Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nulla...

Mit lehet tenni egy nulla érzelmi intelligenciával rendelkező anyával/emberrel?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, anyám amióta az eszemet tudom, érzelmileg labilis, nulla intelligenciával rendelkezik. Soha nem tudtam vele beszélgetni, ha valamit meg akartam oszteni, gondomat, nekiállt hisztizni, h de hogy ő ezen hogyan segíthetne..mondom sehogy, anya elég ha meghallgatsz..de hát meghallgattalak nem? és megint a hiszti, h de akkor mi a gond, stb. a munkáját mindig utálta, de soha nem váltott, csak panaszkodni tudott mindig, h milyen nehéz az élet, és senki se segít neki ( ez nem igaz, csak ha 100ból egyszer nincs segítve, akkor az az egy van emlegetve ítéletnapig). 20 évesen el léptem le otthonról, de tavaly kényteln voltam visszaköltözni, és sajnos én elszoktam már a viselkedésétől, de ugyanez megy. Munkát keresek, a magánéletem is elég gáz, de nem tudom vele megosztani, és sokszor sírni se merek, mert ha meglát úgy, akkor egyből azt hiszi, h neki azt meg kell oldania, de igazából sok más dolog is van, csak nem akarok regényt írni...a lényeg az, hogy 0 szociális készsége van, apám elmondása szerint, mikor kisbaba voltam, nem tudott velem bánni, sokszor mikor elment otthonról dolgozni, féltett, anyám nehogy megöljön (megölöm a gyereked mire hazajössz, meg késsel futkozott..apám szerint) apám amúgy mindig is indulatos volt, gyerekként sokat vert engem is, meg anyámat is( anyámat nagyon ért hozzá, hogyan kell egy pillanat alatt nullára tenni az embert).apám mára egy közönyös, vágytalan ember lett..mikor beszéltem erről múltkor vele,hogy mennyire rossz, h soha egy szülőm sem volt igazi támasz,és a mostani helyzetemben is milyen jó lenne, ha számíthanék valakire ( érzelmileg ) a családomból, azt mondta, h nézd,lányom, anyád alkalmatlan erre, és belőlem is már régen kiölt mindent, engem nem érdekel már semmi.

Testvérem nincs, a nagyszüleim nagyon korán meghaltak.

nem tudom, lehet ezen változtatni, vagy törődjek bele?

A helyzetemet most nem ecsetelem, elég nagy szban vagyok, de talán amint lesz munkám, otthonról is le tudok lépni.


2016. nov. 11. 23:36
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
lehet, h az emberi tulajdonságok címke alatt jobb helye lenne a kérdésnek, nem tudom.
2016. nov. 11. 23:38
 2/37 anonim ***** válasza:
18%
Orvos mit mond?
2016. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
De érdekes, apád vert titeket évekig, mégis neki hiszel hogy mi volt kisbabakorodban... és anyád miatt sápítozol. Tök életszerű, hogy anyád késsel futkozott, miközben apád rendszeresen összevert mindkettőtöket. Ne ess már hanyatt mindenkitől, aki férfi.
2016. nov. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

ez csak egy nagyon rövid beszámoló...apám is ludas, persze, de anyám is. ez most olyan h mi volt előbb a tyúk v a tojás...amióta az eszemet tudom,ismerem anyámat, h milyen a viselkedése. természetesen nem az a megoldás, h apám agyba főbe veri, ú így vezette le...mentegeti a fene. a kérdésre kérnék választ a múltam boncolgatása helyett.

orvos nem mond semmit, mert anyám szerint ő nem beteg, nem megy orvoshoz.

2016. nov. 11. 23:45
 5/37 anonim ***** válasza:
24%

Anyádat ki fogja meghallgatni? Mikor lesz képes arra, hogy a saját gondjait meg tudja osztani és tudjon figyelni másokra?

Vagy ez nem is fontos? Csak te?

2016. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
anyámat hallgatom 27 éve, ha akarom, ha nem.
2016. nov. 11. 23:56
 7/37 A kérdező kommentje:
persze, kár volt ide kiírni a kérdést..ezt úgyse lehet elmondani pár sorban
2016. nov. 11. 23:57
 8/37 A kérdező kommentje:
persze...csak én vagyok a fontos..hogyne.
2016. nov. 11. 23:57
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Én is 28 vagyok csak pasi :)

Gondolom a Te anyukád is hasonló korú mint az enyém vagyis 50-60 közötti lehet és ahogy írtad ez régóta megy így... évek, évtizedek óta.

ennyi év után nem hiszem, hogy ezen már lehetne változtatni.


Tudom könnyű nekem ezt mondani de próbálj meg nem ezzel foglalkozni, próbáld meg a legjobban kizárni az életedből ezt a problémát.

Fiatal vagy még, előtted az élet.


ui: ha megnyerem a lottót küldök ajándékba pár millát, hogy elköltözhess :)

2016. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

köszönöm :) amint lesz munkám, elköltözöm, ez természetes.

most itt nem a nyomorom a lényeg, hanem h egyáltalán lehet e egy érzelmileg, szociálisan abszolút érzéketlen emberrel kezdeni valamit. igazából szívesen írtam volna csak így a kérdést, de hát ezt részletezni is kellene...abba meg aztán bele lehet bármit magyarázni, főleg így, h ebbe a pár sorba kb csak annyit tudtam bemutatni, mint amennyire mondjuk a háború és békét vagy a relativitáselméletet lehetne összefoglalni...


a lényeg, h sajnos nagyjából én is sejtem, ez már így marad, csak anynira sz.r h még a mai napig reménykedek, h lesz valaha is normális, érzelmi kapcsolat közöttünk, nem csak ez a hideg, felszínes valami ( amit ő amúgy észre sem vesz, és nem is igényli szerintem). tudom, h ez reménytelen. nagyon f*s érzés. nagyon.

2016. nov. 12. 00:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!