatni az érzelmeinket. Nekem se volt nagyon nyílt kapcsolatom apámmal, mert neki részben mások a fontos dolgok. Lehet arra törekszik, hogy vegyem észre milyen igazságtalan is tud lenni ez az élet. Lehet korkülönbség miatt is, mert ő már 60 éves.

18/L

2016. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!