Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretném megérteni a barátnőm...

Szeretném megérteni a barátnőm, mi a baja. Ő tökéletes. Milyen pszichés baja lehet?

Figyelt kérdés

A kapcsolat elején exek miatt kirohanások, kivetítések, "pánikroham", azt hazudta, hogy megerőszakolták, mindenben hibát talált bennem az exek miatt. Kicsit egosista és önző, nem látja sosem magát, se mások érzéseit. Aztán később velem lett baja, nem adtam kölcsön, nem támaszkodhat rám, durva voltam vele, és elkezdte a családi és baráti kapcsolataim rombolni. Hazudozni.

Aztán új kezdet: mindig mindenkivel baja lett, újra egy roham, kiderült, hogy démonokat látott régebben és llatot is kínzott. Újra rombolta a kapcsolataim, közöltem sok lelkigondozás és türelem után vele, hogy borzasztó és pszichopata. Vége lett. Mi lehet a baja? (egy éves kapcsi)



2014. nov. 24. 23:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Aberrált idióta már bocsánat.Pszichiátrián lenne a helye...ki kéne vizsgálni
2014. nov. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Ne tégy fel ilyen kérdéseket itt! Aki tudna szakszerű választ adni, az nem teszi meg, mert a pszichológusi/orvosi eskü, szakmai etikai kódex nem engedi meg.


Fogadd el, hogy nem működött, fogadd el, hogy problémája volt, és törődj egy kicsit magaddal! :) Megérdemled, kemény év lehetett.

2014. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

2# jogos.

1# a tinikori allatkinzas csak utolso hetekben lett eloadva. ez mar sokk volt.

2014. nov. 25. 00:03
 4/20 anonim ***** válasza:
Ez pszichopátia, nem a köznyelven használt pejoratív értelemben, hanem orvosilag. Ha rákeresel a fent leírt jellemzőket pontosan tudja. Kezelni nem lehet, esetleg bizonyos szinten tartás lehetséges folyamatos orvosi kezelés mellett.
2014. nov. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

hát ugye lehet vadolni, hogy miert akartam en ezt. Az elejen mindig a sajat szabadsagat feltette, teljesen oktalanul. Mintha nem hallotta volna meg, amiket mondok.

Nagyon el tudta adni, hogy szeret, ajandekok, szep nagy szavak(teatralitás), amikor elkezdett keverni, hazudozni, ragalmazni reagaltam egy ido utan.


Az a rossz, hogy a vegen elhiszem, hogy durva ember vagyok.


Holott meg pont én voltam a tolerans. Basszuskulcs nagyon gáz.


Közös ismik valahogy nem komálnak már annyira, mellesleg ők úgy tudják, h a csaj dobott ki mert ugye beszoltam neki (nyilvan alaptalanul :D ), és hogy én újra bepróbálkoztam nála.

Valahogy mellette mindenki sz*r ember aki nem tudja őt elfogadni - szerinte. Közben jól eladja magát a hazugságokkal, sosem marad alul, sosem néz magába, grandiózus mindent látó és mindenbe beleavatkozhat.


Persze kiderult, hogy azok az exei, akik miatt nehezen oldódott fel és minden rosszal feltételeztett rólam az elején: mégis szerették, jobban elfogadták mint én és persze nem is lett megerőszakolva, mert csinált ő valamit a srácnak előtte "..." és már ő sem így látja, h erőszak.


juj. a végén nekem kell pszichológus :S

2014. nov. 25. 09:04
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
2es, nem, abszolút nem jogos amit mondasz az esküről. Az eskü a páciens felé szól, nem egy vadidegen felé, egy hozzáértő is mondhatna elviekben gond nélkül véleményt. Egyébként kérdező, nekem ez borderline személyiségzavarnak tűnne így elsőre, szinte az összes "tünet" passzolna rá.
2014. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi hatos. Annyi, hogy a bordeline-nál felmerül az önbántalmazás. Ő sose bántotta magát, nem is lehetett látni semmi ilyen lelkizést, megbánást. Szóval tudod, hibázunk, és akkor sajnáljuk, bocsánatot kérünk, beismerünk... én mondjuk nárcisztikusra tippeltem. Nem tudom van e átmenet a kettő közt. A narcisztikus viszont nem drámzik elvileg... vagy passz.
2014. nov. 25. 19:04
 8/20 anonim ***** válasza:
Bárcsak ismerhetném. *.* Jófejnek tűnik, szerintemm mi ellennénk.
2014. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
:D
2014. nov. 27. 19:05
 10/20 anonim ***** válasza:
38%
Kettes vagyok. Nem, az eskü nem a "páciens" (kliens) felé szól, hanem a pszichológusi munkavégzés irányába. A szakmai etikai kódex néhány pontja nem is értelmezhető a klienssel kapcsolatban. (Például az, hogy nem adsz ki a kezedből mérőeszközöket laikusok számára.) És a felsorolt jeleknek enyhe köszönő viszonyuk van az egyébként roppant mód túlhasznált borderline diagnózishoz.
2014. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!